Czarna lista (2013-2023)
Czarna lista: Sezon 10 Czarna lista Sezon 10, Odcinek 22
Odcinek Czarna lista (2013-2023)

Raymond Reddington: Good Night (2)

5,6 81
ocen
5,6 10 1 81
Czarna lista
powrót do forum s10e22

Tytuł odcinka

ocenił(a) serial na 9

Martwi mnie ten tytuł odcinka...

ocenił(a) serial na 10
1nasstka

No tytuł jakby mówi sam za siebie,mam nadzieję że po tylu latach czeka nas ciekawy seans i mocne zakończenie:)

ocenił(a) serial na 9
imationes

no zapowiada się mocne zakończenie przez łzy ;c
nie sądzę by został zabity bo w sumie żadnego zagrożenia takiego nie ma..
urwali fabułe z " aktami sikorskiego " Tauzen chciał ich dopaść ale go załatwili no ale gdzie reszta tych osób... bo wiemy że więcej osób polowało na te akta i na Reda, Keen..
a z 8 sezonem nagle ten wątek zniknął...

Mam przeczucie że " choroba " zapomniana przez 1.5 sezonu? mam na myśli od 9 sezonu zapomniana choroba Reda się odezwie. Pluł krwią, ciągle coś się działo a od 9 sezonu o tym zapomnieli haha.
I myślę że nikt go nie zabije a umrze we śnie, albo po prostu na stole.
Bo tak jak mówię fabuła tak dziwnie poszła że nawet nie ma kto go zabić XD
Napewno jak umrze pojawi się u mnie łza haha. Bo ciągle żyje z nadzieją że jak już jest to ostatni sezon to zostawią " furtkę otwartą " gdyby nagle po jakimś czasie chcieli kontynuować tak jak to miało miejsce po 8 sezonie.

wgl fajnie że ktoś się jeszcze udziela tutaj ;D

ocenił(a) serial na 9
imationes

No tak to wł czuję. Że umrze spokojnie we śnie.
I na sekcji zwłok i tp jednostka FBI odkryje kim tak naprawdę jest ;)
I wyjdzie na to że Red to Katarina.
Bo no nie wiem co by mogli innego wymyślić jeszcze.
8 sezon miał być końcowy więc powiedzieli nam że Red to Katarina całe 2 ostatnie odcinki były na tym skupione.

Jeszcze te słowa Keen do Reda " Dlaczego nie powiesz mi teraz "
A Red odpowiada " bo jak poznasz prawdę nie będziesz chciała mnie zabić "

I najważniejsze co zauważyłem a mało kto zwrócił na to uwagę.
Keen znów pokazuje mu zdjęcie z dzieciństwa kiedy była z mamą na zdjęciu. I Pyta się Reda " KTO ZROBIŁ TO ZDJĘCIE "
Kto trzymał aparat? ( Nie odpowiada bo nie chce jej skłamać )
Więc się go pyta byłeś tam prawda? A Red odpowiada TAK.

Keen : dobrze ją znałeś? Red : Lepiej niż kto kolwiek inny ( i ten wyraz twarzy ) Kto może lepiej znać Katarinę niż Katarina sama? :)

A już sama nawet scena końcowa gdy Keen ginie i ma wspomnienia.
Nagle widzi co chwilę Reda i Katarine na przemian. Co warto podkreślić widzi wspomnienia to jak Katarina za małego się do niej zachowywała ( pocałunek, przytulanie, uśmiech i pokazywanie od razu Reda jak tak samo postępował do niej.
A Gdy Keen już zamyka oczy nagle kamera na nią jakby zrozumiała właśnie dopiero teraz że to jej matka.

Więc jestem ciekaw czy wymyślą coś z " dupy " czy dociągną to że Red to Katarina.

ocenił(a) serial na 10
1nasstka

Teori jest masa,jakby często dialogi które były prowadzone i każdy myślał że wie o co chodzi, to potrafili nas zaskoczyć.Oni czytają te wszystkie fora gdzie fani się wymieniają co myślą na temat serialu czy odcinka czy dialogu.Ja szczerze przestałem myśleć co się okaże,bo czuje że na sam finał będą chcieli nas mocno zaskoczyć po tylu latach,mam taka nadzieję że tak będzie bo jak wiemy bardzo łatwo dziś popsuć serial.Dlugi czas byłem bardzo utwierdzony że Red to Katarina,ale z drugiej strony to trochę za proste i wydaje mi się że wyjdą rzeczy o których nikt by nigdy nie pomyślał.

ocenił(a) serial na 9
imationes

Tzn 8 sezon miał być ostatnim definitywnie i skoro tak zakończyli 8 sezon to oznaczało że od początku aż do końca 8 sezonu w głowie mieli reżyserzy że Red to Katarina. I na pożegnanie z serialem dali nam w końcu wyjaśnienia ;D

A czy za proste no może i tak. Ale to przez to że wznowili serial ;D Takto po drodze do 8 sezonu mieliśmy sporo niespodzianek chociażby szczątki prawdziwego Reda walizce.
To że Red jest jej tatą, potem się okazało że nie jest ;D

I szczerze mówiąc nie wiem co na szybko mogą wymyślić jeśli przez 8 sezonów prowadzili nas aż do zakończenia że Red to Katarina. Nie wiem co mogą wymyślić więcej kim jest Red bo może okazać się to zbyt naciągane i nie pasujące wgl do historii opowiadanej od 1 do 8 sezonu. I tego lekko się boje że przegną z fantazją...

A tak ogólnie co sądzisz o 9,10 sezonie? Też jesteś lekko załamany? Dembe FBI, brak Arama.

1nasstka

Osobiście nadal nie widzę sensu że Red to Katarina skoro w sezonie 4 w 22 odcinku Dembe mówił: ,,Liz tobie nie wybaczy za to co zrobiles Katarinie” chyba ze jest to gra słów i nie wybaczy ten przemiany bo Liz chciałaby mieć matkę

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Wiesz co wł oglądam od jakiegoś czasu od nowa. Czekając na ostatnie 2 odcinki.

i jestem 100 % pewny że reżyser kończąc 8 sezon powiedział nam i chciał nam powiedzieć że Red to Kata. Bo 8 miał być ostatnim.

A już Ci mówię dl jestem wręcz pewny jak obejrzałem znów na spokojnie.

1. Blizny Reda w 1 sezonie chyba. Wszystko zmienisz ale blizny zostaną.
2. 8 sezon przed ostatni odcinek sytuacja w PARKU
kiedy Red spotyka się z Keen pogadać o tym czy go zabije.
Moim zdaniem kluczowa kwestia tu była.
Keen znów pokazuje mu zdjęcie z dzieciństwa kiedy była z mamą na zdjęciu. I Pyta się Reda " KTO ZROBIŁ TO ZDJĘCIE "
Kto trzymał aparat? ( Nie odpowiada bo nie chce jej skłamać )
Więc się go pyta byłeś tam prawda? A Red odpowiada TAK.

Keen : dobrze ją znałeś? Red : Lepiej niż kto kolwiek inny ( i ten wyraz twarzy ) Kto może lepiej znać Katarinę niż Katarina sama?

I uwaga bo tutaj chyba podzielisz już moje zdanie.
4 sezon Alexander Kirk kiedy myślał że jest TATA Keen
Obejrzałem wczoraj ten odcinek i dla mnie wszystko już jasne.
Kirk uwięził Reda. Red mu zaproponował ŻYCIE że mu pomoże przez TERAPIE bo był nie uleczalnie chory.
Kirk miał do wyboru ŻYCIE za uwolnienie Reda.
I tu się dzieje kluczowy dialog.

Red mówi mi opowiedz mi o Katarinie jaka była ( w 8 sezonie Red powiedział Keen że znał Katarine jak nikt inny )
Gdy Kirk opowiada o Katarinie widać szczęście w oczach Reda
A Kirk przecież z Katarina był kiedyś dawno temu i Katarina bardzo go kochała, on ją również.

Red prosi go by go nie zabijał I UWAGA KLUCZOWE SŁOWA
Kirk mówi " NIC NIE ZMIENI MOJEJ DECYZJI "
Kirk chce mu wbić strzykawkę z trucizną śmiertelną i RED nagle mu coś mówi na ucho ( Podejrzewam że " jestem Katariną " )
A Kirk jak słup stanął jakby miał zaraz zejść na zawał, nie mógł nic wydusić z siebie.

I UWAGA Red go nie zabił a wiemy jak postępuje RED z takimi osobami. Zabił Kaplan za pomoc Liz. A Kirka za to co zrobił im wszystkim po prostu wypuścił?

Red spotkał się z Keen i powiedział jej że KIRK odszedł.
Liz pyta czy umarł? a Red znów mówi odszedł czyli go nie zabił.
Co było nie do pomyślenia... Pamiętajmy że kiedyś Katarina z Kirkiem byli razem i byli w sobie mocno zakochani.

Kirk słysząc od Reda że jest Katariną. Red mógł go poprosić o to by zostawił ich w spokoju a on przez miłość do niej zgodził się.

Dla mnie ta scena mówi jasno że Red To Katarina.

Dodajmy to że przez tyle sezonów praktycznie każde opcje zostały wykluczone prócz tej z Katarina. Od bycia Tatą po różne opcje..
Kto mógłby tyle poświęcić by chronić Keen...

8 sezon śmierć Keen gdy powoli zamyka oczy pierw znajomi,dziecko wspomnienia. Nagle wspomnienia z dzieciństwa widząc swoją matkę. na przemian z twarzą REDA.
I ostatnie spojrzenie Keen jakby sobie uświadomiła że to jej matka.


No i Reda dom... w zdjęciach Keen.. Kto prócz matki,ojca by trzymał zdjęcia takie... Ojciec wykluczone została matka..


ocenił(a) serial na 10
1nasstka

Czytam tak te komentarze i nawet nie zdawałam sobie sprawy z istnienia teorii że Red to Katarina… Z jednej strony bardzo dokładnie wyjaśniasz w tym komentarzu dlaczego ta teoria powstała i masz przekonujące argumenty, ale z drugiej strony dlaczego Katarina miałaby przechodząc operację plastyczne zamienić się właśnie w Redingtona? I skoro wszyscy szukali kobiety dlaczego nie zaopiekowała się sama Elizabeth? I tak jako Redington musiała się ukrywać, więc po co porzucać córkę? W dodatku jeszcze Pan Kaplan… nie potrafię przytoczyć odcinka ani sezonu, ale była taka scena kiedy było pokazane jak Redington prosi ją o pomoc w tworzeniu imperium… Pan Kaplan mówi wtedy że nie robi tego dla niego ale dla Elizabeth, a Pan Kaplan z Katariną się przecież przyjaźniły.

Odnośnie tego kto mógłby mieć to zdjęcie Katariny z Liz, może brat? Albo bliski przyjaciel?Wtedy Elizabeth nie chciałaby zabijać swojego wuja lub przyjaciela matki…

ocenił(a) serial na 9
Hania_138

Nie mógł być Katarina bo widziałaś co się z " tą kobietą działo co udawała Katarine "
Był wyrok śmierci na nią. Red się bał Tauzena jak widać słusznie. Bo pokazał swoją siłę w 8 sezonie. Red się nie bał , nie boi służb,prawa ale takich osób już tak.
A przemiana Raymonda w Reda dała mu bardzo dużo. Od pieniędzy, aż po " wolność " Imprium które posiadał. Wykorzystał nazwisko.
Będąc Redem pamiętamy odcinki z grupą " SIKWA " czy jak to tam się piszę.
Dzięki temu że jest Redem był nie tykalny.
Mógł sobie pozwolić na wszystko. Nawet na szantaż prezydentów. Bo każdy myślał że posiada trzon , akta sikorskiego jako prawdziwy RED.

No i słowo klucz miał wolność przez to że jest Redem. to co zrobił w 1 odcinku. WSPÓŁPRACA.
I nie mogli go zamknąć bo zbyt ważny był.

Więc Katarina nie miała tu prawa bytu.
Na nią był ustalony wyrok śmierci.
Gdyby ktoś się dowiedział że żyje ( a każdy myślał że nie żyje ) wł taki Tauzen zaczął polować.

Co do pani Kaplan oglądałem w sumie 2,3 dni temu ten odcinek.
Zgadza się powiedziała że robi to dla Liz.
bo obiecała to Katarinie.
I wydaje mi się że Red jej nigdy o tym nie powiedział kim jest.

I ma to sens. Bo Katarina nagle zniknęła.
I nagle się pojawił Red.


Dla dobra córki nie zabiłaby przyjaciela mamy? czy nawet brata? Myślę że zawsze by wybrało się dziecko.
Ale nie kiedy masz zabić własną matkę.

Wiesz rozgryzałem ten serial różne teorie i chętnie bym popisał ale tu kontakt jest trudny ;D Więc może jakiś szybszy komunikator

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

A no i skoro Red to nie Katarina to gdzie jest prawdziwa Katarina w takim razie... Bo w 8 sezonie z tych wspomnień wyszło że Katarina nie zginęła. A uciekła z Rosji. Więc gdzie jest? Skoro nie dostaliśmy jej przez tyle sezonów to nie widze innej opcji jak ta że Red to Kata..
Bo przez tyle sezonów by dodali Katarine takto tą prawdziwą do serialu...

Chyba że te 2 ostatnie odcinki finałowe będą jakąś totalną BOMBĄ i nagle KATARINA się pojawi XDD

1nasstka

Tak szczerze mam nadzieję ze ostatnie dwa odcinki będą super i dowiemy się wszystko tylko mam XD w głowie go dawno nie ogladalem i musiałbym sobie przypomniec lub powiedz mi gdzie jest odcinek potwierdzający ze Red to nie ojciec Keen.

Może za dużo wymagam, ale chciałbym aby, w którymś odcinku pojawił się moment gdzie z dźwiękiem pokażą te rozmowy na ucho z każdym (nie chodzi o jakieś słupy bardziej o te ważne w fabule postacie).

Mam nadzieje ze to zakończą super i się dowiemy wszystko w fajny osób bo szkoda by było mojego czasu na tak super serial (sezony 1-8) bo te dwa ostatnie to takie nie w moim typie

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Dokładnie 9,10 sezon również nie jest w moim typie.
Bo ja uwielbiam jak mamy zagrożenie prawdziwe w postaci np SIKWY tej grupy w rządzie.
Berlin który w 1 sezonie zatrudnił Toma.
Salomon ten ciemnoskóry.

To dla mnie były prawdziwe zagrożenia..
A w 9,10 sezonie nie czuje żadnych emocji...
w 9 sezonie mam brać na poważnie Marvina tego adwokata? wymyślił plan że powie byłym przestępcą że Red ich wydał... Ale kim są Ci przestępcy zwykłe pionki.. zazwyczaj pracujący dla kogoś...

10 sezon to już kompletnie kpina wielka XD
O czym on wgl jest w sensie jakie zagrożenie?
Jakiś typek po prostu chce zdemaskować FBI
I ja mam jako widz czuć do niego respekt?
Mam myśleć że może zabić np Reda? no nie hahaha.

9,10 sezon pod względem emocji totalna kpina...

Ale tak to jest jak 8 sezon miał być ostatnim wyczerpało się wszystkie pomysły.
Główna aktorka odchodzi z serialu. Prawa ręka Dembe jest w FBI najgorszy ruch jaki zrobili...



Wiesz co nie powiem ci dokładnie sezon/odcinek bo za dużo tego było by szukać na ślepo hahah.

aaaa dobra coś kojarzę to również był 8 sezon. przedostatni odcinek gdzie te " duchy " jakby opowiadają całą prawde Keen na tej Litwie czy Łotwie w tym budynku.

I tak każdy jej opowiadał prawdę. I Red to potwierdzał. Red nawet chciał jej wyznać kim jest lecz Tauzen wtedy ich zatakował.

W tych wspomnieniach była prawdziwa Katarina ( z młodości ) Prawdziwy Raymond czyli Red który zginął wtedy od strzału w pożarze. I opowiadali, pokazywali że to Reda dziecko.

1nasstka

A dobra przypomniało mi się o tym ojcu. Serial super i nie mogę się doczekać publikacji tego odcinka. Wrócę tutaj podyskutować po jego obejrzeniu tylko jeszcze raz pytanie oglądasz na polskim netflixie chwile po publikacji (1/2dni) czy masz inne źródło ?

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Netflix ;D o 24:01 zawsze odpalam ;D
teraz fajnie bo 2 odcinki od razu będą.
Tylko martwi mnie tytuł ostatniego odcinka.
I widziałem zdjęcie na insta z fp blacklist
że będzie zaskakująca śmierć kogoś.

1nasstka

A to będzie na Polskim netflixie tez w czwartek o 00:01 czy pare dni później bo tutaj data to chyba jest na amerykańskim

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Na netflixie są w soboty. Czyli w piątek w nocy o 24:01 już są.

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Wgl fajnie ze wtrąciłeś się do rozmowy i jest z kim podzielić się opiniami.

Ja powiem tak jeśli jakimś cudem Red nie okaże się Katarina.
To chciałbym by pojawiła się chociaż na koniec tego serialu.. to by był prawdziwy szok.


Ogólnie ja bardzo żałuję że nie powiedzieli nam jak się poznał Dembe z Redem.. była tylko scena jak Dembe był mlody i uciekł z Redem.

No ale ja oczekiwałem tak jak to było z Kaplan ze pokażą nam, lub opowiedzą dlaczego Dembe mu pomaga , dlaczego jest tak wierny Redowi. W jaki sposób się poznali.

Z Kaplan nam wytłumaczyli była niania Keen.

Ale z Dembe już nie opowiedzieli.

1nasstka

Również się cieszę ze mam z kim podzielić się swoją opinią.

Co do Dembe to tak szczerze fajnie byloby i wiem ze fantazjuje ale odcinek taki ukazujący jak Red poznał się z Dembe. Szczegółowa historia kiedyś Reda i Coopera. 100% bez cenzur co się stało wtedy w nocy. Jak Sam (ojciec ten drugi Liz) poznał się z Redem. Super bym widział takie coś.

Przy okazji wnioskując po ,XD” jesteś dosyc młodą osoba wiec może masz discorda aby rozmawiać bo szczerze tą stronę odwiedzam tak o na telefonie od czasu do czasu.

Czekam na odpowiedz i liczę ze zobaczymy coś mega w tych dwóch ostatnich

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

kolejne jak dla mnie potwierdzenie że Red to Katarina sezon 4 odcinek 17.
Właśnie go oglądam.
Jest cała historia poznania Kaplan z Katarina z dawnych lat.

Katarina kogoś zabiła a Kaplan pokazała co potrafi ( sprzątać ) i Katarina zachwycona była jak dobra jest. A Kaplan jej powiedziała " Przysięgłam że będę chronić zawsze Masze "
także Ciebie.
I zostały przyjaciółkami.

A przecież Kaplan sezon wcześniej pomogła Keen i dziecku uwolnić się od Reda przy czym również go zdradziła bo Red przyciągał coraz groźniejsze niebezpieczeństwo ( a obiecała kiedyś że zawsze będzie to dziecko chronić )


I słowo klucz Red wiele razy powtarzał w serialu że jedynie Pan Kaplan był jej przyjacielem.
A gdy Red dowiedział się o tym że Kaplan pomogła uciec Keen. Red powiedział
Stojąc obok Dembe
" Po wszystkich bym się spodziewał zdrady ale nigdy po Tobie "


Teraz jak oglądam ten odcinek. Polecam również Tobie no jestem przekonany że Red to Katarina.

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

To jest odcinek jak Red dowiedział się że Kaplan przeżyła strzał w głowę.
Cały odcinek jest poświęcony jej i Katarinie z dawnych lat. Moim zdaniem nie bez powodu.
Dlaczego nie pokazali jak Red się z nią poznał?
A Katarine? Bo nie mogli nam pokazać Reda ;)
Pokazali nam Katarine która stała się potem Redem i to jest poznanie Reda z Kaplan pokazane w ten sposób :)

Katarina dzwoniła do Kaplan
Powiedziała że nie wróci po Masze, wyjeżdża.

Kaplan mówi a co z Maszą jest u SAMA.

( A przecież Red mówił Keen że Sam to był jego bardzo dobry znajomy i dobry człowiek dla tego się Tobą zajął )


ocenił(a) serial na 9
Verni_3

Jeszcze pare godzin i się dowiemy wszystkiego ;D " chyba " jeśli powiedzą..

ocenił(a) serial na 9
Verni_3

parę godzin! Mam złe obawy jakieś... czuję że tu wrócę po obejrzeniu zawiedziony... I tyle sezonów pójdzie na marne bo zrobią jakieś kijowe zakończenie..

1nasstka

No i dobrze przewidziales, jedynym gorszym (a moze jednak nie?) zakonczeniem byloby, gdyby pokazali, ze zmarl na Covid-19. ;) Trzeba ich pozwac za zabranie nam 10 lat zycia na ten serial i nie udzielenie na koncu odpowiedzi na zadne z pytan i tajemnic jakie stworzyli (kim byl Red, kim byl dla Liz, kim byla falszywa Katharina itd.).

ocenił(a) serial na 9
cameronphilips

Fałszywa Katarina zostało wyjaśnione kim była.
Kim jest Red również nam powiedzieli w 8 sezonie. Ale miał to być ostatni sezon więc robiąc następne pewnie coś innego wymyślili...

Nie wiem czy już oglądałeś. Ja dopiero o 24 będę miał możliwość na netflixie. Niestety widziałem zdjęcia jak Ressler trzyma kapelusz nad jakimś ciałem....

Powiem tak jeśli po tych 2 odcinkach nie dostanę odpowiedzi kim jest RED i nie dostane odpowiedzi na inne pytania to obniżę GRUBO swoją ocene. Bo to że my się domyślamy że to Katarina to okej.. Ale chcemy to usłyszeć, dowodu...

Jeśli po 10 sezonach nam nie odp na pytania to będzie dla mnie 10 lat straconych...
Bo to tak jakby pokazali mecz piłki nożnej do 70 minuty...

1nasstka

Ogladalem, inaczej bym tego wyzej nie napisal co napisalem. Nie przypominam sobie gorszego zakonczenia dlugiego, dobrze zaczynajacego sie serialu niz ten. O ile jeszcze czesc pierwsza zakonczenia byla w miare OK, to druga byla nudna i nijaka jak flaki z olejem (a przeciez kazdy oczekiwal na koniec jakis fajerwerkow i rewelacji), a samo zakonczenie to juz wyzej napisalem jakie moglo by byc, gdyby ktos chcial napisac zle zakocznenie i chyba wciaz nie byloby wiele gorsze od tego ktore bylo (a moze nawet lepsze). Na zadne pytania nie udzielno odpowiedzi. To jest 10 lat straconych, dlatego pisalem wyzej pol zartem pol serio, ze trzeba by ich pozwac za zmarnowanie nam czasu i nie udzielenie odpowiedzi na pytania, ktore oni sami postawili... Ten serial pozostawili bez zadnego zakonczenia wszystkich wczesniej poruszonych watkow i tajemnic, bo zapewne sami nie potrafili ich wczesniej wymyslic, a ze to koniec serialu to po co sie starac. ChatGPT by napisal 100x lepsze zakonczenie.

ocenił(a) serial na 9
cameronphilips

Dobra zaczynam wł oglądać... Utworzę opinie o zakończeniu ale chyba nie w tym poście. Także zapraszam do dyskusji.

ocenił(a) serial na 9
1nasstka

No i jak zakończenie ?

arek11416

Moje 5 groszy: https://www.filmweb.pl/serial/Czarna+lista-2013-683563/discussion/Trzeba+ich+poz wa%C4%87+za+zabranie+nam+10+lat+%C5%BCycia+na+ten+serial.+%29,3363305

ocenił(a) serial na 9
cameronphilips

TRAGEDIA. współczuje tym co oglądali to 10 lat . Ja miałem farta obejrzałem,poznałem to w tym roku...

1nasstka

Czas zatem na zmiane oceny serialu z 9 na... ile?

ocenił(a) serial na 9
cameronphilips

Od 1,8 dawałem serialowi 8. Wciągnął mnie jak żaden inny...
Ale to co zrobili w 9.10 sezonie to cios w policzek dla widzów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones