PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783520}

Broken

7,7 736
ocen
7,7 10 1 736
Broken
powrót do forum serialu Broken

Niestety w serialach produkowanych przez BBC propaganda politycznej poprawności, multi-kulti i LGTB wręcz się wylewa. W kilku nowych serialach, które widziałem ostatnio powtarza się kilka schematów:
- Kościół (w szczególności katolicki) jest zły
- Policja jest zła
- Jeśli jacyś duchowni lub policjanci są postaciami pozytywnymi to często należą do jakichś mniejszości i/lub toczą walkę z Kościołem lub Policją, czyli pokazuje się ich na zasadzie wyjątku potwierdzającego z góry założoną tezę.
- Islam nie ma żadnych wad. Zwykle jednak na temat tej "cudownej" religii BBC woli jednak milczeć.
- muzułmanie, czarni, geje są przedstawiani prawie zawsze pozytywnie i zazwyczaj jako ofiary złych, białych mężczyzn.

Niestety większość widzów bezkrytycznie przyjmuje te schematy, nie zdając sobie sprawy, że poddawani są w mniejszym lub większym stopniu propagandzie.

ocenił(a) serial na 8
Korgan_

A z Twojej wypowiedzi aż bije uprzedzeniami. Oglądam sporo seriali BBC, bo uważam, że naprawdę trzymają poziom i absolutnie nic takiego nie zaobserwowałam. A kościół katolicki w obecnym wydaniu, szczególnie w Polsce jest naprawdę zły. Wystarczy posłuchać wypowiedzi biskupów na temat pedofilii - modlą się przede wszystkim za oprawców. A o edukacji seksualnej mówią, że jest to naruszanie intymności dzieci. Toż to jakaś horrendalna hipokryzja, kiedy to właśnie słudzy boży najbardziej ową intymność poprzez swoje obrzydliwe czyny naruszają.

ocenił(a) serial na 5
Agatonik

No skoro ty nic takiego nie zaobserwowałaś, to z pewnością muszę się mylić :)

Korgan_

Zdecydowanie mylisz się świetny film o ludziach ich niedoskonałosciach dylematach oj chciałbym znać takiego księdza który sam ma w sobie więcej prawdziwego pozytywnego człowieczeństwa i pomaga innym złamanym życie życie i nie dokonuje prostych 0 jedynkowych oceń szkoda na na takiego nie trafiłam ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones