PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031263}
5,3 7 647
ocen
5,3 10 1 7647
4,8 6
ocen krytyków
BringBackAlice
powrót do forum serialu #BringBackAlice

obejrzałem całość i o dziwo nawet się wkręciłem, generalnie nie oceniam aż tak źle, tbh lepiej wypadło niż netfliksowe W Głębi Lasu (aczkolwiek tam była odwrotna proporcja dobrych aktorów nad kwadratowymi), ALE jako osoba mieszkająca w Trójmieście po prostu umieram od tej alternatywnej wizji Trójmiasta i okolic, która tam się pojawia XD

- w ostatnim odcinku główna bohaterka pryska z samochodu starych, jadąc z Polibudy (która robi za szkołe dla elity XD) przez Skwer Arki Gdynia przy bulwarach w Gdyni i kończąc bieg na bosaka ląduje po południowej stronie portu w Gdańsku; zresztą mam wrażenie, że połowa tras w tym serialu biegnie albo przez tunel pod Martwą Wisłą, albo przez Prusa w Gdyni z widokiem na morze
- Tomek mówi, że będzie "za 10 minut" przy Sea Towers w Gdyni jadąc z "okolic Stoczni Gdańskiej" (laweciarz jakiś czas temu też nam gadał, że jest w stanie z Rudnik dojechać do centrum Gdyni dojechać w 10 minut)
- Alicja i Tomek prują do Szymbarka jak Crockett w kultowej scenie z Miami Vice, gdzie droga do Szymbarka z Gdańska to roller coaster fotoradarów, progów zwalniających, rond, świateł, ograniczeń do 40-50 itd., w Żukowie to chyba nawet wieczorem by stali i czekali na którymś z rond
- Alicja wychodzi z chaty na "taras", który jest publicznym punktem widokowym na Kamiennej Górze w Gdyni XD kumam, że jej rodzina jest przedstawiona jako bogole, ale żeby do tego stopnia?

Żeby nie było, jestem absolutnie za odwarszawianiem polskiej kinematografii, a jak akcja się dzieje w Trójmieście, to w ogóle najlepiej, ALE twórcy filmów i seriali pls pamiętajcie, że Trójmiasto też ma swój bardzo ciekawy układ i nie musicie zaginać czasoprzestrzeni, żeby było superefektownie XD

ocenił(a) serial na 6
xplisskenx

hahaha za wstawkę o Crockettcie piwo stawiam. Kultowa scena. Co do Twojego odbioru odnośnie miejscówek w Trójmieście - miałem to samo podczas oglądania Skrzydlate Świnie, które były kręcone w Grodzisku Wielkopolskim z którego pochodzę. Też wbiegali w ulice w danej części miasta, a po cięciu wybiegali na ulicy na drugim końcu miasta, czyli jakby się teleportowali. Dziwnie to wyglądało jak znasz miasto. Albo Pazura w scenie na produkcji rozsuwa drzwi i wchodzi na salkę na stadionie, gdzie takiego przejścia w ogóle nie ma. No cóż, magia montażu XD

xplisskenx

Wszędzie w Trójmieście jest 20 m do plaży, a warsztat samochodowy Tomka otwiera się wprost na plażę ( w realu to pewnie jakiś hangar na łodzie). Pomijając dojazd, przy pierwszym sztormie mieliby tam myjnię gratis.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones