PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104160}

Czarodziejka z Księżyca

Bishōjo Senshi Sailor Moon
7,5 25 057
ocen
7,5 10 1 25057
Czarodziejka z Księżyca
powrót do forum serialu Czarodziejka z Księżyca

odcinki

ocenił(a) serial na 10

może mi ktos podac najwazniejsze odcinki dla fabuły czarodziejki ;)?? chodzi mi oczywiscie o numery odcinkow pierwszego sezonu;)

mati77

Wg mnie najważniejsze odcinki to:

1- poznajemy Sailor Moon i Lunę.

8 - poznajemy Sailor Merkury

10 - poznajemy Sailor Mars

22 - odcinek z balem, w którym Usagi i Mamoru pierwszy raz się całują i mają "deja vu" ;)

25 - poznajemy Sailor Jupiter, pojawia się pierwszy tęczowy kryształ. Luna daje Usagi księżycowy sierp i mianuje ją liderką grupy.

26 - Luna opowiada czarodziejkom o siedmiu demonach i tęczowych kryształach. Mamoru śni się tajemnicza dziewczyna i prosi go o znalezienie srebrnego kryształu. Jako Tuxedo zdobywa drugi tęczowy kryształ i poznaje swoją tożsamość. Sailor Moon znajduje pozytywkę, którą zgubił Tuxedo.

28 - odcinek z malarką. Usagi spędza czas z Mamoru, a jako Sailor Moon i Tuxedo odbywają rozmowę na temat księżniczki, kryształów i pozytywki.

32 - odnalezione są już wszystkie tęczowe kryształy. Zoisite podstępem odbiera Sailor Moon jeden z kryształów.

33 - Zoisite i Kunzite zastawiają pułapkę na Tuxedo, który zostaje ranny. Zoisite i królowa Beryl odkrywają kim jest Mamoru. Pojawia się Sailor Wenus i Artemis.

34 - Mamoru i Usagi poznają prawdę o sobie. Pojawia się srebrny kryształ, Usagi zmienia się w księżniczkę Serenity.

35 - Usagi i Mamoru przypominają sobie dawne wcielenia i wzajemną miłość. Królowa Beryl porywa Mamoru. Luna i Artemis odzyskują wszystkie wspomnienia i opowiadają czarodziejkom o zniszczeniu Księżycowego Królestwa.

38 i 43 - oba dotyczą znajomości Rei i Usagi. W pierwszym Rei mówi Usagi, że zrezygnowała z Mamoru i pogodziła się z tym, że Usagi i Mamoru coś łączy. A w drugim widzimy ile tak naprawadę Rei i Usagi znaczą dla siebie jako przyjaciółki.

44 - czarodziejki znajdują wejście do Królestwa Ciemności i spotykają królową Serenity, dzięki której odzyskują wspomnienia z poprzedniego życia.

45 i 46 - ostateczna walka i śmierć czarodziejek, pokonanie wroga i powrót do normalnego życia

Jeśli chodzi o odcinki od 25 do 31, to każdy z nich jest ważny, bo poznajemy w nich kolejno wszystkie siedem demonów zła i znajdywane są tęczowe kryształy, ale ja z nich wybrałam te najważniejsze ;)






ocenił(a) serial na 10
agrest001

jej wielkie dzięki ;) nie dość , że wymieniłeś /aś numery odcinków to jeszcze są opisane. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
agrest001

Jak ja się cieszę że nie jestem jedyną osobą której odcinki z Siedmioma Tęczowymi Kryształami bardzo się podobały!

ocenił(a) serial na 10
agrest001

Polecam Ci ,,Nera księżniczka Oceani"- serial animowany australijski.
W jednym zakresie do ,, Czarodziejki z Księżyca" jest bardzo podobny:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones