Człowiek z Wysokiego Zamku (2015-2019)
Człowiek z Wysokiego Zamku: Sezon 4 Człowiek z Wysokiego Zamku Sezon 4, Odcinek 10

Ogień bogów

Fire from the Gods 58m
6,2 209
ocen
6,2 10 1 209
Człowiek z Wysokiego Zamku
powrót do forum s4e10

Po 4 sezonach rozbudowanej fabuły oraz wielu intrygach liczyłem na zakończenie które będzie inne niż zdecydowana większość seriali czy filmów. Nie chodzi mi no to że wygrało tzw. "dobro" ale o to że było ono proste, przewidywalne i nie pozastawiające widzowi jakiegoś otwartego wątku do spekulacji czy analizy. Moim zdaniem nawet po ostatniej scenie (która jest kompletnie nielogiczna) mogła być pokazana nawet kilkunasto sekundowa zajawka czegoś ciekawego - w niektórych filmach czy serialach takie zabiegi są stosowanie. Na pewno zmieniło by to odbiór całego serialu a przede wszystkim ostatniego odcinka który jak widać ma bardzo słabe oceny.

użytkownik usunięty
beny88

Obejrzałam wczoraj finałowy odcinek i po scenie z portalem (wiedziałam, że będzie mieć miejsce) siedziałam i liczyłam na jeszcze jakąś scenę zakańczającą sezon. Kompletnie bez sensu, mam wrażenie, że zrobili wszystko by irytująca Juliana jako jedna jedyna miała "happy ending"...

ocenił(a) serial na 8

Masz rację , ale ja przeczuwałem od początku 3 sezonu że koniec będzie pod nią by wygrało dobro, sądzę ze takie zakończenie to tylko w filmach gdyby to było prawdziwe zycie sądzę że bylo by odwrotnie

użytkownik usunięty
jackob8

Ja z trzeciego sezonu mało co pamiętam, moim zdaniem to był najgorszy sezon. Obejrzyj Brightburn jeśli nie widziałaś/eś, tam jest niestandardowe zakończenie.

beny88

Ja też jestem zawiedziony zakończeniem serialu, e paru miejscach autorzy szli trochę na skróty, ale przez trzymanie w napięciu widzą przymykałem oko. Ale niestety samobójstwo Smitha, z portalu wychodzą ludzie nie wiadomo z kąd po co. Amerykę wyzwolili afroamerykanie, a biali od razu wzięli się za lincz Japończyków, Japończycy którzy dusili najmniejszy bunt nagle(przestraszyli nazistów bombą wodorową) nagle orientują się że popełnili błąd okupując stany, Smith okazuje się zdrajcą i himler się z nim zamyka w jednym pokoju, mimo tegojednak oglądałem serial w wypiekami na twarzy ale koniec, nie bardzo wiem co autor miał na myśli.

beny88

Zamiast jakiś randomowych ludzi wychodzących z portalu mogli jakąś inna armię z innego świata. Przynajmniej skończyło by się ciekawie i dało możliwość kręcenia dalszych części.

ocenił(a) serial na 8
brandt1_2

Albo przeciwnie, zamiast tłumu mógł wyjść jeden człowiek - Joe Black. I nawet nie byłoby wtedy wiadomo, czy to dobre czy złe zakończenie, bo kto wie co miałaby w głowie ta wersja Blacka ;)

ocenił(a) serial na 8
brandt1_2

to nie są randomowi ludzie. Tylko, ci którzy zginęli w tym świecie. Trochę to mało logiczne, ale generalnie chodzi o to, że wrócili do swojego uniwersum

ocenił(a) serial na 8
beny88

Mnie się podobało zakończenie. Szczególnie, że wstawka z portalem była jedynie celowym niedopowiedzeniem. Prawdziwym zakończeniem była autorefleksja Smitha tuż przed samobójstwem. I za to studium staczania się zwykłego człowieka w ideologiczną otchłań systemu, którego stał się on wiernym sługą temu serialowi należą się zasłużone oklaski.

ocenił(a) serial na 2
w_kostka

a nie dalo sie na tym skupic, jakos to skrocic? bo polowa fabuly jest chyba dla dzieci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones