Czarna lista (2013-2023)
Czarna lista: Sezon 8 Czarna lista Sezon 8, Odcinek 9
Odcinek Czarna lista (2013-2023)

Cyranoid (nr 35)

Misère 43m
7,7 89
ocen
7,7 10 1 89
Czarna lista
powrót do forum s8e9

Kto wytrwał?

ocenił(a) serial na 7

Czy to się da jeszcze oglądać? Patrzę przez sentyment, ale poziom wydumania, absurdu i dokładania coraz to nowych wątków na siłę tak, by odłożyć moment rozwikłania całej tajemnicy i zarobić pieniędze na kolejnych sezonach, zaczynają mnie powoli przerastać. Ciągnie się to jak flaki z olejem, historia nie jest w żaden sposób koherentna i przez to coraz mniej wciągająca, nie stanowi dobrze rozegranej, zamkniętej całości, tylko modę na sukces w wersji gangsta. Już nawet chyba Red nie ratuje tego serialu, co za dużo to nie zdrowo :D

ocenił(a) serial na 6
Jamnikova

Ja wytrwałem, ale z dużym trudem. Poziom abstrakcji, rozmaitych gadżetów sprawia, ż powoli serial idzie w kierunku fantazji.

arsejf

Ja oglądam z nadzieją że Parks znajdzie Liz i jej wpie... .

ocenił(a) serial na 7
Kroliczek_4

Matko, tak! Lub ktokolwiek ją odetnie.

ocenił(a) serial na 10
Jamnikova

Oj prawda. Oglądam już chyba tylko z sentymentu. Wczoraj na sile obejrzałam nowy . Wcześniejsze sezony były rewelacyjne, powtarzałam wszystkie 3 razy. To co teraz dzieje się z serialem jest po prostu smutne. Obejrzę do końca, ale do 8 sezonu na pewno nie wrócę

ocenił(a) serial na 7
Jamnikova

Zgadzam się . 8 sezon jest już mocno naciągany. Z trwogą myślę, że pociągną do 10 sezonu. Chyba dam sobie spokój.

ocenił(a) serial na 4
Jamnikova

Oglądam do obiadu a w zasadzie to leci w tle i nie przeszkadza. Tylko do tego się nadaje ten serial.

pomocnik10

Całkowicie się zgadzam :) Leci w tle, przy pracy, żeby coś grało :)

ocenił(a) serial na 9
Jamnikova

Średnio 1 na 3 odcinki jest ok a reszta mocno średnia.
Już 7 sezon był naciągany ale 8 to lipa.

Myślę, że finał sezonu będzie mocny. Reszta odcinków.... Coz.

Jamnikova

o nie, to jest tylko gorzej? ja ledwo wytrwałam pierwszy odcinek pierwszego sezonu

ocenił(a) serial na 9
Jamnikova

a co to kogo gówno obchodzi, (jak mawia Kiepski), co ty o tym serialu sądzisz... Ja oglądam z przyjemnością, serial zrobiony przez profesjonalistów. Ale nikomu nie narzucam oglądania..

ocenił(a) serial na 7
zbysiu13

Matko bosko, Zbigniewie, przecież jesteśmy na forum filmowym, którego przeznaczeniem jest wyrażać właśnie opinię nt produkcji filmowych, czy serialowych ;)

ocenił(a) serial na 9
Jamnikova

przecież wyraziłem swoją, na temat serialu i... Twojej recenzji, moim zdaniem niesprawiedliwej. ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
Jamnikova

Tak mnie znudził ten sezon, choć na ogromny plus brak agentki Keen, która ostatnio mnie strasznie irytuje. Ale ta końcówka to złoto!

ocenił(a) serial na 7
daria0

O tak! Brak Liz na duży plus, odkąd jej nie ma serial zrobił się dużo lepszy xD

ocenił(a) serial na 7
Jamnikova

Ja dałem sobie spokój po pierwszym sezonie.

ocenił(a) serial na 6
Jamnikova

Ech, myślałam że trzynastoodcinkowy 8 sezon to koniec serialu, tymczasem właśnie się zorientowałam jak bardzo byłam w błędzie xD
Ostatnie dwa sezony to już straszna droga przez mękę, nawet Spader już tej produkcji nie ratuje - od jakiegoś czasu czekam z utęsknieniem, żeby Reddington wreszcie umarł, a tak go uwielbiałam...
Historia jego przeszłości kompletnie przestała się kleić, bo czy jest N13 czy nie to nie wyjaśnia tego, co zrobił Katarinie, czemu zależało mu na Elizabeth i dlaczego postanowił wywrócić jej życie do góry nogami. Wcześniejsze rozwiązanie z Ilyą nie było może wybitne, ale miało sens i wyjaśniało chyba wszystkie wątki, szkoda że twórcy postanowili zamiast tego postawić na och-kolejną tajemnicę.

W każdym razie moim zdaniem tak naprawdę 2-3 pierwsze sezony były niezłe, teraz już nawet od dosyć dawna nie mają żadnych pomysłów na tych megaprzestępców, którzy w pierwszych sezonach byli tak ciekawi.
Pomijam że kolejność nazwisk na czarnej liście jest kompletnie bez sensu, Tom Keen w pierwszej 10, Liz na pierwszym miejscu, a jacyś faktycznie groźni przestępcy w okolicy setnego miejsca.
W dodatku jednostka od jakiegoś czasu w zasadzie pracuje dla Reddingtona, aż dziwne, że im nie płaci.

Postać Park jest kompletnie nijaka, nie umywa się nawet do Samar.
Główni bohaterowie z wyjątkiem Reda i Keena zawsze byli wyjątkowo miałcy, więc teraz, kiedy Keena od dawna nie ma, a Red przestał wzbudzać sympatię, w sumie nie ma już nikogo, kto przykuwałby uwagę.

ocenił(a) serial na 8
Sol89

Serial oglądany podczas izolacji. Fajnie sie zaczyna pitem wciąga i tak leci odcinek za odcinkiem. No i następuje kryzys bo zaczyna męczyć bo się zaczyna niepotrzebnie ciągnąć. Jak dla mnie 5 sezonów i powinien byc koniec. Podoba mi się gra Reda, ulubiona postać Dembe ale jak dla mnie najgorszą postacią jest Liz Keen. Wierzy każdemu, mąż mówi że mleko jest różowe to jest, red mówi że mleko jest żółte i mu wierzy, tak samo Dom, mamuśka i kaplan. Totalny niesmak jak na nią się patrzy i widzi co robi. Nie ma własnego zdania i ślepo każdemu ufa i wierzy.

ocenił(a) serial na 10
jaroslawbula

Liz jest irytująca i powinna umrzeć po porodzie.jej zmartwychwstanie mnie dobiło.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Zgadzam się w pełnej rozciągłości z twoją opinią! Ja dalej męczę ten ostatni sezon, ale zasiadam co dwa tygodnie i oglądam dwa odcinki. Co tydzień mój mózg by tego nie zniósł xD

ocenił(a) serial na 9
Sol89

Echh. W kolejności na liście nie chodzi o to jak groźny jest przestępca typu wybił mała wieś ale chodzi o to na ile groźny jest dla Reda.

Co do Park. Tu się trzeba zgodzić. Postać bardzo słaba. Źle weszła do serialu a teraz gra bardzo słabo.

ocenił(a) serial na 6
Wizard1984

Czyli Liz jest groźniejsza niż Berlin?

Sol89

Wizard chyba nie doprecyzował - groźni dla Reda ale wszystko wskazuje na to, że na 'osobistym' poziomie, tj. widać, że osoby wyżej postawione były w jakiś sposób bardziej powiązane życiowo z Redem niż reszta. Pamiętam, gdy pierwszy raz pokazali, że Red traktuje Tomka jako nr 7 bodajże - sam w sobie przecież jako 'tylko' szpieg nie mógł być tak wysoko na liście w porównaniu do reszty złoczyńców ale jeśli potraktować go w kategorii jak osobiście dotyka to Reda - pewnie już tak. Nie dziwi więc mnie, że Keen ma wysokie notowania :D

Inna sprawa, że formalnie nigdy nic nie padło ale ja mam takie oto wytłumaczenie heh :)

ocenił(a) serial na 6
matiiii

Brzmi to sensownie :)

ocenił(a) serial na 8
Jamnikova

Czytałam wywiad z Jamesem Spaderem (Reddington), który mówił że od dwóch sezonów już tylko odgrywa rolę i nawet nie śledzi co się dzieje w serialu, bo go on nudzi.

ocenił(a) serial na 7
paulinka1262

Serio? On jest jednym z producentów i scenarzystów (zdaje się) i w poprzednich latach wypowiadał się z nieukrywaną dumą na temat serialu, więc jeśli z jego ust padają takie słowa, to mówi to samo za siebie.

paulinka1262

Też jestem zaskoczony bo producent - można prosić o linka do wywiadu? Naprawdę jestem w szoku, że producent źle wypowiadał by się o 'swojej' produkcji :p

ocenił(a) serial na 9
paulinka1262

Możesz dać linka do wywiadu bo chyba nikt ci nie uwierzy na słowo że jedna z ważniejszych osób w tej produkcji źle wypowiada sie o serialu

ocenił(a) serial na 9
paulinka1262

Co ty za brednie wygadujesz? James Spader w najnowszych wywiadach wypowiada się o serialu pozytywnie jak i o roli reda.

ocenił(a) serial na 8
MasterArix

Nie brednie, tylko informacje które przeczytałam w jednym z artykułów. Niestety nie pamiętam gdzie mi się ta informacja przewinęła, szukałam i będę jeszcze szukać tego artykułu. Niezwłocznie po odkopaniu podeślę link.

paulinka1262

I jak tam. Udało się? Bo cztery miesiące czekam...

ocenił(a) serial na 7
Jamnikova

No ja śledziłem serial póki emitowany był na AXN no ale AXN straciło chyba na rzecz Netfliksa którego nie posiadam .

ocenił(a) serial na 4
Jamnikova

Najbardziej mnie denerwują tacy ludzie jak ty. Widzisz gdzie jest problem, widzisz jaki jest serial, a oceniasz na 7. No na litość boską.... Wiesz co oznacza ocena 7? Mam wrażenie, że nie. I przez takich ludzi ocena jest sztucznie zawyżana. Bo 7 to już dobry serial, czy film.

ocenił(a) serial na 9
krobier

Ja dałem bardzo wysoką ocenę, bo w końcowym rozrachunku i tak ten serial wychodzi naprawdę dobrze. A do 6/7 sezonu było naprawdę dobrze.

Jamnikova

A mi ostatni sezon wyjatkowo sie podobal :) Lubię glowne postaci a szczegolnie Reda Donalda Coopera. Ciesze sie, ze ich watki ciagna sie nadal.. wiadomo, ze kiedys bedzie koniec ale poki co chetnie ogladam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones