PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 209
ocen
8,2 10 1 164209
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Dłużyzny, przegadane, przydługawe dialogi, brak logiki w akcji. Serial wyłącznie epatuje klimatem, reszta leży. No i tu uwaga na spoiler: Jeżeli za apokalipsę odpowiedzielny jest śledczy to dlaczego nikt nawet nie próbował go zabić lub zmienić jego losu tak aby nie dotarł do elektrowni i nie uwolniłby "czarnej materii"? To pytanie retoryczne ale właśnie do tej sceny sprowadza się problem scenariusza.

ocenił(a) serial na 8
magnum33

jeszcze nie oglądałam do końca (2 odc zostały ) ale się zgodzę. Przekombinowany ten sezon, wydaje się póki co nie mieć żadnego sensu, kompletny przerost formy nad treścią. Zawiodłam się, obejrzałam 6 odc z 8 i NIC z nich nie wynikło oprócz ciągłego pseudonaukowego biadolenia i ogólnie biadolenia.
1 sezonem byłam oczarowana a tu...chyba za bardzo chcieli nawydziwiać, a prostota byłaby najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej wg mnie.

inkawa

I sezon był bardziej oryginalny - takie skandynawsko-niemieckie klimaty z obowiązkową amnezją wojny i nazizmu. II sezon kalkuje 12 małp ale raczej nieudolnie, brakuje mu precyzji i pomysłu.

ocenił(a) serial na 10
magnum33

Tylko że chyba tylko Charlotte była przy tym, że to przez tego śledczego doszło do apokalipsy. Reszta podróżujących przy tym nie była. Więc niedziwne, że nie powstrzymali go, bo skąd mieli to wiedzieć? Teraz pytanie brzmi, co dalej z Charlotte? Kiedy ona teraz się przeniesie?

ocenił(a) serial na 8
czlowiekfrank

To nie przez śledczego doszło do apokalipsy, jak już to przez Adama.

magnum33

Pierwszy sezon bardzo mi się podobał, dawno żaden serial mnie tak nie wciągnął. Drugi to faktycznie porażka. Przestałam go oglądać po paru odcinkach.

ocenił(a) serial na 10
magnum33

Mówić o Darku można co się chce, ale zarzucanie temu serialowi brak logiki oznacza, że widz chyba w ogóle nie rozumie o czym ten serial jest ani nie rozumie przedstawionych w nim wydarzeń.

ocenił(a) serial na 8
azxlea

Drugi sezon oparł się o to, że każdy chce coś zmienić, ma gdzieś to, komu to zaszkodzi (dobitnym przykładem jest Hannah, której chęć zemsty zaprowadziła tak daleko) i przez to wszystko się dzieje jak być powinno. Adam powiedział, że każde pcha do tego jakaś namiętność. Jonasa ponoc Martha. Abstrahując od tego, że mają po 16 lat i intensywna miłość z tamtego okresu rzadko przetrwa, to po dwóch miesiącach nieobecność i zdążyła spiknąć się z jego najlepszym kumplem.. I on chce dla niej postawić świat na głowie. Nie wiem, czy nie zakończę oglądania serialu, bo słyszałam, że 3. sezon to ich walka o prawo do kazirodczej miłości.

ocenił(a) serial na 10
female_hareton

Hannah od zawsze była wredną su*ą, więc to nie dziwota, do czego doprowadziła ją zemsta. Alternatywna Marta nie jest spokrewniona z Jonasem więc nie nazwałabym tego kazirodczą miłością. Poza tym, nie zgadzam się jakoby na tym miał się opierać 3 sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones