PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551480}

Cisza

The Silence
7,1 152
oceny
7,1 10 1 152
Cisza
powrót do forum serialu Cisza

Thriller o głuchoniemej, która stała się świadkiem morderstwa - The Silence, czyli Cisza - wyprodukowała brytyjska telewizja BBC. Czy warto obejrzeć?
Amelia – głuchoniema dziewczyna, która po wszczepieniu implantu ślimakowego uczy się na nowo słyszeć – przypadkiem staje się świadkiem morderstwa. Sprowadza tym samym nieświadomie kłopoty na własną rodzinę i wplątuje się w sprawę policyjnej korupcji na dużą skalę.
The Silence to produkcja na najwyższym poziomie. Wciąga, trzyma w napięciu do samego końca i dostarcza zakończenia, które nie robi z widza idioty i wymaga trochę umysłowego wysiłku (co niestety pewnie odbije się na ocenach na imdb.com osób, które chcą mieć wszystko podane na tacy).
Główną bohaterkę gra Genevieve Barr. Na potrzeby serialu musiała nauczyć się języka migowego, gdyż mimo że sama jest głuchoniema, w codziennym życiu używa implantów ślimakowych i nie musi czytać z ruchu warg.
Wuja Amelii gra znany z Primeval Douglas Henshall. Jeśli więc oglądasz bez napisów przygotuj się na specyficzny akcent tego aktora.
Twórcy serialu umiejętnie połączyli osobiste kłopoty Amelii ze skomplikowaną sprawą kryminalną i do samego końca pozostajemy w niepewności jak się to wszystko zakończy.
Przestępcy w „The Silence” postępują rozsądnie, potrafią przechytrzyć głównych bohaterów, walka z nimi wydaje się skazana na porażkę. To nie typowi bezmyślni bandyci nasyłających zabójców, a ludzie cwani, którzy mają wiele do stracenia, a każdy krok robią z premedytacją.

Gorąco polecam wszystkim miłośnikom dobrych thrillerów i kryminałów. Dla mnie jest to jedna z lepszych produkcji 2010 roku

ocenił(a) serial na 9
lokomusic

Szkoda, ze tak się to zakończyło. Jedna z lepszych produkcji w 2010 roku. Szkoda, ze seriale, które są tak głupie, że aż się w głowie nie mieści dostają kolejne serie... ba nawet po 5-10 sezonów... nawet pisać się mi nie chce:D Serdecznie polecam:D

ocenił(a) serial na 7
LaraNotsil

A ja sądze że w tym właśnie tkwi urok takich seriali. Są bardzo dobre bo są krótkie i zamknięte.

ocenił(a) serial na 9
grego1980

tylko nie dostaliśmy żadnego rozwiązania. Tzn tak się mi wydaje. Oglądałam jakiś czas temu i to bez napisów;/ Z tego co pamiętam to nie wiadomo jak przez policje została odebrana śmierć Jimma, czy mordercy policjantki zostali złapani (bo pokazali nam jakie mają kontakty ale czy w końcu udało się ich udupić czy nie), czy dziewczyna jest bezpieczna (głuchoniema) no i przede wszystkim czy bokser dał radę wygłosić "przemówienie" czy go zlikwidowali jak tylko zorientowali się, że nie jest po ich stronie.

ocenił(a) serial na 6
grego1980

Dokładnie. Też się z tym zgadzam. Serial, który ma być na siłę przedłużany ma ograniczone możliwości fabularne (nie można jej zamknąć, ani trzeba ciągle coś nowego wymyślać). Też wole krótsze miniseriale.

ocenił(a) serial na 6
lokomusic

Sprostowanie: dziewczyna nie była głuchoniema (niesłysząca i nie mówiąca) tylko niesłysząca, mówiła całkiem dobrze.
Do LaraNotsil: Jimm nie umarł, zakończyło się na scenie gdy odwozili go karetką do szpitala, nieprzytomnego, stabilnego więc raczej przeżył. Jakby nie, to od razu byłaby taka scena.
W domyśle tak, mordercy zostali złapani bo zeznania zgodził się złożyć Rocky - bokser- no i oczywiście Amelia (bezpieczna).

ocenił(a) serial na 9
lokomusic

Właśnie skończyłam oglądać. Szkoda, że takich dobrych seriali jest tak mało i trwają tak krótko.
Faktycznie czasami nie rozumiałam za bardzo co mówił Douglasa.
Generalnie polecam!

ancia84

można gdzieś dorwać ten miniserial z polskimi napisami? Nie mogę nigdzie znaleźć. Jak na razie nawet samego filmu bez polskich napisów.

ancia84

Przepraszam że marudziłem ale już znalazłem. ;)

lokomusic

można gdzieś dorwać ten miniserial z polskimi napisami? Nie mogę nigdzie znaleźć. Jak na razie nawet samego filmu bez polskich napisów.

lokomusic

Przepraszam za marudzenie ale już znalazłem. ;)

wilczekstepowy

Mógłbys się podzielić gdzie?Ja też szukam textu,albo wersji z lektorem.Jesli możesz dac znac...tutaj,albo na... Kalina102@interi.eu

Kalina102

Jest na f r e e d i s c . p l

wilczekstepowy

Och! Wielkie dzięki za szybką reakcję :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones