PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783520}

Broken

7,7 736
ocen
7,7 10 1 736
Broken
powrót do forum serialu Broken

Sean Bean

ocenił(a) serial na 8

Hmmm obejzalem juz trzeci odcinek i jeszcze nie zginal... dziwny serial ;)


A powazniej, swietna produkcja, moze nie tak spektakularna jak GOT, Westworld czy inne serialowe megahity ostatnimi laty...
Swietnie oddany klimat zwyklej angielskiej spolecznosci przedmiesc polnocno angielskiej miejscowosci zwyklych ludzi, ktorzy zmagaja sie z ogromnymi problemami dnia codziennego. Autorzy nie boja sie podejmowac raczej drazliwych tematow molestowania w kosciele katolickim, samobojstwa, zaklamania i skorumpowania policji, niewydolnego systemu opieki spolecznej i biurokracji w. tymze. Po trzech odcinkach ciekaw jestem jakie jeszcze tematy tabu padna ofiara scenarzysty. Swietna gra aktorska, dobrze napisana muzyka. Kolejna solidna propozycja ze stajni BBC :)

ocenił(a) serial na 6
sobanek

„ObejŻałeś”, powiadasz?

ocenił(a) serial na 8
Klaman123

i co w zwiazku z tym? Co nowego wniosles do watku?

ocenił(a) serial na 6
sobanek

Co w związku z tym? Nawet tego nie potrafisz wydedukować? Wypadałoby się nauczyć pisać, żeby nie jawić się jak pospolity idiota. W przeciwnym wypadku, cokolwiek mądrego będziesz miał do przekazania, nikt się nie będzie cię traktował poważnie. Żeby nie było, że tylko „orta” się czepiłem:
> inne serialowe megahity ostatnimi laty
„Ostatnich lat”.

> klimat zwyklej angielskiej spolecznosci przedmiesc polnocno angielskiej miejscowosci
Co to za bełkot?

> zmagaja sie z ogromnymi problemami dnia codziennego
„Problemy dnia codziennego” to określenie właśnie na małe, proste problemy i problemiki. Problemy poważne, ogromne, to całkowite przeciwieństwo „problemów dnia codziennego”. Używasz określeń, których znacznie nie znasz.

Cieszę się, że mogłem odpowiedzieć na twoje pytanie. Dziękuję za uwagę. :)

ocenił(a) serial na 8
Klaman123

bardzo dziekuje, czuje sie wspaniale, ze sa ludzie ktorym czystosc jezyka polskiego spedza sen z powiek, ale chyba pomyliles fora... to jest o filmach a ewentualne problemy z jezykiem moge tlumaczyc kilkunastoletnia emigracja poza granicami Polski, bardzo z tego tytulu przepraszam ;P

ocenił(a) serial na 6
sobanek

Skoro postanowiłeś wyemigrować, to może epatuj swoimi miernymi wypocinami użytkowników na forach bliższych krajowi, w którym mieszkasz. Tu jest Polska, więc pisz prawidłowo po polsku, a nie głupio się tłumaczysz.
Prawidłowe używanie języka, obowiązuje wszędzie – na forach motoryzacyjnych, filmowych, w komentarzach pod ploteczkami czy w dyskusjach na tematy religijne czy polityczne. Jeżyk i jego zasady – są uniwersalne i obowiązuje WSZĘDZIE.
A za to „pierdo l sie”, które wysłałeś przed tym komentarzem (żebym tylko to dostał powiadomienie o tej treści na e-mail), sam się pierdo l. Od razu było wiadomo, że jesteś zwykłym, zatęchłym burunem. Całe szczęście, że opuściłeś ten kraj. Jednego, wrednego członka mniej. :)

Klaman123

Panie Klaman, specjalnie dla Pana piszę ten komentarz, jako iż ojciec pokazał mi ten post. Nie pozostaje mi nic innego jak się po prostu z Pańskiego podejścia pośmiać.

Internet to nie jest Związek Radziecki, że obowiązuje tutaj ortografia czy też pisanie niczym William Shakespeare. Każdy ma prawo do pisania jak chce - jednym idzie to lepiej, innym gorzej.

Co do "JEŻYKA i jego zasad", radzę sobie zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która poprawi Panu błędy, bo jak widać, nikt nie jest idealny.

Język i jego zasady mogą obowiązywać przy pisaniu artykułów, czy też recenzji, a nie pierdołowatych tematów na Filmwebie, którymi i tak mało kto się przejmuje.

Zakładam, że bardzo się Panu nudzi jeśli ma Pan taki przysłowiowy "ból tyłka" o głupi, pojedyńczy błąd ortograficzny. Ale rozumiem, żyjesz Pan w Polsce, PiS w rządzie, sama frustracja w Pańskim życiu występuje więc trzeba jakoś ciśnienie spuścić (proponuję następnym razem poprosić żonę lub też dziewczynę, żeby Panu w tym pomogła)

"Tu jest Polska" - zaorał się Pan tym komentarzem. Tu nie jest Polska, tylko jest internet, co najwyżej jest to polski portal.

I mam na zakończenie złą wiadomość, ojciec do Polski wrócił :( Niestety, będzie o jednego, wrednego członka więcej :(

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) serial na 8
Klaman123

pozwole sobie na bardzo adekwatna dla tego forum filmowa riposte : https://www.youtube.com/watch?v=hwIK-M4RfHo

Zycze mimo wszystko powodzenia i milego wieczoru :D

ocenił(a) serial na 8
Klaman123

Skąd w tobie tyle jadu i złych emocji? Człowiek emocjonalnie i szczerze napisał, jak odebrał serial, a ty jak nauczyciel z najgorszych koszmarów zwracasz uwagę na nieistotne rzeczy. Trzeba mieć w sobie dużo złości, żeby pisać takie rzeczy - obrażanie, pouczanie, odmawianie prawa do wyrażania swoich opinii - po co to robisz?

ocenił(a) serial na 8
Klaman123

wyciągnij ten kij z dupy

CelineMarie

Już miałam to pisać - ale mnie wyprzedziłaś:D.

ocenił(a) serial na 8
sobanek

5 odcinek ostatnie 5 minut - wymiata :D

sobanek

Bardzo mnie zachęciłeś do obejrzenia tego serialu! Dziękuję:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones