PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031873}

The Dangers in My Heart

Boku no Kokoro no Yabai Yatsu
7,6 97
ocen
7,6 10 1 97
Boku no Kokoro no Yabai Yatsu
powrót do forum serialu Boku no Kokoro no Yabai Yatsu

Zadziwiająco proste anime, zakorzenione w gatunku komediowego romansu z mocno szablonowym rysem fabularnym, a mimo to po seansie, zostawiające bardzo dobre odczucia. Przyzwoita kreska ale w specyficznym dla produkcji stylu. Niesamowicie klimatyczny soundtrack ze wspaniałym, poetyckim openingiem. Choć muzyka serialu nie wybija się na główne tło to spełnia swoje zadanie. Warstwa fabularna jak już wyżej wspomniałem jest typowa dla gatunku, piękna dziewczyna, gwiazda towarzystwa, trochę niezdarna nawiązuje relacje z wycofanym, cichym i o specyficznym zainteresowaniach chłopakiem. Początek zapowiadał coś bardziej nieoczywistego ale dość szybko anime wskoczyło na typowe dla gatunku tory. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić co powoduje, że ten serial dostaje ode mnie dość wysoka ocenę. Nie mamy tu zajmującej historii bohaterów, pełni dramatu, zwrotów akcji i zmagania się z własnymi traumami czy przeciwnościami losu. Tylko prostotę i urzekającą niezdarność. Relacja dwójki głównych bohaterów opiera się o przypadek. Anne intryguje Kyo, jego niezachwiana indywidualność, inność od rówieśników, dystans i zachowywanie się zgodnie ze sobą mimo odrzucenia, Kyoutarou odczuwa w stronę Anny niesamowitą nieufność i jednocześnie zazdrość, że mimo bycia sobą posiada również przyjaciół i szczęśliwe życie. Tą dwójkę łączy nic porozumienia i najpierw zauroczenie/miłość chłopaka, która z czasem zostaje odwzajemniona. Ciekawie przedstawiona jest również sama ich relacja, która rozwija się od drobnostek (rower, chusteczki, wspólne jedzenie, nauka, udawanie kotów, ulubiony napój, pomoc koleżeńska). Wzajemne zainteresowanie, oddanie i wspólne byciu ze sobą, przeradza się w uczucie, które sami bohaterowie dopiero próbują i się go uczą. W tym wszystkim jest oczywiście dużo bajkowości, zainteresowanie Anny bohaterem wydaje się mocno nietuzinkowe, różnica wzrostu nie wydaje się dla niej problemem, mimo jego nieufności ona dalej stara się ją rozwijać i umacniać wieź porównując Kyo do kota. Całość ma wręcz baśniowy charakter, moja wysoka ocena pewnie jest spowodowana tym, że i ja lubię takie bajkowe opowieści. Dalsza część mangi kontynuuje wątki i ostrożnie rozwija ich relacje przez co główny bohater coraz lepiej odnajduje się w społeczeństwie. Czekam na kolejny sezon licząc na dawkę dobrej muzyki i dobrze zrealizowaną historię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones