PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=649928}
7,1 5 165
ocen
7,1 10 1 5165
Continuum: Ocalić przyszłość
powrót do forum serialu Continuum: Ocalić przyszłość

Serial od początku trzymał poziom. Może nie był to najlepszy serial sci-fi, ale było w nim coś nad czym warto się pochylić. Choćby ze względu na przedstawioną przez autorów wizję przyszłości w relacji z czasami dzisiejszymi.

Ostatni, czwarty sezon może nie należał do najlepszych. Czasami był nudny i przekombinowany. "Tylko" 6 odcinków było dobrym rozwiązaniem. Pozwoliło na zamknięcie wątków serialu, stworzenie spójnej całości. To niestety nie zawsze się zdarza i trzeba docenić twórców.

ocenił(a) serial na 5
mkorab

Aż przykro było patrzeć, w jaki sposób te wątki domknięto.

----------------------spoilery----------------------
Podróżnik w czasie powołuje do życia strażników czasu by przez setki czy tysiące lat pilnowali, by czas wkroczył na właściwą dla niego ścieżkę, a wystarczyło wyeliminować Kelloga i po sprawie...
Magiczny powrót Kiery a tu niespodzianka. Świat wygląda zupełnie inaczej, ale jej drugie wcielenie ma tego samego syna.

ocenił(a) serial na 9
acidity

Świat się zmienił, więc nie było powodu, by Kiera cofnęła się w czasie. Tak więc w 2077 roku mamy dwie Kiery. ;) Żałuję, że skrócono serię, ale cieszę się, że choć jeden serial ma swoje zakończenie. Inne, anulowane, nie miały tego szczęścia.

ocenił(a) serial na 5
praedzio

Ja to wszystko rozumiem, nie zmienia to jednak faktu, że w zakończeniu poszli na skróty.

Te cancele świadczą o tym, czym dzisiaj jest kino. A jest tylko i wyłącznie kranikiem z płynącą kasą. Jak seria ma oglądalność, to nie chcą kończyć, niepotrzebnie mnożą watki na wzór brazylijskiej telenoweli, aż w końcu serial publice obrzydzą. A jak oglądalności nie ma, to anulują. Continuum padło ofiarą swojego sukcesu. Była publika, więc większość treści była rozwleczona lub stanowiła klasyczne zapychacze. A gdy już publika odeszła, to nie wystarczyło czasu, aby to wszystko porządnie domknąć.
Jestem fanem filmów i literatury dotyczącej podróży w czasie, ale do tego serialu nigdy nie wrócę.

ocenił(a) serial na 4
acidity

Całkowicie się z wymową tego postu zgadzam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
praedzio

Wystarczylo zeby stara kiera zabila ta swoja w przyszlosci i juz przeciez tak samo alec zginal i bylo ok

ocenił(a) serial na 9
acidity

I właśnie ten efekt z drugą Kierą spowodował, że podniosłem ocenę z 8 na 9. Przecież utworzyła się nowa linia czasowa, nie mogła być już matką dziecka w nowej linii, bo ominęła te lata, zatem syn by się nie urodził. Bardzo dobra końcówka serialu.

ocenił(a) serial na 8
mkorab

treść ja mam odwrotne uczucia pierwszy sezon był średniakiem ale potem według mnie się dużo polepszył :)

ocenił(a) serial na 9
Baal

Prawdopodobnie dlatego, że był za mało sci-fi w sci-fi :)

ocenił(a) serial na 4
mkorab

Serial ani nie trzymał poziomu, ani nie przedstawiał jakiejś szczególnie interesującej wizji przyszłości. Przedstawiał jakąś wizję przyszłości, można powiedzieć, że "bylejaką", jakąkolwiek...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones