PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=524359}

Carlos

7,2 1 082
oceny
7,2 10 1 1082
Carlos
powrót do forum serialu Carlos

Jego działalność przypadająca na lata 70 -te i 80-te ubiegłego stulecia nie jest do końca znana mieszkańcom komunistycznej Europy. A to nie przypadkowo. Cenzury w krajach tzw. socjalistycznych blokowały informacje o jego działaniach i powiązaniach, utrwalając jego obraz jako prawego oddanego sprawie rewolucjonisty.
A to zwykła swołocz!

ocenił(a) serial na 6
Boguslaw_3

Nie wiem, gdzie widziałeś jakieś przekazy pokazujące go jako oddanego rewolucjonistę. Żyłem trochę lat za komuny, i w ogóle nie pamiętam ani słowa o nim. Dowiedziałem się o istnieniu kogoś takiego, jak Carlos dopiero, jak czytałem Tożsamość Bourne'a Ludluma :) I jeszcze wtedy myślałem, że to jest postać fikcyjna. Dopiero jakiś czas później dowiedziałem się, że istniał na prawdę. A to już było za komuny.
Nawiasem mówiąc film jak film. Na mnie nie zrobił jakiegoś szczególnego wrażenia. Nie jest kiepski, jak większość chłamu, ale też nie żadne arcydzieło. W dodatku wiele w nim fikcji. Fotografowie robią mu zdjęcia, jak jakiejś gwieździe, a przecież z tego, co wiem, było tylko jedno znane zdjęcie Szakala, zanim został aresztowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones