PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 163 986
ocen
8,2 10 1 163986
8,0 23
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Agnes w 1986 roku rzekła, że była żoną pastora, "złego człowieka", rzecz jasna chodzi o Noaha, który - dla zmyłki widza - nie jest ulokowany w żadnym konkretnym czasie, ponieważ swobodnie porusza się tunelem czasowym, nie tym podziemnym a tym w bunkrze [który po wielu nieudanych próbach (zgonach królików doświadczalnych) uruchomił dzięki anihilacji regresu poprzez antycypacje progresu przy wykorzystaniu czasowej transpozycji jestestwa Jonasa Kahnwalda], ale to (aczasowość Noaha) to pozór, ponieważ ma identyczną barwę oczu jak Claudia Tiedemann (co potwierdza m.in. 4 minuta 17 sekunda 5 odcinka), dlatego pomimo że zabijał dzieci to nie tylko oszczędził Bartosza ale i wręczył mu swój notatnik, ten sam notatnik który zdublowany (pochodzący z roku 2052) stara Claudia Tiedemann wręczyła w 2019 Peterowi Dopplerowi (mężowi policjantki) z tej prostej przyczyny, że babcia Bartosza przeszła operację zmiany płci w roku 2085 (to będzie w drugim sezonie co wyjawili twórcy w wywiadzie dla gazety "deutsche welle" w 2017). Noah jest: matką Reginy Tiedemann, czyli babcią Bartosza a jednocześnie ojcem Ulricha Nielsena czyli pradziadkiem Jonasa Kahnwalda.
Proste jak drut.

ocenił(a) serial na 10
Chomone

"uruchomił dzięki anihilacji regresu poprzez antycypacje progresu przy wykorzystaniu czasowej transpozycji jestestwa"

To to chyba skopiowałeś z innego forum bo inaczej napisałbyś to bardziej zrozumiale dla przeciętnego kowalskiego, który nie ogarnia takich pojęć.

Aha no i Agnes nie mówiła tego w 1986 tylko 1953. Więc już nie Jesteś za bardzo wiarygodny ze swoją koncepcją zmiany płci w 2085.
Jeśli tak ma być to proszę o link do artykułu.

ocenił(a) serial na 10
illpadrino

W ogóle jak czytam drugi raz Twoją wypowiedź, to wygląda mi na solidnego trolla. I powiem Ci, że nawet Ci wyszło.

ocenił(a) serial na 6
illpadrino

Dziękuje za opinię. Rozumiem używać rodzimego języka, bo jest zasobny w ładne określenia jak np.: zgrywus, filut, bubek, fanfaron, ancymon, prowokator, itd. ale żeby rzucać od razu prosto w twarz "trollem"?!
Definicja "Trolla" : "autor obraźliwych postów, zawierających ataki personalne; pyskacz, cham".

To przecież nie ja kogoś obrażam, a ten serial obraża, inteligencję widza serwując mu (owszem pięknie skonstruowaną) wydmuszkę analogiczną do "Westworld", czyli a-lineralną fabułę, nieprowadzącą do niczego konkretnego, bo będącą kumulującą się w inflacji zbieraniną kolejnych wątków-pętli z których właściwie nic nie wynika. Wiadomo; o gustach się nie dyskutuje, ale na poparcie powyższej oceny podałem rozkminę kim jest Noah, która jest wiarygodna o tyle o ile w tym serialu da się zrobić wszystko, a da się; taka to fabuła.

ocenił(a) serial na 8
Chomone

Nic dodać, nic ująć (:

ocenił(a) serial na 4
illpadrino

był swietny- odczep sie :)

ocenił(a) serial na 7
Chomone

10/10 xD

użytkownik usunięty
Chomone

nie no aż mi się nóż sam w kieszeni otwiera kiedy widzę gdy ktoś pisze komentarz chociaż nie wie jak dana rzecz działa. oświecę cię: nie istnieje coś takiego jak operacja zmiany płci. ba, nie istnieje nawet zmiana płci. istnieje tylko korekta, ale mniejsza o to. gdy jesteś ftm (female to male) to nawet po przejściu ostatniej operacji czyli potocznie mówią po "dorobieniu" członka jest on prawie bezużyteczny. jedyne co możesz zrobić to się załatwić. nie posiądziesz w magiczny sposób możliwości rozmnażania się jak biologiczny mężczyzna. w przypadku mtf (małe to female) niemożliwe jest to żeby taka kobieta urodziła dziecko nawet po tym jak zostanie u niej wytworzona pochwa itp. więc nie, noah (jeśli jest oczywiście człowiekiem) nie może być matką i ojcem w jednocześnie. jeśli teraz takie rzeczy nie są możliwe to tym bardziej w 1985 roku. następnym razem nie bierz się za pisanie czegoś jak nie masz o tym zielonego pojęcia.

ocenił(a) serial na 6

"nie istnieje coś takiego jak operacja zmiany płci"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_zmiany_p%C5%82ci

"nie może być matką i ojcem w jednocześnie"

To jest serial "Dark", jeden z głupszych jakie istnieją: tu wszystko jest możliwe.

użytkownik usunięty
Chomone

dajesz osobie transpłciowej, która siedzi w temacie od wielu lat, link do takiego dna jak wikipedia. poza tym gdybyś czytał ze zrozumieniem to wywnioskowałbyś z mojej wypowiedzi to, że nie po nawet wszystkich operacjach nadal nie możesz rozmnażać się jako płeć biologicznie przeciwna. w tym serialu nie dzieją się w nim żadne cuda boskie więc takie coś jest nie możliwe po prostu.

proszę po raz kolejny - nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia lub przeczytałeś tylko na wikipedii a nie śledzisz tematu od x czasu.

użytkownik usunięty

że nawet po*

ocenił(a) serial na 8

A ja chciałem spytać z czystej ciekawości (jeśli można): 1. Jaką przeszłaś/przeszedłeś metamorfozę, tzn ftm, czy mtf? 2. A z tym członkiem to nie da się jakoś zrobić, by osiągał przynajmniej wzwód? Np. jakaś ukryta pompka, która napełnia go jakimś twardniejącym biożelem. Pytam dlatego, bo rozumiem, można się poświęcić i nie mieć orgazmu i wytrysku jak zwykły facet, ale będąc w związku z kobietą można wtedy jej dać przyjemność nie tylko językiem, czy wibratorem.
Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Pyrogenus

skoro cię to ciekawi to może hmmm... użyj google? filmweb nie jest raczej odpowiednim miejscem do tłumaczenia takich rzeczy. poza tym serio? pompka i twardniejący bio żel? wtf?

ocenił(a) serial na 10
Chomone

Gościowi który pisze: "nie istnieje operacja zmiany płci tylko korekta płci" jako kontrargument dajesz linka do artykułu zatytułowanego "Operacje korekty płci"???

ocenił(a) serial na 6
krzaki69

Wikipedia historia edycji: " 00:32, 7 cze 2019 Matinee71 przeniósł stronę Operacja zmiany płci do Operacje korekty płci: Aktualizacja, poprzednia nazwa jest przestarzała"

ocenił(a) serial na 8
krzaki69

Ale o co chodzi, przecież to się zgadza?

Operacja przekształcenia narządów płciowych jest po prostu nazywana zmianą płci, nawet w kręgach medycznych, więc jak niby inaczej miał to nazwać? A jeśli chodzi o "bezużyteczność" narządów płciowych po operacji - operację zrobiono w 2085. Kto wie co w tych czasach będzie możliwe? Tym bardziej że to tylko serial człowieku

ocenił(a) serial na 8

ciekawostka: 1sza operacja "zmiany płci", była w Niemczech w Dreźnie :) i był o tym film

Autor postu napisał że w 2085 r.

ocenił(a) serial na 10
Chomone

Obejrzałam po raz drugi i rzucił mi się w oczy jeden szczegół: S01E02, minuta 17:25 - na szyi Noah widać ślady takie, jak po powieszeniu. Pierwsze skojarzenie - Michael Kahnwald. Można było by to powiązać z tym, dlaczego wybrał Jonasa i to jemu uchyla rąbka tajemnicy.

Chomone

Jestem w stanie w to uwierzyć :,D :,D

Chomone

Wspaniałe

Chomone

A to nie jest Bartosz? Myślałam, że właśnie po to z nim nawiązał kontakt i opowiedział wszystko aby ten mógł stać się nim. No i są całkiem podobni do siebie

ocenił(a) serial na 9
Chomone

Podobno czy ci już nawet nie staje to prawda ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Chomone

cos ci się tu chyba pomieszało z modą na sukces

ocenił(a) serial na 10
Chomone

Względem drugiego sezonu rzeczywiście jest to "Oczywiste" i "proste jak drut " xD

ocenił(a) serial na 6
emqbro

Drugiego sezonu jeszcze nie widziałem, jedyny wniosek z wątku więc taki, że bez postawienia emotikonki ludzie nie łapią ironii ;P

ocenił(a) serial na 10
Chomone

Obejrzyj - naprawdę świetny wg mnie!

Jeżeli chodzi o emotikony - tak, tak - każdy teraz broni się sarkazmem, prawem do własnej opinii oraz depresją :)

ocenił(a) serial na 8
Chomone

Bo po niskim poziomie wielu komentarzy w internecie trudno rozpoznać czy ktoś pisze coś ironicznie, czy też naprawdę tak myśli. Dlatego warto zaznaczać o co chodzi.

ocenił(a) serial na 10
Geist00

Kurna....powiem ci ze dobrze kombinujesz.
Jestem ciekawa twoich przemyśleń po obejrzeniu 2 sezonu!!!!

ocenił(a) serial na 5
Chomone

Mistrzostwo! xD
Ale tak samo dobre są głosy oburzenia w całej dyskusji. To zadziwiające, jak wiele osób zupełnie nie wyłapuje ironii. Poluzujcie gumę w majtach, kochani. Nie ma sensu się tak unosić :)

Chomone

Spojler....

jest synem Bartosza i Sirty? czy jakoś- siostry Jonasa i Claudi ;) oraz bratem Agnes i ojcem Charlotte

ocenił(a) serial na 4
Chomone

zostalam towja fanką :)

ocenił(a) serial na 8
Chomone

jedyne czego nie zrozumiałem w tym serialu, to właśnie po kiego tym dzieciom wypalali oczy. Coś tam wspominali o wzmocnieniu dla tunelu ...ale nie wiem jakby to miało wzmocnić i ten dziecięcy pokoik z urządzeniem przypominającym krzesło elektryczne jakoś nie pasuje mi do niczego, tak samo jak 2 momenty pokazujące postacie w smole. Nie wiem co miały znaczyć i skąd ta jakby smoła - kim oni byli...bo podróżujący zazwyczaj nie byli oblani tą "smołą"

ocenił(a) serial na 8
don82

Tez szukam odpowiedzi na te pytania. Nie było dorosłych postaci Madsa i Erica i tego głucho-niemego chłopca. Po co oni ich zabijali?

ocenił(a) serial na 7
Chomone

Ta, jasne, raczej proste jak Uroboros :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones