PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=787428}

Castlevania

7,6 18 703
oceny
7,6 10 1 18703
5,7 3
oceny krytyków
Castlevania
powrót do forum serialu Castlevania

Nie bede tutaj oceniac fabuly, bo nie gralam w gre i nie bede sie do tego odnosic ale ludzie pisza ze sie zgadza wiec za to + moim zdaniem byla dosc ciekawa ale jednak niezbyt zaskakujaca, wiele sytuacji mozna bylo przewidziec, jak nie wiekszosc. Tyle moge napisac. Chcialabym jednak nabazgrac cos na temat animacji. Z racji tego, ze malo co ogladalam amerykanska animacje i wychowalam sie na japonskiej, to brakuje mi OGROMNIE w tym serialu dynamiki animacji. Japonczycy osiagneli chyba szczyt umiejetnosci przedstawiania emocji w animacji, potrafia odwzorowac nawet w samym spojrzeniu zaskoczenie, nienawisc czy nawet wspolczucie. Tutaj tego nie ma. Jest kwadratowe chodzenie, kwadratowe zdenerwowanie i kwadratowe smianie sie. Nie mam w sumie wiekszych pretensji o to, ze wzgledu na to ze za animacje sa odpowiedzialni amerykanie, ale jako wieloletnia widzka anime mnie to strasznie razi. Postacie sa wscielke, a w nastepnym kadrze juz sie usmiechaja, czy po prostu zmieniaja wyraz twarzy. Jesli chodzi o sceny walki, to do 3 sezonu bylo ciezko, ale w 4 jujz cos zaczelo sie zmieniac na dobre, postacie nie sa na takim poker face w trakcie walki i po niej. Kreska jest PRZECUDOWNA I PRZEFANTASTYCZNA, MUZYKA GENIALNA, OBRAZY TOWARZYSZACE NIESAMOWITE ale dla mnie brakuje jednak tego czegos, tej duszy, ktora do animacji daja japonczycy. Potworty sa pokraczne, ladnie wygladaja ale w trakcie walki zachowuja sie jak boty, to mnie mega zraza i jedyna walka ktora sprawila ze mialam ciary na ciele byla walka marzanny z chlopami na "delegacji". Poza tym dubbing. Polski jak i angielski o kant rozbic, ogladalam po 4 odcinku tylko po japonsku bo jednak chcialam dac szanse temu serialowi a z pl albo z ang dubbingiem bym nie dala rady, japonski na poziomie, jak zawsze, po prostu oni potrafia przelac emocje, dra mordy jak trzeba drzec, umieja sie wczuc. Polacy dobrze wychodza jedynie w kreskowkach.

ocenił(a) serial na 8
CiotkaSmiglo

A mi znowu nadmierna ekspresja jak darcie mordy, zbliżenia na twarz nawet w scenach gdzie są zbędne, podkreślanie każdej emocji na twarzy aż do granic - tak jakby widz sam nie mógł tego określić tylko mówiło mu się "TERAZ PATRZU TUTAJ PATRZ ON JEST WKUR*WIOONY" w chińskich bajkach cholernie przeszkadza i powoduje cringe, najbardziej podobały mi się te w których było to stonowane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones