PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=769616}

Brytania

Britannia
6,8 4 152
oceny
6,8 10 1 4152
6,3 3
oceny krytyków
Brytania
powrót do forum serialu Brytania

Piszę to jako fan seriali i filmów historycznych z epoki starożytności - Brytania to pięknie opakowany gniot. Serial, który po obejrzeniu trailera, przykuł moją uwagę i tylko czekałem kiedy pojawi się możliwość zobaczenia na własne oczy co tam Amazon wyprodukował.

Cechy główne tego wątpliwej jakości widowiska:
- intro tak bardzo nie w klimacie jak tylko się dało
- z punktu widzenia historii - breja, jakaś zmielona papka, nie zgadza się prawie że nic
- akcja, która z początku wydaje się, że pobiegnie dosyć wartko nagle zwalnia, a w pewnym momencie chyba robi krok wstecz
- plusem jak już wspominałem, ładne opakowanie, zdjęcia są świetne, stroje i scenografia na bardzo wysokim poziomie. Można się czepiać detali jak makijaż, białe zadbane ząbki czy topografia południa Brytanii... ale ten serial ma znacznie poważniejsze problemy
- Sceny walki można policzyć na palcach jednej ręki. Niestety drodzy państwo nie mówię tu o widowiskowych potyczkach plemion Brytów z Rzymianami, a dosłownie garstce ludzi walczących ze sobą, pomimo faktu, że kilkakrotnie w serialu padają liczby w granicach od 5000 do 20000 wojowników po obu stronach konfliktu(a nawet po trzech stronach). Ja naprawdę nie spodziewam się fajerwerków, mordobicia w każdym odcinku, ale Rzymianie LĄDUJĄCY w Brytanii bez żadnego oporu, do tego zajmujący dogodne pozycje, bez problemu budujący swój obóz? Mokry sen Cezara staje się prawdą na naszych oczach :)
- dobre udźwiękowienie, nie miałem problemów z odbiorem dialogów, efekty dźwiękowe też na odpowiednim poziomie
- cała otoczka druidów, przedstawienie obrzędów, nie certolenie się z brakiem mocnych scen(wyrywanie kości, wyłupywanie oczu, zdzieranie skóry) - to wszystko plus. Mocno przerysowane, ale jednak w serialu, który skupia się raczej na ukazaniu świata w świetle mocny fantastycznym nie można się do tego przyczepić

Devitz

Nie można się nie zgodzić z tą oceną, ten serial to pomyłka, totalny miszmasz. I ja nie spodziewałam się nie wiadomo czego, ale to, co zaserwowano w tym serialu to rzeczywiście mieszanka wszystkiego, z której wyszło wielkie nic. Intro kojarzy mi się z czasami hippisów i przywodzi na myśl dzieci-kwiaty, zadziwiło mnie już na wstępie. Bezpłciowa "akcja", Rzymianie-nieudacznicy, jakieś łażenie w kółko po lesie, głupie dialogi, jak to zauważyli inni forumowicze, niczym dla gimbazy. Mnie rozczarował jeszcze wygląd tkanin, z których uszyto stroje, ich faktura, sposób zszycia - wszystko wygląda zbyt współcześnie. Dla niepoznaki trochę je podarto, tudzież poszarpano. Na plus tylko piękne zdjęcia, choć niektóre jak rodem z Sudetów.

ocenił(a) serial na 10
ValyrianSteel

Wystarczyło poguglować za tą piosenką z intro (jeżeli się jak nie zna), żeby zrozumieć jak bardzo pasuje do serialu (który nie jest inscenizacją wydarzeń historycznych). Inczej wychodzicie tu trochę na ignorantów. Trop hipisowski jest tu bardziej na miejscu niż podręcznik historyczny.

ocenił(a) serial na 3
marcholt

W pełni zrozumiałem od samego początku, że druidzi, wierzenia w bóstwa i ogólnie pojęta brytyjska mitologia będą wiodły prym. Mimo to wciąż uważam, że można było nagrać własny kawałek(bo sorry, ale Amazon ma na takie coś środki) i połączyć hipisostwo z historią :)

Nie spodziewałem się też serialu historycznego, pod tym kątem tak naprawdę zabolało mnie jedynie to nieudacznictwo najpierw Brytów(0 obrony), a później(aby wypełnić serial innymi pierdołami), Rzymian.




Devitz

Brak mi słów jak bardzo mnie to gowno rozczarowało. Mieli gotowy wzor w postaci serialu Rzym opary na faktach ale z własną interpretacja i bez tych magicznych bredni. I den"durny" plaucjusz sam sobie jeździ kto by my dał dowodzić. Płacz i zgrzytanie zębów

ocenił(a) serial na 7
Marcyllus

ale z was smutasy ( w sensie wszyscy malkontenci :wink: ) brakuje jeszcze panelu historycznego

piciu6

Obiektywie tragiczny serial to co mam chwalić. G to G

ocenił(a) serial na 7
Marcyllus

co najwyżej subiektywnie

piciu6

Obiektywnie . z faktami sie nie dyskutuje wszak a tu zrobili z nich miazge

piciu6

A jeśli pominiemy że historycznie i kostiumowo do bani to fabuła też nie wciąga nudy aż boli

ocenił(a) serial na 7
Marcyllus

kostiumy są okey no i mnie osobiście nic nie boli, a z obecności koleżanek Reilly i Wanamaker czerpię duża przyjemność :)

piciu6

Widział ktoś kiedy lorica segmentata ze skory ? Do czego to cos miałoby służyć. Do tego legatowi? Wódz naczelny odwiedza w zapchlonym tyłku miejscowych królików z 2 osobową obstawą i Ma całować jakąś ropuche w stopy? Scenarzysta to osioł. W pierwszej lepszej książce można zobaczyć jak wygladac powinien rzymski oboz a to cos w filmie nawet na oboz marszowy sie nie nadaje. A te demony to już całkiem od czapy. Ja wiem że społeczeństwo teraz glupkowate antyszepionkowo kreacjonistyczno oglupione i lubi takie czary mary ale niech to będzie w jakimś srodziemiu ziemiomorzu narni czy innej baśniowe krainie. Gdzie w Pd brytanii są takie góry? Ze większość widzów to głąby i Ma to w D. Nie znaczy że goście od plenerów kostiumów scenariusza czy konsultanci nie mogliby się przyłożyć do swojej pracy.

Marcyllus

A ja wymiękłam dopiero przy odcinku 7 i 8............................................................ Kropka.
Nadal jednak będę bronic naszych pięknych Sudetów, nawet, jeśli znalazły się gdzieś w okolicach Londinium, albo w hrabstwie Kent.
Co do reszty, kręcono to w Czechach, dragi są tam częściowo legalne, co by wyjaśniało odjazd totalny w ww odcinkach. Odc 9 rekompensuje dwa poprzednie. Generalnie, gdyby wyciąć głupoty, dłużyzny i bredzenie, wyszedłby miły film w rodzaju "Centuriona", tylko bardziej na haju.
Już zauważyłam, że porównywanie CZEGOKOLWIEK DO serialu RZYM jest nieporozumieniem, bo to jest klasa niedościgła, jeśli chodzi o starożytną tematykę oraz odzwierciedlenie rzeczywistości danych czasów.
Ostatnio odkryłam TABU oraz coś zupełnie nowego, czyli serial ZARAZA.


Isa_bella_H

Zgadzam się, z Rzymem ciężko konkurować choć może warto było podjąć rękawicę zamiast konkurować z wiedźminem o palmę gniota wszechczasów . Tabu podobał mi się. Też trochę czary mary ale w strawnej dawce. Na szczęście ułomności brytanii rekompensuje mi fargo .

Isa_bella_H

Obawiam się że gdyby wyciąć głupoty, dłużyzny i bredzenie, wyszedłby bardzo bardzo krótki serial

Marcyllus

I tyle by wystarczyło. Po kilku odcinkach sezonu 2 dodaję, że gdybym mogła odjąć gwiazdki, to bym odjęła, ale chyba w ogóle nie oceniłam wcześniej. Zniszczony potencjał.

Isa_bella_H

To nakrecoli sezon 2 tego gniota?

piciu6

Ładna dziewczyna i to tyle na obronę serialu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones