PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4775}

Czarne chmury

7,4 10 277
ocen
7,4 10 1 10277
Czarne chmury
powrót do forum serialu Czarne chmury

Serial mało znany czy ceniony, ale przeze mnie lubiany – dość realistyczna opowieść, w szybkim tempie, ciekawe walki, historia tylko nieznacznie „dosłodzona” na potrzeby kanonów sztuki, w której jeszcze niedawno dobro zawsze musiało zwyciężać...
Opowiada o dramatycznej ucieczce polskich oficerów spod władzy pruskiego elektora - mamy dużo napięcia w każdym odcinku, a jak na serial przygodowy, też całkiem niebanalną galerię typów ludzkich. Uroda występujących tu pa też zrobiła na mnie dobre wrażenie.

ocenił(a) serial na 7
Micelius

Mało znany??? Chyba dla dzisiejszej młodzieży! Przecież to jeden z najbardziej znanych i najczęściej emitowanych seriali PRL-u. Sam oglądałem go w TVP co najmniej 5 razy. Należy na pewno do pierwszej piątki popularnych seriali lat 70. Obok "Czterech pancernych..." " Stawki..." czy "Janosika". Nie przesadzałbym też z tymi walorami serialu. Jest solidny i nie odstaje on zbytnio od ogólnego poziomu seriali polskich tego okresu (choć osobiście wolę kilka innych tego typu seriali).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones