PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4775}

Czarne chmury

7,4 10 277
ocen
7,4 10 1 10277
Czarne chmury
powrót do forum serialu Czarne chmury

opowiadające o polskiej histori i o polskim rycerstwie-bo narazie za wiele takowych nie widziałem niestety.Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe propozycję to proszę niech pisze.

ocenił(a) serial na 8
karolxx

znak orła, przyłbice i kaptury, rycerze i rabusie, królowa bona, hrabina cosel, żelazną ręką, gniazdo, bolesław śmiały, kazimierz wielki, ojciec królowej,

ocenił(a) serial na 10
szenker

przygody pana michała i trylogia ogniem i mieczem potop pan wołodyjowski

karolxx

Oprócz wyżej wymienionych - "Głos", "Rycerz", świetny serial w realiach XVII-wiecznych "Crimen" na podstawie powieści Józefa Hena pod tym samym tytułem, bardzo dobra ekranizacja "Starej Baśni" z 1984 r. w reżyserii Ireny Wollen (z tym że obecnie praktycznie nie do zdobycia), serial "Kopernik" z 1973. Z ostatniej dziesięciolatki niestety nie przypominam sobie ani jednego tytułu poza żenującą "Starą Baśnią" J. Hoffmana, ale gdyby tak miały wyglądać inne produkcje, to może lepiej że ich nie ma :):)

ocenił(a) serial na 10
gracjano2

ja bym dorzucił jeszcze
- "KRZYŻACY"
- "SERCE GÓR"
- "1409. AFERA NA ZAMKU BARTENSTEIN" (odrazu mówie, że to gniot)

może odbijam od tematu CHOĆ JEST TU KLIMAT POLSKIEGO RYCERSTWA.
baśnie dla młodych widzów:
"HISTORIA ŻÓŁTEJ CIŻEMKI"
"KRÓL MACIUŚ I"
"PIERŚCIEŃ I RÓŻA" (FILM I SERIAL)
"PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ ANNY"
"O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC"
"TAJEMNICA SAGALI"

karolxx

Pamiętane ze szkolnych wypraw do kina "Oko proroka". Jest też kontynuacja tego filmu "Przeklęte oko proroka". Nawet nie jestem pewny czy oglądałem drugą część, ale ten seans filmowy sprzed około 25 lat wspominam dobrze. Wtedy ten film bardzo mi się podobał. W telewizji to pamiętam, że trafiłem na "Oko Proroka" chyba raz, ale też lata świetlne temu. Trochę szkoda...

ocenił(a) serial na 7
karolxx

Królewskie sny, przedwojenny: Barbara Radziwiłłówna i dla młodych: Panienka z okienka. Pewnie było jeszcze trochę krótkometrażowych ale nie znam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones