PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534418}

Columbo

7,8 18 969
ocen
7,8 10 1 18969
7,2 12
ocen krytyków
Columbo
powrót do forum serialu Columbo

Wprawdzie praktycznie wszyscy aktorzy zagrali swoje role doskonale, to mój top 3 to: Jack Cassidy, Patrick McGoohan i Robert Culp ex aequo z Oskarem Wernerem z odcinka Playback

użytkownik usunięty
M_COL

Widziałam, że będą powtarzać. Mi chodziło o to, że to było ostatni odcinek serialu w ogóle.

ocenił(a) serial na 10

Nie nakręcono już więcej niestety odcinków po 2003 roku. Szkoda też, że tak mało było odcinków z lat 1995 -2003, ledwie 5 i szkoda tych 11 lat przerwy (1978-1989). Ile to odcinków mogłoby powstać.

ocenił(a) serial na 9
M_COL

Tak szkoda! I to kolorowe lata 80-te :-)

ocenił(a) serial na 9
M_COL

Mi się podobala żona Falka - kogo by nie grała - ofiarę, czy winną - budziła moja sympatię :)

ocenił(a) serial na 10

Nie wiem, który to leciał. Ostatni to Nocne życie porucznika Columbo - świetny odcinek! Dobre zakończenie serii

Ds_Hanka_man

A Kojaka lubisz ?

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

Wiadomo:)

Ds_Hanka_man

Oglądam na tvs ale nie wciąga tak jak Columbo trochę lepszy .

Ds_Hanka_man

Dodam dr .Barry Meyfield w tej toli Leonard Nimoy dobry odcinek i jeden z lepszych przeciwników porucznika "Zaszyta zbrodnia"

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Moje typy: Johnny Cash,Faye Dunnaway,Ian Buchanan(jego uśmiech-to istny banan!),Jack Cassidy,Patrick Barchau,Ricardo Montalban i George Hamilton.

ocenił(a) serial na 10
iza198444

Moi ulubieni to (w przypadkowej kolejności): Johnny Cash,Patrick McGoohan,George Hamilton, Lindsay Crouse, Ian Buchanan, Dabney Coleman, Robert Culp, Jack Cassidy, Laurence Harvey, Anne Braxter, Robert Vaughn, Robert Conrad, Janet Leigh, Hector Elizondo, Joyce Van Patten, Clive Revill, Ruth Gordon, Theodore Bikel, Helen Shaver, Robert Foxworth, Fisher Stevens, Anthony Andrews, Faye Dunaway, George Wendt, William Shatner.

ocenił(a) serial na 9
M_COL

O Janeth Leigh-wspaniała! Dorzucę-Roddy'ego McDowell'a ;-)

M_COL

Johnny Cash -bardzo fajna postać przypominał mi Elvisa Presleya haha.

M_COL

Ja bym dodał Leonarda Nimoya.

M_COL

Nie lubię odcinków z Robertem Vaughem były akieś nudne dla mnie choć aktora bardzo lubię.

ocenił(a) serial na 10
iza198444

Ogólnie dobór aktorski był pierwsza klasa!

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Zgadza się!

iza198444

Odcinek z Fane Dunnawey mi się nie podobał cienki był .Robert Culp był jednym z najlepszych przeciwników Columba najlepszy odcinek był z Denem Stockwellem właśnie wspólny Pt Decydująca rozgrywka.

ocenił(a) serial na 10
iza198444

Dunnaway bym uniewinnił:) a Casha trochę rozumiałem, choć i tak łobuz był:)

iza198444

Banan na twarzy zgadzam się .Paste do zębów powinien reklamować .Podobny do Pierca Brosnana.

iza198444

Ian Buchanan (uśmiech faktycznie rozbrajający) .

ocenił(a) serial na 10
Ds_Hanka_man

Według mnie najlepszymi przeciwnikami byli:
- Donald Pleasence
- Jack Cassidy
- John Cassavetes
.... Choć tak naprawdę każdy z przeciwników miał coś w sobie. Jedynie Fred Draper (" ostatni toast za komandora") nie przypadł mi do gustu, mimo to odcinek wyborny.

Koczisa

Jakoś mi Casidy nie podszedł jakiś dziwny taki.

ocenił(a) serial na 10
Ruben_fw

Dziwny- to trafne określenie,też tak sądzę, dlatego na mordercę pasuje idealnie. Jak dla mnie ma szalone spojrzenie i uśmiech. I tak jak Donald Pleasence wzbudził we mnie sympatię, tak Cassidy wydaje mi się najbardziej szalony i prawdziwy. Oczywiście to czysto subiektywne.

ocenił(a) serial na 9
Ruben_fw

Cassidy istotnie dziwny... Poczytałam trochę o nim, to wyszło mi z tego że jaki był na ekranie - taki w życiu... I marnie skończył...

ocenił(a) serial na 10
Koczisa

A wiesz, fakt, to był chyba najmniej charyzmatyczny "czarny charakter" w całym serialu

ocenił(a) serial na 9
Koczisa

Mój ulubiony antagonista to Donald Pleasence. Ale prawda jest taka, że nie da się przejść obok tych postaci obojętnie. Niedosłyszący mistrz szachowy, rozpieszczony podobieczny i wybuchające cygara, kradzież obrazów, klaun na fotelu... Wielu aktorów i wiele ciekawych ról.

ocenił(a) serial na 8
Koczisa

Taaak, Pleasence rządzi!

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Robert Culp,Ross Martin, Eddie Albert,Jack Cassidy,Patrick Mcgoohan, Patrick O'Neal, John Cassavetes, Susan Clark

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Jeszcze zapomniałam dodać Ray Milland

ocenił(a) serial na 10
hiacynta76

A, niezły był! Ross też!

hiacynta76

Ja nie lubiłem tego przeciwnika taki bufon i ogólnie ten odcinek był slaby dla mnie.

Ds_Hanka_man

Dodam Gene Berry jako dr Rey Fleming z pilota niezły odcinek taki inny niż pozostałe epizody .

Ds_Hanka_man

Dodam morderczynie z odcinka ,,Morderstwo prawie doskonałe" piękna aktorka

Bliźniacy z odcinka Podwójny szok - najzabawniejsi mordercy trochę żal mi się ich zrobiło.

Ds_Hanka_man

Oskar Werner w odcinku Playback sympatyczny morderca i całkiem fajny odcinek.

Ds_Hanka_man

Ostatnio oglądałem odc Negatywna reakcja i Dick van Dake zagrał bardzo fajnie Paul Galesco ,aż trudno mi uwierzyć że grał potem w Diagnoza -morderstwo zupełnie inaczej wyglądał.

Ds_Hanka_man

Dodam tych bliźniaków z odcinka Podwójny szok.

ocenił(a) serial na 10
Ds_Hanka_man

Dla mnie Robert Culp! Mistrz!

Dr_Kepple

Dla mnie też a do tego Robert Culp zauważyłem że raz grał nerwusa ( odcinek z meczem) a raz bardzo opanowanego człowieka ( odcinek Przekaz podropgowy) .

ocenił(a) serial na 9
Ds_Hanka_man

Adrian Carsini - fanatyk wina (Donald Pleasence), Ken Franklin - z pierwszego odcinka (Jack Cassidy) i Ward Fowler - detektyw w kapeluszu (William Shatner).

ocenił(a) serial na 8
tomek_spolski

Donald, tak!

Ds_Hanka_man

Nie mam aż tak "obcykanej" obsady tego serialu (świetnego), ale dobry był gość od cygar-niespodzianek z odcinka z finałową sceną w wagoniku kolejki górskiej - ten jego niekończący się, iście szatański chichot, kiedy został zdemaskowany, robił wrażenie... :)

Ds_Hanka_man

Faktycznie Playback był świetnym odcinkiem Oscar Werner był bardzo fajnym przeciwnik iem porucznika i te zaproszenia jak go to zdenerwowało, ten odcinek ma jakiś taki fajny klimat.

Ds_Hanka_man

Lee Grant z odcinka pilotażowego ładna i sprytna kobieta .

ocenił(a) serial na 8
Ruben_fw

No, to jest genialna aktorka. Chociażby w "Opowieści o detektywie" (1951) wielkiego Williama Wylera. Zdobywczyni Oscara.

ocenił(a) serial na 8
Ds_Hanka_man

A dla mnie najlepszym przeciwnikiem była... niezrównana Ann Coleman, sekretarka w biurowcu, której pracy przy ówczesnym komputerze por. Columbo nie rozumie i co rusz jej przeszkadza myśląc, że dziewczyna nie pracuje, że zignorowała jego prośbę w znalezieniu świadka (seria 04, odc. 01, "An Excercise in fatality" Bernarda Kowalskiego z 1974 r.) Zagrała krwisty kawałek, szkoda, że nie uwzględniono jej w napisach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones