PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724735}

Człowiek z Wysokiego Zamku

The Man in the High Castle
7,5 15 189
ocen
7,5 10 1 15189
Człowiek z Wysokiego Zamku
powrót do forum serialu Człowiek z Wysokiego Zamku

Chociaż na pierwszy rzut oka scenariusz może wydawać się oryginalny, w rzeczywistości jest nudny i przewidywalny. Wiemy co nastąpi zanim to się wydarzy, ponieważ reżyser próbuje "grać na uczuciach" w ten sam "oklepany sposób", co w setkach innych produkcji. Brak nieprzewidywalności i tanie "emocjonalne chwyty" sprawiają wrażenie, jakby film był reżyserowany według jakiejś standardowej hollywoodzkiej instrukcji obsługi, a "banda kucharek" (bo z tego co widzę, jest 9 osób odpowiedzialnych za reżyserię) odhaczała na niej punkty. Serialowi, już od pierwszych odcinków, towarzyszy poczucie zmarnowanego potencjału i nasila się z każdym kolejnym, psując przyjemność z jego oglądania. Kolejnym dużym błędem, jest wielkość grupy docelowej, do której adresowany jest ten serial. Poprzez próbę dopasowania go do każdego gustu, traci on wiele na jakości.

ocenił(a) serial na 3
derro

Jak czytałem to po pierwszych 2 sezonach, to pomyślałem, co on pieprzy tutaj? Kolejny malkontent. Po obejrzeniu do końca serialu muszę stwierdzić, że niestety derro trafia z oceną w punkt...

pazurrr1501

Ja tam ledwo przebrnalem przez pierwszy sezon, bo byl nudny jak flaki z olejem... Kolejnych nie zamierzam ogladac.

ocenił(a) serial na 2
sephiroh

ja po 4 odcinkach wymieklem

ocenił(a) serial na 8
sephiroh

To racja, jakby serial zbili w jeden sezon i wycięli większość niepotrzebnych obyczajowych scen to byłby dużo lepszy. Ja poprostu serial oglądałem w tle, robiąc coś innego, a uwagę skupiałem gdy działo się coś ciekawego.

ocenił(a) serial na 7
derro

Powiedzmy szczerze ten serial ratowały wątki polityczne i tacy bohaterowie jak Kido, czy Smith, reszta była słaba i chyba lepiej byłoby jakby serial skupił się tylko na polityce. A i mogliby wywalić te idiotyczne elementy fantastyczne

ocenił(a) serial na 3
Daven___

Daven, elementy fantastyczne nie były idiotyczne, one są osią fabuły. Na siłę przemycana tzw poprawność uczyniła serial idiotycznym i niespójnym, zwłaszcza w ostatnim sezonie. Polecam oryginał - książkę Dicka.

ocenił(a) serial na 7
pazurrr1501

Dla mnie te elementy jak i wątek głównej bohaterki był zbędny.

ocenił(a) serial na 8
Daven___

Ładnie też podsumowali takie mendy jak Hoover czy Patton,

derro

Doszedłem do takiego samego wniosku jak Ty. O ile pierwszy sezon jakoś obejrzałem z nadzieją, że dalej to się rozwinie. To przy drugim sezonie miałem wrażenie jakbym oglądał Dynastię albo coś w ten deseń. Fabuła strasznie rwana, pełno różnych wątków. Jeszcze może tą różnorodność człowiek by zdzierżył ale to doszło prawie do minutowych faz. Po drugim sezonie dałem sobie spokój, jak dla mnie szkoda czasu. Nie wiem jak książka ale film to straszna męczarnia.
Idiotyzmu filmowi nadają jeszcze wstawki niemieckojęzyczne. Nie wiem czemu miały służyć bo dla mnie były dziwaczne i niepotrzebne. A szczególnie ubawiła mnie scena z nianią ojca Joe Blakea, jakaś stara Helga wita Joe po niemiecku, by za chwilę przejść na angielski LOL.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones