PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575225}
6,2 8 372
oceny
6,2 10 1 8372
Camelot
powrót do forum serialu Camelot

Dość irytujące są wasze komentarze na temat postaci Króla Artura w Camelot. Gdybyście co nieco wiedzieli to w czasach z jakich pochodzi ta legenda nie było wielkich i postawnych mężów do jakich przyzwyczaili nas reżyserzy poprzez inne filmy i seriale. Król Artur objął tron mając naście lat, czyli będąc młodzieńcem w maksymalnym wieku 15 lat. Nawet za czasów dynastii Tudorów w Wielkiej Brytanii król,również Artur, objął tron przed wiekiem 15nastu lat, ożenił się i zmarł gdy miał równe 15naście przez chorobę. Czego oczekujecie w serialach osadzonych w tamtych latach? Przekozaczonych strongmanów po 30lat grających tak naprawdę nastolatków? Król Artur z Przygód Merlina o których też wspominano był zbyt dużym playboyem. Bardziej pasował mi na Freda z Scooby Doo niż na Króla. Osiłek nic nie rozumiejący. Król Artur z Camelotu jest nastolatkiem, jego rycerze są od niego znacznie starsi dlatego ma przy nich wyglądać na o wiele młodszego. Reżyser bardzo dobrze obsadził tego aktora w rolę Artura. Wyobraźcie sobie jaki bezsensu byłby film o młodym bardzo młodym królu gdyby grał go umięśniony, nad wyraz przerośnięty ,,młodzieniec" z zarostem 30letniego mężczyzny? Weźcie też pod uwagę, że średnia długości życia była znacznie niższa, wzrost i wygląd ludzi daleko odbiegał od dzisiejszych wymiarów ludzi. Dziewczyny z dzisiejszą średnia 167cm wzrostu byłyby wzrostu rosłych mężczyzn. Trochę oleju w głowie kochani. Dobry film czy serial nie musi ociekać seksapilem aktorów. Trochę realizmu. Niestety reżyserzy nas przyzwyczaili do mięśniaków w wieku nastolatków i troszkę to wpłynęło na postrzeganie świata przez ludzi. To jest bardzo przykre...

ocenił(a) serial na 7
Anika92

Masz rację w tym co piszesz, ale zwróć uwagę na to, że nie wszyscy w swojej krytyce postaci Artura skupiali się na wyglądzie.... tak było przynajmniej w moim przypadku. Kompletnie nie chodzi mi o jego wiek i nie chciałbym żeby grał go 30-latek przypominający "pakera"... tu raczej chodzi o charyzmę, odgrywanie roli. Mnie po prostu Artur w wersji z "Camelotu" nie przekonuje, podobnie zresztą jak Ginewra (choć i tak wolę ją 100 razy bardziej niż tę z "Przygód Merlina....). Widocznie miałem inne wyobrażenia tych postaci, to kwestia subiektywnego odbioru. Wyobraź sobie znanych aktorów (którzy byli "aktywni zawodowo" w młodym wieku) w roli Artura- tu nie chodzi o to żeby przypominać osiłka tylko żeby wypaść przekonująco w roli... no ale tak jak mówiłem, to tylko subiektywna ocena, każdy może mieć inną. Szczerze mówiąc to chętnie zobaczyłbym jak postać Artura rozwinęłaby się w dalszych sezonach, podobnie zresztą jak osoba Merlina.... no ale niestety to już chyba nie nastąpi.

Natomiast absolutnie zgadzam się z tym co napisałaś o obsadzaniu nie-nastolatków w rolach młodych ludzi. Też mnie to strasznie irytuje, zwłaszcza że chodzi tu często o seriale adresowane do młodzieży (nie mówię tu akurat o "Camelocie"). Moim zdaniem może to powodować kompleksy u niektórych osób i fałszuje rzeczywistość.

Anika92

W którym wieku rozgrywa się ten serial,bo to chyba jakieś kolejne wymysły Król Artur żył w 5 wieku ostatnim czasie dużo odkryto na ten temat. A spotkałem się z filmami normalnymi lub historycznymi co były ,różne historie od 5 wieku do 15 wieku ,dla mnie po za 5 wiekiem to są wymysły .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones