PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802280}

Brudna forsa

Dirty Money
7,5 3 033
oceny
7,5 10 1 3033
Brudna forsa
powrót do forum serialu Brudna forsa

Na razie obejrzałam pierwszy odcinek o Volkswagenie i jestem zniesmaczona. Zamiast skupić się na rzetelnym przedstawieniu sprawy, autorzy dokumentu posługują się tak żenującymi i dyskwalifikującymi chwytami, jak wstawianie obrazków z Hitlerem i bezczelne (wprost jest powiedziane!) porównywanie firmy do gazowania ludzi w obozach. Nie mogłam uwierzyć, że coś takiego przeszło akceptację! Ohydne to jest, serio. Może amerykańscy autorzy, skoro lubią obrzucać gnojem historyczno-narodowościowym, odważnie pociągną wątek do końca i przyznają, jak po wojnie chętnie przygarnęli tych właśnie nazistowskich naukowców na swoje łono, hę?
Denny poziom, nie będę więcej oglądać tego mentalnego guvna, szczujni dla januszy ciemnogrodu ("złe Niemce, trujo nas w obozach, trujo nas samochodami"!).
P.S. Ciekawe, jakie wyniki w porównaniu ze "złymi" europejskimi samochodami mają amerykańskie dziadostwa, które żrą paliwo dziesiątkami litrów...
Nie bronię VW, po prostu obrzydził mnie styl tego "dokumentu".

ocenił(a) serial na 4
shizonek

Zgadzam się. Hipokryzja w tych wypowiedziach polityków, VW zatruł nam powietrze, powiedział przedstawiciel kraju który nie podpisał protokołu z Kioto i gdzieś ma tego typu inicjatywy.

shizonek

dzięki za ostrzeżenie. Z tego co piszesz to gruba manipulacja i hipokryzja level hard. Ciekawe tylko jaki jest cel takiej propagandy?
Pieniądze? Czyżby europejskie auta za dobrze się sprzedawały w USA a GM/Ford znalazły haczyk na konkurencję?

shizonek

Nie zmienia to faktu, że otwiera to oczy na syf, który serwują nam korporacje. Nawet jeśli zostało to przedstawione w sposób jednostronny. Dla mnie nie ma znaczenia czy robią to Niemcy, USA czy inny kraj bo i tak robią to wszyscy. Koniec końców i tak jesteśmy jak kurczaki na wolnym wybiegu...

shizonek

I to oburzenie Grażyny, że ona już do tego auta nie wsiądzie. Ci ludzi nie mają mózgu. Poziom tego pseudo dokumentu jak zresztą niemal wszystkich dokumentów Netflixa jest żenujący

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones