Dark (2017-2020)
Dark: Sezon 1 Dark Sezon 1, Odcinek 1
Odcinek Dark (2017-2020)

Tajemnice

Secrets 51m
7,9 2 739
ocen
7,9 10 1 2739
Dark
powrót do forum s1e1

Obejrzałem pierwszy odcinek i się wściekłem! Głupota, idiotyczne samobójstwo ojca, a później już było tylko gorzej. Łazili po tych bunkrach, aż mi się niedobrze robiło. Zrobiłem miesięczną przerwę i powróciłem w końcu do serialu (jest na Netflixie). W drugim sezonie po szóstym odcinku wszystko ładnie się wyjaśnia i jest to bez wątpienia najlepszy serial jaki w życiu oglądałem. Tak więc drogi użytkowniku nie rezygnuj z oglądania, nie pożałujesz, bo... "...Wszyscy musimy się poświęcać." Dla mnie serial na 10/10.

grandik

Generalnie ja po pierwszym odcinku miałem takie WTF. Po nieco ponad tygodniu wróciłem - w połowie drugiego odcinka robi się ciekawie. Na razie jestem po 3. odcinku - jeśli utrzyma do końca poziom tego odcinka będzie dobre.
Pierwszy odcinek niestety przydługawym pilotem - w zamierzeniu miał wprowadzić chyba atmosferę tajemniczości, ale to udało się dopiero w 3. odcinku.

MojeGBA

Masz rację też tak miałem po 1 odcinku później już się robi coraz ciekawiej :D

grandik

Film serial jest zajebisty niezwykly.

ocenił(a) serial na 5
grandik

Faktycznie pierwszy odcinek był pierwszy, bo rzucili na ruszt wszystkich ważniejszych aktorów na raz, więc było tyle wątków, że trzeba było się połapać. Potem wiadomo co się działo, więc widz nie odpoczywał. Im dalej w las, tym bardziej się serialem zachwycałem. Ostatni odcinek drugiego sezonu powinien być przedostatnim odcinkiem. Dla mnie ten cały trzeci sezon to taka zapchaj-dziura i naciągane wszystko. Zmęczył mnie ten trzeci sezon tak bardzo, że przeskoczyłem po trzech odcinkach do ostatniego i nie żałuję. Tak kiepskie zakończenie, że mam wrażenie, że już reżyser sam się pogubił i nie wiedział, jak zakończyć z klasą. Niedorzeczność, sprzeczność i tandeta. Gdyby nie 3 sezon dałbym 8, a tak w ogólnym rozrachunku daję 5.

grandik

A według mnie pierwszy odcinek jest najlepszy. Klimat, tajemnica i muzyka. Rewelacja

ocenił(a) serial na 9
grandik

a mi sie wlasnie juz po 1 odc bardzo spodobal bo wyczulem ze klimat jest budowany w sposob wlasciwy muzyka i dobra aranzacja scen

grandik

Dzięki, nawet nie zaczynam oglądać

grandik

No ja jestem właśnie po pierwszym odcinku i mam podobne odczucia. Jedzie "Klątwą doliny węży", tylko za lepsze pieniadze :) Zastanawiałem się, skąd tak wysokie oceny na filmweb i imdb. Ale po przeczytaniu tego komentarza serial zaintrygował mnie jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że się nie zwiodę :)

grandik

Jestem w trakcie drugiego sezonu i widzę, że moje wrażenia po pierszym odcinku były bardzo odlegle od tego, co ten serial naprawdę sobą reprezentuje. Widzę tu nawiązania do niemieckiego romantyzmu, filozofii, serio potraktowane są logiczne aspekty podróży w czasie, paradoksy stąd wynikające, psychologiczne i emocjonalne problemy z tym związane. Serial na pewno zasługuje na swoje wysokie oceny. Pod względem stricte naukowym, fizycznym - jest to fiction, ale science fiction musi zawierać w sobie element fikcji. Serial na wysokim poziomie, mądry, zagmatwany, ciekawy, pokazujacy rzeczywistość małego niemieckiego miasteczka w wielu czasach, zilustrowany bardzo fajną i klimatyczną muzyką. Perełka. Trudno dziś znaleźć w necie takie rzeczy. Baaardzo daleko od "Klątwy doliny węży" :) Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones