PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718492}
5,9 23
oceny
5,9 10 1 23
Critical
powrót do forum serialu Critical
ocenił(a) serial na 7
Marko81

Serial medyczny, ponoć o bardziej poważnym i realistycznym podejściu, a jak będzie to się okaże, bo jeszcze nie miałem jeszcze przyjemności oglądać pilota. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Marko81

Po pilocie. Akcja ma miejsce w trauma center. Każdy odcinek to osobna sprawa, akcja ma miejsce w "czasie rzeczywistym", mniej więcej, bo odcinek zaczyna się od lądowania helikoptera na dachu szpitala, i trafienia rannego do sali operacyjnej, i tu startuje zegar, odliczanie do pełnej godziny, a serial mimo wszystko trwa krócej.

W każdym razie odcinek praktycznie w całości to operacja, krew wygląda na krew, otwarte złamanie na otwarte złamanie etc. Mamy tu najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Aż za bardzo, bo szpital wygląda lekko futurystycznie, jest aż za sterylny. I do tego te cool czarne stroje, bo białe fartuchy wyszły z mody. Czerń wkroczyła na sale operacyjne. I te okularo-maski.

Ale się nie znam. I nie mam powodów, by twierdzić, że szpitale w UK tak nie wyglądają, i nie noszą tam takich kiltów. Chociaż to duża zmiana od ostatniego serialu o tej tematyce z wysp, którym to był Monroe. Z tym, że tam mieliśmy mały szpital, a tutaj wielkie centrum medyczne, zatem to zrozumiałe.

ocenił(a) serial na 7
Herushingu

a, jeśli chodzi o realizm to ciężko mi się wypowiedzieć, nie jestem lekarzem, nie kończyłem medycyny, ale całość prezentuje się realistycznie, mimo że całkowicie odrealnione względem polskich szpitali. Może jakiś student się wypowie. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones