PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461732}

Crusoe

6,9 2 361
ocen
6,9 10 1 2361
Crusoe
powrót do forum serialu Crusoe

zawsze się zastanawiałam, dlaczego w każdym filmie Piętaszek przedstawiany jest jako czarnoskóry chłopiec. Czytałam "Robinsona..." z 5 razy i z tego co pamiętam opisywany był jako młody chłopak o miedzianej cerze i długich, czarnych włosach...

Opis bardziej przypomina kogoś o wyglądzie.. jakby to określić- bardziej "indiańskim".

Tinkerbell_88

Tak... Indianin albo mieszkaniec wysp Nowej Zelandii lub Filipin. Patrz odcinek, w którym plemię tych ludzi pod wodzą czarnoskórego wodza dopada Piętaszka i Robinsona.

ocenił(a) serial na 10
faramirx

oczywiście że Piętaszek był Indianinem i wydaje mi się ponadto że był nieco młodszy... uważam że to duży błąd sadzić do filmu czarnoskórego chłopca ;D pzdr*

varnienn

Jeśli w Chile mieszkają Indianie, to Piętaszek był 100% Indianinem,
Daniel Defoe oparł się na prawdziwej historii Alexandra Selkirka,
który to przebywał przez ponad cztery lata na wyspie Más a Tierra
u wybrzeży Chile.

użytkownik usunięty
dmrotas

Wyspa Robinsona znajdowała się na Morzu Karaibskim a Chile jest w zupełnie innym miejscu (popatrz na mapę). Czytałeś kiedyś tę książkę?? Musiałby opłynąć całą Amerykę Południową, żeby się dostać do Chile!!!
Nawet jeżeli opowieść Defoe "opierała" się na opowiadaniu tego tam człowieka to - po pierwsze - nie była identyczna, - po drugie - Robinson nie wylądował w Chile jak to się wielu ludziom (omylnie) wydaje! Więc... to, że tam są (lub ich nie ) Indianie nie jest i nie może być argumentem.

ZOSTAWCIE PIĘTASZKA!!! To jest naprawdę temat bez sensu... jakbyście nie mieli co robić ;-/

Dafoe nigdy nie widział Piętaszka, musiał więc go sobie wyobrazić na podstawie opowiadań pana, który nazywał się Alexander Selkirk i który to przez ponad 4 lata przebywał jako rozbitek na bezludnej wyspie u wybrzeży Chile. A jeśli chodzi o miejsce akcji "Robinsona Crusoe" to w Wenezueli też mieszkają indianie. I nie odpowiadałem na temat książki, tylko Piętaszka.

Tinkerbell_88

W każdym serialu musi być czarnoskóra postać drugoplanowa, takie są prawa filmu. Poprawnie poliycznie ma być...
A potem ci wyskakują z czarnoskórą Ginewrą w Anglii V wieku ;) [Przygody Merlina]

ocenił(a) serial na 9
Tinkerbell_88

Po pierwsze to Aleksander Selkirk prawdopodobnie nie spotkał żadnych tubylców podczas swojego 4-letniego pobytu na archipelagu Juan Fernandez u wybrzeży Chile na Pacyfiku. Piętaszek jest postacią wymyśloną przez Defoe na potrzeby upiększenia powieści.
Co do wypowiedzi Rillaa: W archipelagu Juan Fernandez u wybrzeży Chile rzeczywiście znajduje się wyspa "Robinson Crusoe", a tuż obok wyspa "Alexander Selkirk"...
Na dowód mapka: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/39/CL_Pacific_islands.PNG

Tinkerbell_88

Był żymianinem, eskimosem? Ale nie, ci by nie chcieli go za pobratymca....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones