PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=485105}

Casshern Sins

7,8 305
ocen
7,8 10 1 305
Casshern Sins
powrót do forum serialu Casshern Sins

no dobra skonczylem

ocenił(a) serial na 1

Niestety podtrzymoje poje wczesniejsze zdanie a nawet gozej nikomu nie
polecam tego anime a przynajmiej tym ktuzy ogladaja anime od dluzszego
czasu. Anime nie porywajace, pelne bledow "swiata" w kturym jest
przectawione no i to co juz pisalem , glowny bochater jest kretynem. W
ogule koles ma przy pasku 2 wielkie splowy a bije sie na piesci. nie,
naprawde szkoda sie rozpisywac, nie polecam

użytkownik usunięty
madhuan

Popełniasz sporo błędów ortograficznych :)
Błędy świata? Gdzie i kiedy?
A Casshern najlepiej bije się na pięści, zresztą chodzi tu o ukazanie
specyficznej poetyki walk wręcz, a nie zwykłe pif-paf.
Serial piękny i bardzo głęboki w swoim przesłaniu, polecam bardziej
wymagającym widzą :P

ocenił(a) serial na 10
madhuan

Nie jestem specjalnie wymagająca jeśli chodzi o anime, co gorsza mam sentyment do retro dziwolągów i klimatów postapo ^^ To co zdaje się odstraszać mnie akurat urzekło. Prostota fabuły, naiwność, przerysowany dramatyzm. Wszystko to w połączeniu z obrazem, ciszą i dźwiękiem całkiem sympatycznie odrealnia :) Serial ma dość specyficzny klimat, smutny ale nie rzewny, i nie nazbyt ciężki, raczej zamglony. Trudno powiedzieć o świecie, jest piekłem czy rajem. Zdaje się być jednym i drugim jednocześnie. A bohaterowie? Pomimo całej potęgi żadni tam moralni herosi, raczej tak zwyczajnie, po ludzku rozdarci i chwiejni. Osobiście doceniam, że twórcy z szacunkiem odnieśli się do pierwowzoru robiąc lekki lifting projektom postaci, choć pewno młodzież zgrzyta widząc te śmieszne kolorowe trykoty heee. Generalnie to dość śliczne i udane maleństwo. Polecam przede wszystkim tym, co są w stanie zasymilować się z jego lekko archaiczną konwencją.

Wypowiedzi madhuan nie skomentuję o.0;

ocenił(a) serial na 9
ethi

w pełni popieram twoją wypowiedz, sama nie oceniłabym tego lepiej: "smutny ale nie rzewny, i nie nazbyt ciężki, raczej zamglony"-idealne określenie=)

ethi

Pięć lat później, więc z lekkim poślizgiem, no ale... Skoro masz sentyment do retro dziwolągów i klimatów postapokaliptycznych, a w dodatku postrzegasz Casshern Sins niemalże dokładnie tak, jak ja, mam wielką prośbę. Mianowicie rozpaczliwie poszukuję dobrych tworów o tematyce postapokaliptycznej - nieważne, czy anime, czy filmy - cokolwiek. Szczególnie cenię sobie klimatyczne twory. Jeśli byłabyś na tyle miła, ażeby mi coś polecić, byłabym dozgonnie wdzięczna. Miłego dnia/nocy!

ocenił(a) serial na 10
madhuan

Muszę odkopać - myślę że ocena 1 wystawiona przez taką osobę jak Ty jest rekomendacją dla tego anime.
Rozumiem że Casshern się może nie podobać, ale na Twoim przykładzie widać że trzeba trochę dojrzeć aby zrozumieć przedstawione tu problemy. Jeśli lubisz mniej wymagające rzeczy typu Naruto (ocena 10/10 w Twoim profilu wszystko wyjaśnia) to spoko, ale nie pisz że dla osób które oglądały dużo anime to będzie słabe, bo nie każdy szuka nawalanek bez przesłania.
Na koniec 2 prośby:
1. Przestań się uznawać za znawcę anime bo widać jasno że nic o tym nie wiesz ( wątpię też, abyś mógł docenić te serie z których można coś wyciągnąć i się zastanowić) Na shonenach świat się nie kończy
2. Idź do szkoły i naucz się pisać. Nic nie usprawiedliwia takich błędów. Każdy kto to czyta, automatycznie ma wyrobioną opinie o osobie, która potrafi nawet w słowie "którzy" zrobić dwa błędy.

ocenił(a) serial na 1
Serge91

szkoda ze nagle nie mozna wypowiedziec swojego zdania bez obrazliwych kometazy, jak dla mnie do doszukujecie sie w tym anime zeczy ktorych nie ma, w naruto tez moge znalesc wspaniale chistorie o przyjazni i milosci i wlasnie o tym przeciez jest to anime a ze widzicie w nim tylko walki i nic wiecej to juz wasz problem. zaluje ludzi co jak nie maja zadnych argumetow to sie moich bledow czepiaja a nic konstruktywnego nie moga powiedziec. szkoda troszke ze spoleczenstwo tak ubozeje.

ocenił(a) serial na 10
madhuan

Szkoda że pisze z osobą która nie potrafi napisać ani jednego wyrazu bez błędu - "komentazy","zeczy". Powiedz mi jak ja mam tego nie odbierać jako żart? Bo jeśli piszesz na serio to tym gorzej. Tak... naruto i FT głębokie - LITOŚCI. W Power Rangers też masz walkę ze złem, przyjaźń czy sprawiedliwość. To się nazywa nadinterpretacja. Jeśli oceniasz Cassherna na 1, a Naruto na 10, to niestety muszę to powiedzieć - nie zrozumiałeś go. Poza tym przykro mi, ale żadnych argumentów z Twojej strony nie widzę.
Może wymówką dla Ciebie będzie wiek, jednak na forum jest to bez znaczenia.

ocenił(a) serial na 9
Serge91

A no Serge91, popieram twoje zdanie:P Cassernowi dorównuje jedynie Kaiba (anime które też uwielbiam i polecam). Wydaje mi się, że do tego Casserna trzeba jednak dojrzeć.
Madhuan, od razu widać, że Ty i filozofia nie idziecie w parze XD Ludzie głównie czepiają się twojego negatywnego komentarza, bo odradzasz oglądanie tego anime, nie mając zielonego pojęcia o czym to jest i z czym się je. Myślę, że to tak ubodło ludzi którzy najeżdżają na Ciebie. Myślę, że jeszcze za mało anime obejrzałeś, żeby uważać się za znawce tego tematu.
I ps. - odwołując się do twojego pierwszego posta. Gdybyś choć uważniej obejrzał to anime, zauważył byś, że to co Casshern ma przy pasie to nie są pistolety, a "rakiety" (jak to nazwać? Oo) które pomagają mu unosić się w powietrzu. Wykorzystał to chyba tylko raz, a szkoda, lepiej by się chyba latało niż szło na pieszo:P Tylko Leda nosiła broń przy pasie.
ps. 2 - Uważam, że najlepszym opisem anime jest ten na Tanuki :P Każdy kto ma podobne poglądy do madhuan odsyłam tam, żeby sobie najpierw poczytał za nim zacznie hejterować :P http://anime.tanuki.pl/strony/anime/1508-casshern-sins/rec/1572

ocenił(a) serial na 10
Leenari

Jest jeszcze parę tytułów które dorównują Casshernowi.
Użytkownik madhuan woli naruto - niech i tak będzie. Denerwują mnie po prostu jego argumenty i zerowa wiedza. Jeśli chodzi o recenzje na Tanuki, to czytałem ją kiedyś i z większością rzeczy mogę się zgodzić, ale mimo wszystko Casshern został trochę w niej spłycony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones