PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416317}

Clannad

7,8 4 562
oceny
7,8 10 1 4562
Clannad
powrót do forum serialu Clannad

Szukam

ocenił(a) serial na 8

Czegoś w stylu Mirai Nikki, Angel beats oraz właśnie Claanad, ale z Clannad najmniej związanego, gdyż według mnie mało było "fantastyki". Według mnie część historii o świecie, w którym czas się skończył, powinna być w każdym odcinku ^^

ocenił(a) serial na 6
Prokop95

Jeśli nie boisz się groteskowej oprawy, zobacz Elfen Lied ;p Chociaz to bardzo mocny tytul ;p

ocenił(a) serial na 8
Kimi_Sama

Już widziałem dawno i w sumie pytanie już nie aktualne, mam już nadmiar anime do obejrzenia (34 XD)

Prokop95

O, to jeżeli już coś masz to z chęcią spytam się, czy mi je przekażesz? Sama szukam coś typu Mirai Nikki i Angel Beats, nawet SAO (podobał mi się tylko pomysł, jednak nie zbyt za tym przepadam) i ew. Black Rock Shooter. Przepadam za zwykłym życiem z domieszką fantastyki, albo po prostu magiczne istoty itd.
To co, pomożesz? :3

ocenił(a) serial na 8
blis29

Hymmm... Troszkę mało kryteriów, ale spróbuję coś doradzić:
K (dużo fantastyki)
Toradora (zero fantastyki)
Durarara (anime jest "inne" i bardziej poważne, ale pasuje do twoich kryteriów)
Hyouka (zero fantastyki)
Another (coś co wpasowuje się idealnie w twoje kryteria, ale mam jakieś odczucie, że Ci się nie spodoba)
Kanon, Air (2. najbardziej podobne do Angel Beats i Clannad)
AnoHana (Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai)
Steins;Gate (1. mało ma to wspólnego z twoimi kryteriami, ale jakoś się tam łączy, 2. myślę, że jest za poważne)
Bakemonogatari (prześwietne anime z bardzo inteligentnym humorem, nie za dużo i nie za mało fantastyki, kreska wprowadzająca powiew świeżości do monotonności grafik w anime, chyba najbardziej polecam Ci to - ale właśnie zajrzałem na twój profil, jeśli oglądałaś tylko tyle anime ile masz ocenionych, to nie oglądaj, żeby zrozumieć to anime, trzeba mieć naprawdę długi staż w oglądaniu tego gatunku, inaczej odpuścisz sobie po 3. odcinku z braku cierpliwości :P)

ocenił(a) serial na 8
blis29

Ogólnie to jeśli zaczynasz "wkraczać w świat anime", to wejdź w mój profil(kliknij Prokop95 na lewo od tej wiadomości) -> nad avatarem i lekko w prawo kliknij "seriale" -> "ocenione" => wszystkie anime z oceną powyżej 8 są naprawdę dobre i godne polecenia (przynajmniej moim zdaniem), nie polecam Ci tylko z nich oglądać: Sayonara zetsubou sensei, FLCL, Bakemonogatari, Nisemonogatari i Mahou Shoujo

Prokop95

Tak, anime oglądam od niedawna jak zauważyłeś.

Dziękuję bardzo, myślę, że w najbliższym czasie już wszystkie te serie znajdą się u mnie w 'obejrzanych'.
Ja po prostu jestem cienka w szukaniu czegoś dobrego, więc wolę się opierać na innych. Dla mnie trudno jest znaleźć anime, które podpadnie pod mój gust.
Jeszcze raz dziękuję :3

ocenił(a) serial na 8
blis29

Cała przyjemność po mojej stronie ^^

Prokop95

Jeszcze jedno - jestem niedoświadczona, więc mało anime znam i nie potrafię ich porządnie ocenić.

ocenił(a) serial na 8
blis29

Myślę, że szybko załapiesz co i jak. Pomijając serię Dragon Balla, którą obejrzałem mając.. hmmm.. 6 lat? i serię Naruto, którą oglądałem sporadycznie na Jetixie bodajże (którą ponadto nie odróżniałem od innych bajek - nie miałem pojęcia, że to anime), to swoje pierwsze anime obejrzałem "na poważnie" 4 lata temu i był to Death Note i nie do pomyślenia było dla mnie, żebym miał oglądać inne anime - miałem wyrobioną stereotypową opinię na ich temat(skrajności: z jednej strony anime dla dziewczynek, przesłodzone i takie tam, z drugiej anime opierające się na bezsensownych walkach z super mocami i zerem inteligencji). Drugie anime obejrzałem trochę ponad pół roku temu(po trzecim albo czwartym wcześniejszym obejrzeniu Death Note'a btw. :P), teraz mogę siebie uważać za pewnego rodzaju specjalistę w tej dziedzinie ;P

ocenił(a) serial na 7
Prokop95

Hej ja też od niedawna, bo już jakiś rok, oglądam anime i szukam kompanów do wymiany opinii na temat seriali i filmów anime. Dlatego chciałam zaproponować i przyjąć Cię do znajomych na filmweb, jeśli nie masz nic przeciwko temu. Możesz sprawdzić na moim koncie jakie mam oceny i co obejrzałam. Zobaczysz czy się nadaje ;)

ocenił(a) serial na 8
Wiktoria1991

Hmmm... Czemu by nie? ^^
Mamy trochę różne gusta widzę, ale przecież nic nie stracę na tej relacji, a czasami dobrze usłyszeć opinię "z drugiej strony" ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones