PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640929}

Bombowe dziewczyny

Bomb Girls
7,0 284
oceny
7,0 10 1 284
Bombowe dziewczyny
powrót do forum serialu Bombowe dziewczyny

Zostały mi co prawda jeszcze dwa odcinki do końca, ale jeśli tego tu nie napiszę to wybuchnę chyba. Nie rozumiem, i to naprawdę mój mózg tego nie pojmuje, dlaczego tak świetny serial jak Bomb Girls ma tak niską ocenę na filmweb'ie. Może i niewiele osób w Polsce w ogóle słyszało o tym serialu, ale Ci co już usłyszeli, aż tak się zawiedli? Trudno mi w to uwierzyć. Choć i sam fakt, że serial jest tak niedoceniony naprawdę przeraża.
Mnie na pewno Bomb Girls wciągnęły od samego początku, jeden z lepszych seriali, jakie widziałam. Świetnie wykreowane postacie, klimat i problemy ówczesnych kobiet. Chociaż mogę się założyć, że tak naprawdę kobietom było o wiele gorzej niż tu pokazano. Serial porusza ważne tematy i problemy istniejące na świecie. A przede wszystkim ukazuje niesprawiedliwość wobec kobiet, która w niektórych przypadkach ciągnie się po dziś dzień (niższe wynagrodzenie za pracę, mówi to coś komuś?).
Przykro mi, że serial nie doczekał się 3 i kolejnych sezonów. Na pewno znalazłoby się jeszcze wiele do opowiedzenia. Tyle na pocieszenie, że chociaż nakręcono pełnometrażówkę "Bomb Girls Facing the Enemy". Na pewno obejrzę. I zachęcam wszystkich, którzy się zastanawiają.

toiowo

Mógłbyś podać stronę, gdzie mógłbym obejrzeć ten serial?
Chodzi mi szczególnie o wersje Polską (z napisami lub z lektorem).

ocenił(a) serial na 9
MIKRUS19

Szczerze mówiąc to nie wiem czy w ogóle istnieją polskie napisy. Same odcinki też trudno znaleźć, najprościej chyba kupić, ale jeśli już to tylko na ebay, bo na allegro są dwa/trzy razy droższe...

toiowo

Oglądasz je w języku angielskim?

ocenił(a) serial na 9
MIKRUS19

Tak, oglądałam całość po angielsku.

MIKRUS19

Strona główna stacji fokus tv - http://www.fokus.tv/programy/bombowe-dziewczyny-odcinek-1/40-12393 - na razie są trzy odcinki z lektorem, prawdopodobnie po każdym tygodniu emisji serialu w tv będą dodawane kolejne.

22madzia221

Wielkie dzięki Koleżanko, pomogłaś :-)

MIKRUS19

miłego oglądania :)

22madzia221

Ile jest w sumie tych odcinków ? Bo 18 to chyba nie koniec ?

Joanna_Szymek

Chyba 18ście, na pewno tyle emituje fokus. (6 w pierwszym sezonie i 12 w drugim). Ale nie wiem czy serial miałbyć kontynuowany czy ma zamknięte zakończenie (oglądam w soboty więc dopiero 5 odcinków za mną).

ocenił(a) serial na 9
22madzia221

Tak, 12 odcinek 2 sezonu jest ostatni. Potem już tylko zostaje zainteresowanym film pełnometrażowy "Bomb Girls: Facing the Enemy". Ale raczej nie nastawiałabym się, że go wyemitują. Potem zostaje już tylko Internet, a nawet tu trudno na niego trafić.

ocenił(a) serial na 9
toiowo

Dokładnie. Serial jest świetny, zostało przede mną jeszcze kilka odcinków(oglądam na Fokus TV) i jestem pod wielkim wrażeniem. Dziwne, że nie zdobył popularności, najwyraźniej widzów zza oceanu nie pociąga tematyka wojenna, myślę, że emitowany gdzieś na tvp 1 zdobyłby wielu fanów.

toiowo

Mam pytanie serial ma jakieś zakończenie ? czy może był w planach 3 sezon.

Robson8080

Na obecną chwilę serial jest dostępny - 18 odcinków ---> http://www.fokus.tv/programy/bombowe-dziewczyny-odcinek-1/40-12393

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones