PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000964}

Burmistrz Kingstown

Mayor of Kingstown
7,6 2 105
ocen
7,6 10 1 2105
Burmistrz Kingstown
powrót do forum serialu Burmistrz Kingstown

To miasto wydaje się być nierealne odnoszę wrażenie, że zamieszkują je wyłącznie przestępcy-więźniowie-służby a granica między tymi kategoriami jest płynna, nie ma podziału na dobrych i złych, wszystkich oblepia jakaś złowroga szarość.
Co do więzienia to zawsze mnie zastanawia dlaczego amerykańscy więźniowie nie siedzą zamknięci w celach, z 1-godzinną przerwą na spacerniak, tylko snuje się ten cały zwierzyniec po całym zakładzie jak i na jego otwartym terenie, knują, zawierają sojusze, wszczynają wojny a SW wydaje się być tylko tłem dla tego teatru.
Wiem, mają swoje supermaxy ale tam siedzi promil więźniów, tych z pierwszych stron gazet.
Tutaj wydaje się że to więźniowie rządzą a SW stara się im nie podpaść ;-)
W polskich i innych postsowieckich więzieniach pokazane w filmie sytuacje nigdy nie miałyby miejsca, u nas więźniowie są dosłownie zapuszkowani i żeby się porozumiewać używają wymyślnych sztuczek na przesyłanie grypsów.
W Polsce na więzienie zwane otwartym lub półotwartym trzeba sobie zasłużyć a tu hardkorowi kryminaliści dostają "otworek" domyślnie no i konsekwencje widać na filmie.

ocenił(a) serial na 4
user_name

To skąd ta ocena 8? To więzienie ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co w 'Oz', przy czym trzeba zaznaczyć, że ten drugi po prostu się chełpił przesadą i fikcją, a MoK traci na jakiejkolwiek wiarygodności.

ocenił(a) serial na 4
era

Dobra, obejrzalem 1 sezon. To jest taki serial z gatunku guilty pleasure. Troche w klimatach M. Baya - Wiesz, że głupie, ale jednocześnie dobrze opakowane.
Ciekawi mi czy 2 sezon będzie potrafił być jeszcze głupszy, czy jednak po końcówce z 1 już się nie da :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones