PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575225}
6,2 8 372
oceny
6,2 10 1 8372
Camelot
powrót do forum serialu Camelot

Rewelacyjny Joseph Fiennes i zjawiskowa Eva Green, świetna scenografia i kostiumy,
dodać do tego legendę o królu Arturze i mamy cudowny film, prawda?
Niestety wszystko to jak krew w piach przez mocno średni scenariusz i KOSZMARNIE
dobranego aktora w roli Artura. Rozumiem, że koncepcja jest taka, że Artur jest młody i
niedoświadczony ale ten zniewieściały blondasek to przegięcie. Bez charyzmy i
asertywności, wygląda tak jakby nie był w stanie podnieść własnego miecza (dosłownie i w
przenośni).
Szkoda, bo zapowiadało się naprawdę obiecująco.

ocenił(a) serial na 3
michalpiatkiewicz

slusznie! polac mu!

doloze tylko ze zmarnowano potencjal Claire Forlani, ktora jest wyjatkowo urokliwa aktorka, i jakby wg na tym opierala sie jej rola. bycia slodka i dobra;/ . szkoda ze nie dano jej pola do popisu, bo ta kobieta ma naprawde wysmienity warsztat.

Rinekoo

Tez tak sądziłem, ale z każdym odcinkiem serial pięknieje :) A jeśli chodzi o Artura to prawda.. w pierwszych scenach niesmiały chłopczyk przegrywający każdą walkę. A w ostatnim odcinku sam pokonał z 20 żołnierzy. Rozwija się mądrością i siła na naszych oczach, o to chodziło twórcy :)

ocenił(a) serial na 1
michalpiatkiewicz

taka historia, obiecujący temat na super serial, niezła i urodziwa obsada a trudno zmeczyć. Jestem w trakcie pierwszego odcinka i obejrzę go do końca ze wzgledów estetycznych(Fiennes, i dziewczyny jak z reklamy guessa). Ale dla mnie nie do przyjęcia pobieżne i spłycone go granic potraktowanie tematu, na dziendobry skucha za skuchą, choćby "umarł król, niech zyje król!"? - ejże, znany i czytelny cytat ale wciskać go w usta Merlina to juz przegięcie, kostiumy sympatyczne ale raczej na bal w stylu epoki a niewiele majace wspólnego z rzeczywistością... Wstyd, taki budżet a ani klimatem ani wiarygodnością(jesli mozna uzyć tego sformulowania w przypadku ekranizacji bajki) do pięt nie dorasta choćby staremu dobremu Robinowi (temu z muzyka Clannad). Co nie znaczy, że gdybym była w wieku mojej córki nie obejrzałabym tego "dzieła" za jednym posiedzeniem :)

PaulinaPierwsza

Dobrze gadasz, polać ci:). Szczególnie, jeśli chodzi o Robina. Jednak, w porównaniu z takim serialem jak "Przygody Merlina" "camelot chociaż trochę stara się trzymać legendy...

ocenił(a) serial na 6
michalpiatkiewicz

Przyznam szczerze, że tak dalece zauroczyła mnie postać Merlina w tym serialu, że jestem w stanie wybaczyć mu wszystko... przewidywalne a czasem i głupie wątki, niestrawnego Artura, a nawet fakt, że gdy na ekranie nie ma Merlina, Morgany albo chociaż tej jej zakonnicy to jest niewiarygodnie nudno. Chętnie bym obejrzała spin-off z samym Merlinem.

Gwenhwyvar

Jak dla mnie to tutaj pierwse skrzypce grała Eva Green. Cała reszta mogłaby jej buty czyścić. Aktorsko była naprawdę świetna, dałą prawdziwy popis swoich umiejętności. W sumie to dla roli Morgany ciągnęłam ten serial do końca. Na początku kiepski, przy samym końcu zaczął się rozkręcać. Może i mogłoby coś z tego być w przyszłości...
A Joseph Fiennes w roli Merlina trochę irytował wiecznie tym samym skwaszonym spojrzeniem. Trochę za bardzo stereotypowo pokazali tego bohatera, chociaz uważam, że jako aktor jest niezły. Ogólnie potencjał i temat zmarnowane.

ocenił(a) serial na 10
michalpiatkiewicz

Powiem po gimbusiarsku, bo nie warto sie rozczulac nad Twym postem- sam żeś stracony potencjał<3 eloszka, film wspanialy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones