PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93099}

Czy boisz się ciemności?

Are You Afraid of the Dark?
7,5 10 242
oceny
7,5 10 1 10242
Czy boisz się ciemności
powrót do forum serialu Czy boisz się ciemności?

Łezka w oku się kręci u mnie na powrót do lat 90, kiedy życie było jakieś prostsze, lepsze, bardziej kolorowe, pobudzało do energii i działania. RTL 7 i samo "Czy boisz się ciemności?" na zawsze pozostanie w moim sercu jako ogromny sentyment. Pamiętam jak dziś te powroty ze szkoły, gdy jako bardzo młody człowiek zasiadałem przed ekranem telewizora oczekując na ulubiony serial. A gdy jeszcze była zima i było już ciemno za oknami w momencie rozpoczęcia emisji serialu, to już była czysta poezja. Brawo, brawo, brawo, brawo, dla twórców i dla tych którzy w Polsce pamiętali o młodych widzach. Daję dziesiątkę i robię to z dużym wzruszeniem. Coś pięknego.

użytkownik usunięty
euro2012

Mam to samo, ale w sumie wolę tak nie rozpamiętywać bo mi się smutno robi. Za bardzo chciałbym wrócić do tamtych czasów ;). Niby ludzie mają takie problemy w średnim wieku. Ja natomiast mam 17 lat i już żałuję.

Cudowny serial. Pamiętam, jak byłam mała, po niektórych odcinkach bałam się spać. Fajne było to, że nie każdy odcinek kończył się happy endem. Ostatnio znów mnie wzięła na to mania i zgrywam sobie sezony na płytki. Obecnie mam 2 pełne sezony, bo 3 pełnego już znaleźć nie mogę. Jedynie pojedyncze odcinki.

missdesire

Wielka szkoda że nie można znaleźć w sieci żadnego tvripa z logiem rtl7 i tamtym lektorem :(
Ten dostępny w dwóch pierwszych sezonach (tvnsiedem) jest inny i średnio mi się podoba :/

Zelgadiss

szukam odcinka jak z cmentarza dzieci przyszly do innych dzieci,okazalo sie,ze to zmarle dzieci

missdesire

niesamowicie magiczny i klimatyczny serial :) napewno bede go ogladal razem z moimi dziecmi. niesamowicie rozwija wyobraznie :)

missdesire

A wiesz jaki tytuł nosił odcinek w którym ... zaznaczę iż jestem pewny że był to odcinek z serii ,, Czy boisz się ciemności? ,, ale wracając do tematu odcinek opowiadał o pewnej młodej dziewczynie która nie wiem czy miała niedługo wyjść za mąż czy co innego ale na początku w toalecie zastała kobietę ubraną na ciemno, później gdy akcja się rozwinęła okazało się że ów kobieta to wiedźma, no i co owa wiedźma chciała od dziewczyny Jej cudownego pierścionka, na co dziewczyna powiedziała wiedźmie że nigdy go Jej nie da bo jest dla Niej najważniejszy itp. a wiedźma wzięła dziewczynę podstępem tzn. wzięła Jej życie tylko gdy dziewczyna się zorientowała mogła tylko obserwować jak z dnia na dzień się dosłownie rozpada jakaś ropna wydzielina z twarzy pęcherze itp. a wiedźma piękniała kosztem tej dziewczyny i kiedy dziewczyna była już na tyle zrezygnowana nie widziała nadziei powiedziała wiedźmie ,, Weź ten pierścionek, co mi po nim teraz gdy mój ukochany mnie nie zechce gdy czuję że straciłam wszystko co się dla mnie liczy. ,, no i owa wiedźma wzięła wtedy owy pierścionek od dziewczyny i ta chciwość Ją zgubiła z pięknej od razy stała się paskudna i rozpłynęła się w powietrzu, a dziewczyna z powrotem była piękna z tym że wiedziała że ponad wszystko ceni sobie miłość ukochanego, tak mniej więcej ten odcinek wyglądał ale mogłem niektóre rzeczy pozmieniać w fabule z racji tego iż to było dawno i co to za odcinek?

Art8

To jest odcinek pod tytułem Vacant lot. Podaje tytuł angielski bo nie znam polskiego tłumaczenia. Jest on dostępny na youtube.

ocenił(a) serial na 9

Jezeli ogladales ten serial w tych samych czasach co ja, to musiales miec wtedy jakies 4-5 lat.

ocenił(a) serial na 9
euro2012

Na samą myśl o tym serialu chce mi się płakać... Chyba wszystkie odcinki znam na pamięć! Serial cudo. <3 mimo że mam 16 lat do tej pory lubię sb czasami pooglądać ten serial, ale przez pierwsze 5 min łzy same mi lecą a na koniec odcinka, chciałabym żeby jeszzce on trwał... Szkoda że już nie robią filmów/seriali tego typu ;( ,,Czy boisz się ciemności'' to część mojego dzieciństwa ;)

ocenił(a) serial na 8
yeaaaaa

Dokładnie,ja mam 21 lat i za gówniarza oglądałem zawsze jak pamietam Czy boisz się ciemności,to były czasy...chyba z wiekiem staje sie coraz bardziej sentymentalny ale to były naprawde piekne lata...

ocenił(a) serial na 9
Matteuush

Racja, co to będzie za 5-10 lat? ;) na pewno nie zapomnimy o nim ... Fajnie by było gdyby Czy boisz się ciemności był na DVD , na pewno bym kupiła i oglądałabym z dzieckiem :)

ocenił(a) serial na 8
yeaaaaa

Właśnie;) Miejmy nadzieje że może kiedyś ktoś wpadnie na taki świetny pomysł;) to byłoby coś;)

ocenił(a) serial na 9
Matteuush

Oh tak mój ulubiony serial z czasów szkoły, pamiętam jak szybko pędziłam, odrabiałam lekcje, siadałam z czipsami na kanapie, odpalałam rtl7 i zaczynało się.. kolejne historyjki z dreeszczykiem.... ostatnio nawet zaczęłam znów oglądać :D ah te czasy :)

ocenił(a) serial na 9
elMoniquee

Odkopuje. Już wpadli, tyle, że w Anglii na Amazonie za przysłowiowe frytki (do niedawna 8funtów, teraz trochę drożej, ale można używane za pośrednictwem sklepu zamówić) można było kupić 2 sezony. W sumie wydano w Anglii cztery pierwsze serie, teraz zabrali się za "Gęsią skórkę". Dla mnie świetna sprawa, zawsze mnie drażnił polski dubbing w tych seriach (a przecież sam byłem wtedy dzieciakiem), naprawdę nie trzeba jakoś perfekcyjnie angielskiego znać. W końcu to produkty kierowane dla młodszych widzów, to i język używany w nich jest prostszy ;). Polecam każdemu poszukać na Amazonie!

ocenił(a) serial na 9
euro2012

najpierw Dragon Ball , potem Czy boisz się ciemności i popołudnie udane ;d jak mi niewiele do szczęścia było trzeba ;d

ocenił(a) serial na 7
olacfc11

Dokładnie :) jakiś czas temu z ciekawości obejrzałem chyba ze 2 odcinki i dziś ten serial by mnie nie urzekł :P ale wtedy to były inne czasy. Miało się te 8-10 lat, wracało się ze szkoły i człowiek nie mógł doczekać się RTL-owskiego bloku seriali dla dzieci młodzieży. Coś pięknego :) Wydaje mi się, że dziś dla dzieciaków nie kręci się już tak klimatycznych seriali. Całe szczęście, że dla nas nie serwowano Hanny Montany itp. RTL 7 to symbol mojego i wielu innych (jak widzę po komentarzach) dzieciństwa :)

olacfc11

Taaak! Pamiętam powrót ze szkoły, szklanka pepsi, na szybko 2 kanapki z pasztetem i RTL7! Kapitalne czasy, ehh...

Apiseq

A potem lekcje

olacfc11

Catalina i Sebastian, Dragon Ball, Rycerze Zodiaku, Czy boisz się ciemności? i popołudnie udane :)

ocenił(a) serial na 9
suzi323727

Super, że napisałeś o Rycerzach Zodiaku. Jak ja to kochałem! Mój ulubiony to Rycerz Łabędzie. Oczywiście Dragon Ball i Czy boisz się ciemności też oglądałem. Ach te czasy gdy się było dzieckiem.

ocenił(a) serial na 10
suzi323727

Jeszcze Dziewczyna z Komputera była emitowana.

euro2012

A wiesz jaki tytuł nosił odcinek w którym ... zaznaczę iż jestem pewny że był to odcinek z serii ,, Czy boisz się ciemności? ,, ale wracając do tematu odcinek opowiadał o pewnej młodej dziewczynie która nie wiem czy miała niedługo wyjść za mąż czy co innego ale na początku w toalecie zastała kobietę ubraną na ciemno, później gdy akcja się rozwinęła okazało się że ów kobieta to wiedźma, no i co owa wiedźma chciała od dziewczyny Jej cudownego pierścionka, na co dziewczyna powiedziała wiedźmie że nigdy go Jej nie da bo jest dla Niej najważniejszy itp. a wiedźma wzięła dziewczynę podstępem tzn. wzięła Jej życie tylko gdy dziewczyna się zorientowała mogła tylko obserwować jak z dnia na dzień się dosłownie rozpada jakaś ropna wydzielina z twarzy pęcherze itp. a wiedźma piękniała kosztem tej dziewczyny i kiedy dziewczyna była już na tyle zrezygnowana nie widziała nadziei powiedziała wiedźmie ,, Weź ten pierścionek, co mi po nim teraz gdy mój ukochany mnie nie zechce gdy czuję że straciłam wszystko co się dla mnie liczy. ,, no i owa wiedźma wzięła wtedy owy pierścionek od dziewczyny i ta chciwość Ją zgubiła z pięknej od razy stała się paskudna i rozpłynęła się w powietrzu, a dziewczyna z powrotem była piękna z tym że wiedziała że ponad wszystko ceni sobie miłość ukochanego, tak mniej więcej ten odcinek wyglądał ale mogłem niektóre rzeczy pozmieniać w fabule z racji tego iż to było dawno i co to za odcinek?

Art8

Niestety nie przypominam sobie tego odcinka. Z pewnością nie jest z 2 pierwszych sezonów, gdyż oglądałam je ostatnio i zapamiętałabym ten odcinek, gdyż wydaje się być bardzo ciekawy. Niedługo zacznę 3 sezon, a potem kolejne, jeśli natrafię na podobny odcinek, poinformuję cię o tym :)

missdesire

No dobrze, byłbym bardzo zadowolony z tego powodu, tylko nie zapomnij;).

ocenił(a) serial na 10
Art8

tez jest to jeden z moich ulubionych serialów zmierzchłych czasów, do dzis dobrze pamietam wiele odcinków,chętnie bym obejrzał znowu ten serial ale go nigdzie nie ma ciekawe czy by mi sie podobał tak jak dawniej

ocenił(a) serial na 8
Art8

Ten odcinek mozesz znaleźć na You Tube,niestety po angielsku-" The tale of the Vacant Lot". Swoją droga mój ukochany odcinek, pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 9
euro2012

mam tak samo... może taki sentymentalizm nie jest dobry, ale mimo wszystko lubię wspominać tamte czasy.

użytkownik usunięty
euro2012

Dragon Ball, Czy boisz się ciemności i Czynnik PSI!

Ahh te czasy :( Nigdy nie powrócą

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
euro2012

Oj tak, jak pomyślę o dzieciństwie to od razu mam przed oczami Dragon Ball i Czy boisz się ciemności, już samo intro wywoływało u mnie dreszcze. Po prostu genialny serial. Cieszę się, że było mi dane oglądać programy na RTL 7 - najlepszy kanał ever!
Mam ogromny sentyment do tego serialu i nic tego nie zmieni.

Ehh to były czasy...

ocenił(a) serial na 7

Ja dokładnie pamiętam jak najpierw graliśmy w piłkę potem szliśmy na dragon ball, każdy z boiska schodził, później wychodziliśmy i opowiadaliśmy sobie odcinki a później czy boisz się ciemności, he he a potem najlepsze siedzieliśmy na drzewie i wkręcaliśmy sobie historie, to były czasy a mam już 23 lata i z tego co widzę taka społeczność już nie wróci, nie ma tego co było a szkoda...

użytkownik usunięty
ostry666

Biegiem wracało się po szkole do domu, rzucało plecak w kąt i oglądało się RTL 7, a potem na podwórko do wieczora. Jeszcze pamiętam jak namiętnie zbierało się te karty Dragon Ball z Chio chips bodajże. No szkoda, że nie wrócą, ale przynajmniej jest co wspominać.

Jeny jaka ja się sentymentalna zrobiłam.

ocenił(a) serial na 8
euro2012

Ech... naprawdę ten serial miał swój klimacik ;P Najbardziej zapamiętałem odcinek z tym duchem dzieciaka, który mówił: "zimno mi" ;D

ocenił(a) serial na 10
sebogothic

Doskonale pamiętam ten odcinek. ;-)

ocenił(a) serial na 8
euro2012

Mam 25 lat... ze szkoły wracało się biegiem by zdarzyć na Dragon Ball-a, a następnie kochany serial który śnił się nam po nocach :)

ramzesu

a ma ktoś może nagrane seriale jakies z RTL 7 może Policjanci z Miami albo ROBIN HOOD ?????

ocenił(a) serial na 9
euro2012

Ja pamietam, pamietam ! Eh to bylo zycie... piła na podwórku non stop aż do emisji "Czy boisz się ciemności" i "Dragon Ball", no i naparzanie w pegazusa :)

ocenił(a) serial na 10
herbatkowy

O to, to, to, to. A w późniejszym czasie zaskórniaki przehulane w salonach z konsolami z pierwszą Playstation.

ocenił(a) serial na 9
euro2012

I oczywiscie dziesiatki spalonych zasilaczy od pegaza bo naparzalo sie za dlugo i sie paliły :]

użytkownik usunięty
herbatkowy

U mnie bardziej joysticki nie wyrabiały tej wielogodzinnej gry.

ocenił(a) serial na 9
euro2012

Pamietam jak zobaczylem pierwszy raz w salonie gier Tekkena bylem w szoku- chcialem grac, i gralem gralem gralem :}

ocenił(a) serial na 8
euro2012

To było super kino !!!

ocenił(a) serial na 8
nathalie34

taaaaak to było super:)

euro2012

Okazuje się, że nie tylko ja miałem ten gust, ale wszyscy

euro2012

To mam dla nas wszystkich świetną wiadomość - Powstanie wersja kinowa - http://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Tego%22+zapyta%3A+%22Czy+boisz+si%C4%9 9+ciemno%C5%9Bci+%22-125787.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones