Czarna lista (2013-2023)
Czarna lista: Sezon 8 Czarna lista Sezon 8, Odcinek 22
Odcinek Czarna lista (2013-2023)

Koniec

Konets 43m
8,0 126
ocen
8,0 10 1 126
Czarna lista
powrót do forum s8e22

Może i odcinek nie był za dobry, ale za to chuja się dowiedzieliśmy!

Glazus

Dowiedzieliśmy się, że Katharina stała się Reddingtonem.

Kamil_Pawlik_filmweb

Nie powiedziałbym, że się tego dowiedzieliśmy. Z dwóch powodów:

1. Mimo, że wszystko na to wskazuje, to nadal mam nadzieję, że wymyślą coś innego.
2. To Blacklist. 8 sezonów nauczyło mnie, że póki czegoś nie rzucą prosto w ryj, to to niekoniecznie jest prawda (już było ostateczne wytłumaczenie, że Red jest ojcem, że Red to Ilya etc.).

Glazus

Ale przecież wtedy odrazu było pewne, że to nie prawda i wszystkie poszlaki wskazywały, że Red to Katharina

Kamil_Pawlik_filmweb

Nie wymyśla nic innego bo właśnie takie zakończenie było planowane od dawna. Miało się to skończyć tak, że Red ginie z rąk Keen i potem czyta w liście, że zabiła swoją matkę by była bezpieczna. Plany pokrzyżowało to, że stacja nbc zamówiła sezon 9 a w międzyczasie Megan Boom zdecydowała, że opuszcza serial.

Kamil_Pawlik_filmweb

Hmm, jest faktycznie potwierdzone, że tak było? Jakieś źródło możesz rzucić?
Bo po szybkim researchu nic nie znalazłem, a brzmi przekonująco.

Glazus

Czytałem to na amerykańskich forach. Jest to oczywiście nieoficjalne, ale zważywszy na to, że Jon Bokenkamp czyli twórca serialu i główny scenarzysta dzień po finałowym odcinku ogłosił, że żegna się z czarną listą po 8 sezonie i towarzyszą mu mieszane uczucia sądzę, że może to być prawda.

ocenił(a) serial na 7
Kamil_Pawlik_filmweb

Zupełnie bez sensu by było, gdyby to była prawda. Przecież Red miał dziewczynę ostatnio i normalnie żyli jako para ze wszystkim aspektami ;).
Z drugiej strony wspomnienia Reda z domu na plaży, że niby spotkał tam Katerinę, a w przebłyskach ostatnio było że Katarnina była tam sama. Więc wspomnienia Reda = wpomnienia Kateriny?
Ech nic mi się tu nie klei.

moya

Przecież wiemy, że Katharina była biseksualna. No a w to właśnie były wspomnienia Reda jako Katharina. Wszystko się klei

Kamil_Pawlik_filmweb

To kim była ta kobieta, która była rzekomo katharina?

Glazus

Na reddicie Blacklist o tym piszą teraz. Jeden ze scenarzystów który dołączył w 2. sezonie do ekipy potwierdził że twórca serialu podał mu info że Red to Katarina już wtedy i dlatego podrzucali wskazówki przez resztę serialu. Odcinek Cape May to miała być jedna z większych właśnie, a w finale podpowiedzią miał być tekst "you're such a mom" i odpowiedź Reda "tak już mam". Także scenarzysta to potwierdził definitywnie i że taki plan był od początku.

Kamil_Pawlik_filmweb

Zamówili 9 sezon nie mając umowy na 9 sezon z główną aktorką, która ze względu na macierzyństwo nie była pokazywana przez połowę 8 sezonu i wszyscy wiedzieli, że może chcieć opuścić serial. Poważna produkcja :) Zakończenie typowe dla twórców, można ciągnąć kolejny sezon i plastycznie zmieniać końcową prawdę. Po pierwszych 2-3 dość ciekawych odcinkach dostaniemy 10 odcinków o niczym, czyli Red-FBI-czarna lista.

ocenił(a) serial na 9
PatrykBL

MEGAN nie odeszła przez dziecko... wyciekło jej nagranie prywatne z jej facetem czy kochankiem nw z kim.. Ale wyciekło wiemy jakie nagranie... Więc się dogadali ze nie będzie dalej występować ucierpiał by wizerunek serialu, I ona też chciała przerwy...

Nie wierzę że przez dziecko akurat wtedy kiedy wyciekło jej intywne nagranie;)

ocenił(a) serial na 7
Kamil_Pawlik_filmweb

No cóż, pomysł, że Red to Katarina wydaje się wyjaśniony w odc 21 i 22. Bardzo mi się takie rozwiązanie nie podoba. Dla mnie to wręcz oszustwo wobec widzów.
Za to bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło zakończenie sezonu. Cała fabuła prowadziła raczej do oczywistego rozwiązania, że to Red umierając lub ginąć wyznaje prawdę- nie miał prawa przeżyć jako przestępca. Tymczasem w finale ginie Liz. Red nie zdołał jej ochronić przed światem. Ona nie poznała prawdy. Zostaje pustka, a złe działania, nawet w dobrej sprawie, ostatecznie są na nic... Przepiękne!

Kamil_Pawlik_filmweb

To kim była kobieta, która rzekomo była Katharina?

joanna_Ka

Nie wiem jak Wy to oglądacie... Kolejne pytanie kim była podrabiana Katarina. No przecież to było wyjaśnione: to była agentka KGB. Ja od sezonu 5 lub 6 (tam gdzie był doktor od operacji plastycznych) domyśliłem się kim jest/był Red.

ocenił(a) serial na 9
seblas

Ano właśnie nie ma nigdzie jasno powiedziane kim jest Red.

ocenił(a) serial na 9
Wizard1984

Robiąc 8 sezon raczej reżyser tak jak my chciał nam pokazać że Red to Mama Keen czyli Katarina.
bo wszystko na to wskazywało i nie można było szukać " ukrytego dna " jak zawsze.
Jeszcze gdy była w jego ramionach to ciągle przewijała się Katarina obok Reda.

8 sezonów to dużo i chciał pewnie tak to zakończyć i każdy by się domyślił. Ale popyt na serial duży to dalsze sezony są. więc może coś się zmienić jeszcze co do osoby Reda.
Ale w tamtym momencie końcówka 8 sezonu RED to Katarina. i pewnie reżyser też chciał nam to przekazać.
Ale skoro nagle przedłużamy serie to na siłe może to zmienić. Ale wtedy nie będzie kupy się nic trzymało.

Glazus

ja jeszcze w 5 sezonie, ale szlag mnie trafi zaraz, czy kiedykolwiek bedzie wiadomo, co jest w tej cholernej walizce?

ela_kudrycka

cofam pytanie, wiem juz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones