PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810889}
6,0 4 545
ocen
6,0 10 1 4545
Daybreak
powrót do forum serialu Daybreak

Czy istnieją jeszcze

ocenił(a) serial na 2

Jakiekolwiek seriale produkcji netflixa w których nie wciska się ostentacyjnie wątków homo?

Manor

No to jest dramat jakiś... ja znam z reala ze 2-3 osoby homo więc skąd ich tylu w serialach, a w ostatnim czasie (nie tylko na netflixie) to jest jakaś plaga. A już mistrzostwem był Rok za rokiem, gdzie w jednej małej rodzinie był gej, lezbijka, transeksualista i OMG transczłowiek.

ocenił(a) serial na 2
kapal

W listopadzie czy tam w grudniu, okaże się jeszcze ze po pijaku to i Geralt lubi przygody"
Najlepsze że ta ich tolerancja i zmuszanie to oglądania tego typu rzeczy działa odwrotnie niż zamierzają. Nie każdy ma ochotę na oglądanie tego syfu wciskanego w każdej jednej produkcji.

Manor

Dziękuję za ostrzeżenie, już prawie zacząłem oglądać.

ocenił(a) serial na 2
greyhead

Proszę bardzo ;)

greyhead

Obejrzyj. Ja tam fanem LGB+ nie jestem, ale też nic nie mam do ludzi, którzy mają inną orientację seksualną. Akurat tutaj ten wątek ma bardzo dużo sensu. Wbrew niektórym opiniom. Polecam, bo warto obejrzeć choćby dla ścieżki dźwiękowej. Zdecydowanie ponadprzeciętna.

Manor

A czy ktoś cie zmusza? XD Pistolet do głowy przykładają i każą oglądać?

MrHipnotyczny

boi się że mu się spodoba

ocenił(a) serial na 2
MrHipnotyczny

Rozumiem że informacja o tym była zawarta w opisie serialu, tylko zwyczajnie tego nie doczytałem?

Manor

Chodzi mi o to co napisałeś. Że netflix zmusza ludzi do oglądania takich rzeczy. Nikt nikogo nie zmusza

MrHipnotyczny

A co ma do tego k**** pistolet i zmuszanie przyg**pie???
Jak włączam nowy serial z dziewczyną lub moimi dziećmi to mamy ochotę coś obejrzeć bez LGBT. Jeśli 2-3 seriale byłyby z tym aspektem to spoko, można wybierać, ale nie ja je*** żeby co serial oglądał liżące się kobiety czy facetów. Netflix nie daje wyboru dla ludzi hetero , którzy nie chcą i nie muszą oglądać takich aktów. Pozostaje niesmak i jak napisał ktoś przede mną, efekt jest odwrotny do zamierzonego. Duża część będzie unikać ich produkcji ze scenami Lgbt ponieważ będą mieli tego dość.

Mrowka_T

Nikt cie nie zmusza żebyś to oglądał xd Nie podoba się to nie oglądaj, przygłupie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mrowka_T

Taki żebyś sobie oczu nie skaził tym wstrętnym lgbt które ci tak przeszkadza

ocenił(a) serial na 6
Manor

zmuszanie do oglądania...

ocenił(a) serial na 6
kapal

Co tu się nie zgadza? Znasz z reala ze 2-3 osoby homo i w każdym serialu też każdy zna ze 2-3 osoby homo. Czyli każdy taki serial osobno dobrze odzwierciedla rzeczywistość pod tym względem.

ocenił(a) serial na 4
Manor

Racks, jak ci geje w ogóle śmią istnieć, co za tupet.

ocenił(a) serial na 2
kamil12580

No właśnie!!!11!!11!




;)

Manor

Nie podoba się - nie oglądać! I po problemie. Zresztą masz TVPis - a tam w pełni zostaniesz zadowolony!

ocenił(a) serial na 2
pkmodern

Uwielbiam tą lewacką retoryke wypowiedzi :)
Głośno, bez jakiejkolwiek merytoryki.
Bez pozdrowień.

Manor

Hahaha bawi mnie, jak jakiś "zakuty"- zaściankowy łeb wypisuje bzdury o braku merytoryki lol. A ja pytam, gdzie jest twoja merytoryka? "Nie chcę oglądać wątków homo, bo nie i czy jest coś bez takich wątków" - na takie pytanie jest jedna prosta odpowiedź - anuluj subskrypcję netflixa i włącz tvtrwam, tvp, player, ipla, etc. Pytasz o merytorykę? - chyba nie sądzisz, że ktoś będzie wydawał się w polemikę i przekonywał wszystkich polskich homofobów, żebyś oglądał - człowieku ogarnij się, to nie te czasy, jeżeli czujesz się zgorszony, albo masz obawy, że sie zarazisz lol to nie oglądaj. PROBLEM SOLVED. BTW netflix nie jest polski, więc dziwie się, że w ogóle coś tam chcecie oglądać.

ocenił(a) serial na 2
k_copper

No i tu jest właśnie problem lewackiego myślenia. Wszystko załatwić formą krzyku i epitetów.
Myślisz że miałbym jakiś problem gdyby takie wątki pojawiły się '- nazwijmy to "okazjonalnie"? Prosty przykład - Przyjaciele jest tam wątek homo ciągnący się przez wszystkie sezony ale nie jest tak bezczelny, ostentacyjny itd. Wydaje się po prostu normalny. Tyle.
Ale w tych netflixowych produkcjach ta nowa poprawność polityczna aż bije z ekranu.
W ogóle w jakich my czasach żyjemy? Na każdym kroku promocje dewiacji, poddawania w wątpliwość swojej płci.
Co powiesz mi nt. pedofili? Może dla nich też powinna być akceptacja społeczeństwa? Może też powinni być odrębną orientacją? Może Ciebie ten temat też nie zgorszy?

Manor

Jeżeli porównujesz pedofilie do orientacji seksualnej, to chyba nie mamy o czym dyskutować - poza tym twoje porownanie brzmi co najmniej jakby krzyczeć - każdy heteroseksualny mężczyzna to zboczeniec i gwałciciel. Moj drogi, jeżeli jeszcze tego nie wiesz to ci to nakreślę. Jest zasadnicza różnica między pedofilią (spaczeniem psychiki) i orientacją seksualną, mianowicie taka, że pedofila interesują dzieci (bez różnicy jakiej płci), zależy mu na zaspokojeniu chorej fantazji i nie baczy na krzywdę drugiej istoty (dziecka!), natomiast osoba homoseksualna, nawiązuje relację z drugim (dojrzałym!) człowiekiem i ich związek opiera się dokładnie na tych samych wartościach, co twój i twojej partnerki (tylko domniemam, że jesteś w relacji - bez urazy jeżeli jesteś single), czyli miłość, wierność, oddanie i nie czynienie krzywdy drugiemu. To tak gwoli ścisłości. Teraz przykład, który podałeś - serial "przyjaciele", zwróć uwagę przesympatyczny człowieku, w którym roku został on nagrany - tutaj przypominam, że to były lata, tzw. TABU, gdzie ludzie otwarcie nie mówili o sobie z różnych powodów. Nasz kraj jest wypełniony po brzegi homofobami (ludźmi którzy boją się odmienności i mają jakąś obsesje na punkcie lgbt). Podam przykład: wyobraź sobie sytuację, że twój najlepszy przyjaciel i przyjaciółka (lub najbliższe osoby), oznajmiają tobie: jestem gejem, jestem lesbijką. Co robisz w tej sytuacji? - wyobrażasz sobie swojego przyjaciela i to jak on to robi z drugim facetem, to samo przypadku przyjaciółki. A teraz info od kumpla: stary, poznałem kobietę! - na co odpowiadasz - super! Gratuluje! (W ogole nie sprowadzasz ich do ról w łóżku, tak jak osoby homosex.) - bo tak powinno być. Kupel jest nadal tym samym kumplem, a to co dzieje się pod jego kołdrą i wjaki sposób, to ty w ogóle nie powinieneś w to wnikać. Osoby lgbt nie chodza po ulicy i nie opowiadają co robią w łóżku! To chory polski homofobiczny naród, sprowadza wszystko do roli łóżka. I jest taki ciekawy mem w sieci, łatwo wygooglujesz - "heteroseksualni mężczyźni krzyczą "j**bać ped**łów" - i tego właśnie nie rozumiem. ;) ps ja się nie czuję zgorszona filmami czy serialami z wątkiem les/gay i nie uważam aby cokolwiek z tą orientacją było nachalne, uważam to za normalność. Dla mnie nachalne i obrzydliwe jest jak w komunikacji miejskiej czy na ulicy facet obmacuje swoją kobiete i łapczywie ją całuje - obrzydza mnie to i uważam, że od tego mamy dom i sypialnię. Ja tak nie robię, bo wiem, że nie każdy życzy sobie takich widoków i życzyłabym sobie, abyśmy szanowali siebie nawzajem. A nie jednych faworyzowali i ustanwiali ich nadludźmi z przywilejejami.

ocenił(a) serial na 2
k_copper

No i proszę. Da się? Da się jak widać. Słuchaj moje porównanie (nomen omen x lat temu jeszcze prawdziwe) było użyte specjalnie. I nie bój się widzę zasadniczą różnicę miedzy homo a pedo. (pozwól że wtrącę tylko bo nie mogę sobie tego odpuścić. Sugerujesz w pewnym sensie ze podofilami są tylko mężczyźni. Moja droga. Kobiety również. Tylko tyle)
Zdziwię Cię przesympatyczna koleżanko ale jeśli ktoś na każdym kroku nie obnosi się z tym co robi też w sypialni - okej. Niema dla mnie problemu. Żadnego.
Nie mniej jeśli wszędzie dookoła widzę różne parady (przepraszam ale nie nazwę tego inaczej) poprzebieranych zboczeńców, ciągnących na smyczy swoich partnerów którzy udają psy. To tak, z tym mam problem i to duży. To już nie jest zmuszanie ludzi do akceptacji tego typu orientacji tylko (jak by to nazwać odpowiednio, wyjątkowo brakuje mi słowa) demonstracja siły? Tak to nazwę.
Clue całej te burzy którą wywołałem jest dla mnie jedno. Nie chcę/nie lubię gdy na siłę wciska się w serial/film wątki homo nic nie wnoszące do całej fabuły. Tylko po to by było. By zyskać poklask wśród panującej na świecie, szeroko pojętej lewicy.
p.s.
Bodaj w tym roku na paradzie równości w Amsterdamie grupa ludzi rozdawała ulotki mające na celu zwrócić uwagę na problem z tolerancją pedofili. Wyobrażasz to sobie? Mieli czelność się tam pojawić i walczyć o swoje prawa. Zostali wyrzuceni. Dziś. A za 50 lat co będzie? Przypomnę tylko że 50 lat temu (pozwól ze tak na szybko tego nie zweryfikuję) homoseksualizm był wpisany na listę dewiacji.

Manor

Nie napisałam nigdzie, że pedofilem może być tylko mężczyzna - to tak gwoli ścisłości. I właśnie taki jest problem w Polsce, mianowicie porównywanie marszu równości do zagranicznych parad. Nie będę się rozpisywać już, bo widzę, że to nie ma najmniejszego sensu. Napiszę jedno ostatnio był marsz równości w Katowicach - zdjęcia w sieci są dostępne wystarczy odrobiny chęci, aby zweryfikować czy faktycznie to o czym piszesz ma jakikolwiek sens i czy takim pisaniem się nie ośmieszasz. Uważam, że szerzenie takich głupot w dobie internetu, jakoby na marsze chodzili przebierańcy i nadzy ludzie mija się z celem. Na koniec dodam, że na marsze równości nie chodzą tylko lgbt, bo chodzą tez ich rodziny, przyjaciele, dzieci, etc. - chyba nie powiesz mi, że są tam nago? Więc proszę nie porównuj polskich marszy do parad z Niemiec z lat 90' czy z Holandią. Tak na marginesie (być może dla ciebie nowość), w Holandii nie potrzebują ani marszy ani parad, ponieważ tam osoby tej samej płci mogły zawierać formalne związki już w roku 1998, a małżeństwa jednopłciowe w 2001, o ile się nie mylę, ale to też można zweryfikować w sieci.

ocenił(a) serial na 2
k_copper

Nie muszę tego weryfikować bo o tym wiem. Nigdzie też nie napisałem że chodzą tam tylko tacy ludzie. Nigdzie też nie pisałem że wszyscy chodzą tam nago! :D
Nie mniej nie powiesz mi że takie rzeczy tam nie występują. Tak jak piszesz w dobie internetu łatwo to zweryfikować. A dlaczego to porównuję? Bo to chyba ta "sama strona barykady"?

Manor

"Ta sama strona barykady"?, czyli ty jako mężczyzna jesteś po tej samej stronie barykady, co pomyleńce, zboczeńce, gwałciciele, pedofile, itp,itd. - czy tak? Ja przykladowo nie utożsamiam się z jakimiś pomylonymi kobietami, psychopatkami, jakimiś tępymi dzidami, które nie ogarniają życia, itp. Jedyne co mnie z nimi łaczy to budowa organizmu. Gej czy lesbijka to wciąż ci sami ludzie. Oni nie mają rogów, ani nie pochodzą z kosmosu.. i jednym marsze odpowiadają, a innym nie. Więc niepotrzebnie generalizujesz, pisząc o jednej stronie barykady. Takie coś nie istnieje. I tak jak wcześniej napisałam, nie ma sensu porównywać polskiego marszu z paradami równości w innych krajach. Chyba każdy wie, że co kraj to obyczaj i to co jest dozwolone np. w krajach muzułmańskich (małżeństwa z nieletnimi dziewczynkami) nie przeniesie się do PL. Czy prawie nadzy ludzie z karnawału w Brazyli również nie przeniesie sie do PL, ponieważ u nas to byloby złamaniem tzw dobrego obyczaju. I u nas gołodupcy nigdy nie będą biegać po ulicach, więc za zbyteczne uważam to, żeby straszyć osobami lgbt jak jakimis najeźdźcami z kosmosu. Wyobraź sobie, że lgbt to jest takie małe społeczeństwo, a w nim jak w każdym mniejszym i większym społeczeństwie znajdują się różni ludzie, tacy jak ja, ty i inni.

ocenił(a) serial na 2
k_copper

Jak nie ma sensu porównywać? Czyli jesteś tolerancyjna tylko w połowie? Tolerujesz tylko co Ci się podoba?
Porównywanie takich marszy jest jak najbardziej słuszne, to nie są marsze oddolne, społeczne, spontaniczne. Zazwyczaj organizują je organizacje (masło maślane) tego samego nurtu, które współpracują między sobą mniej czy bardziej oficjalnie. I tacy ludzie (choć czy to odpowiednie określenie?) tam też są. Są też akceptowani (przepraszam TOLEROWANI) przez innych współmaszerujacych. Więc tak. To jedna strona barykady. Całe to lgbtqwrty i jakie tam sobie jeszcze literki dodadzą do tego ciągu.

Odbijam piłeczkę, przykład pierwszy z brzegu i proszę bardzo, zaskocz mnie. Twoje zdanie nt. Marszu Niepodległości?

Manor

Widzę, że masz trudności z czytaniem ze zrozumieniem. Dlatego dalsza dyskusja jest bezcelowa. Trudno prowadzić dyskusję z kimś ograniczonym światopoglądowo, kto uznaje tylko swoje racje i oczekuje od wszystkich, że na wszystko będą przytakiwać. Starałam się przedstawić wszystko w prosty sposób, żebyś nie miał problemu ze zrozumieniem. A jeżeli nie rozumiesz tego co napisałam to trudno - nic na to nie poradzę.

ocenił(a) serial na 2
k_copper

Zabawne :)
Pozwól w takim razie że wytknę Ci Twoją hipokryzję bądź raczej elementarną niewiedzę sądząc po Twoim młodym wieku (jak mniemam na avatarze jesteś Ty). Twój profil, Twój avatar z ładniutką tęczą z podpisem tęczowy piątek. A więc piszesz, cytuję: (...)"ja przykladowo nie utożsamiam się z jakimiś pomylonymi kobietami, psychopatkami, jakimiś tępymi dzidami, które nie ogarniają życia, itp.(...)" tak jest?
A teraz proszę powiedz mi kto uczestniczy w tęczowych piątkach w szkołach. np. kto czyta bajki dzieciom? Zapewne nie wiesz - popierasz a nie wiesz. Wiesz kto czytał je w Poznaniu? tzw. Drag queen czyli koleś przebrany za babe.(rzuć zapytanie do googla. galeria na pierwszej stronie jeśli nie wiesz jak wyglądał) O tego typu ludzi mi chodzi na tych marszach. On nie jest pomylony przypadkiem? Czy może to jest całkiem normalne?
Tego właśnie typu elementy niszczą wam te marsze. Czy może nadal twierdzisz że niema ich na marszach?

Doczekam się odpowiedzi nt. Twojego zdania o Marszu Niepodległości? Powieje stereotypem? Czy może nie?

Manor

Wbij sobie wreszcie do tej swojej prawackiej głowy, że drugi człowiek nie jest twoją własnością ani nie jest twoim niewolnikiem! Nie masz żadnego prawa narzucać ludziom jacy mają być albo z kim mają się wiązać i jaki seks doświadczać. Nikt tobie nie nakazuje z kim masz się zadawać ani z kim realizować swoje życie. Dlatego bądź łaskaw odstosunkować się od innych ludzi. I pamiętaj, przyjdzie czas gdy zostaniesz rozliczony jak postępowałeś względem drugiego człowieka a nie to jaki ten drugi człowiek jest. I na szczęście nie od ciebie zależy i nigdy zależeć nie będzie jakie produkcje Neflix będzie w swojej ofercie prezentował!

ocenił(a) serial na 2
pkmodern

Oczywiście trzeba się zniżyć do tego żenującego lewackiego, rynsztokowego poziomu by kontynuować tą gadkę.
Tak więc wbij sobie to do tej swojej lewackiej głowy że guzik wielki mnie obchodzi kto Ci wchodzi do wanny. W nosie mam jaki masz wzrost klęcząc na kolanach (iynwim choć to pewnie zbyteczna wątpliwość).
Nigdzie nie pisałem że mi przeszkadzają tacy czy inni ludzie. Są, będą i OK. Chodzi mi od samego początku tylko i wyłącznie o nachalne ładowanie tego typu wątków na do wszystkich produkcji gdzie w większości przypadków nic z tego nie wynika. Tyle. Czemu to ma służyć? Zwiększeniu tolerancji? Skutek jest raczej odwrotny.
Chłopie czytanie ze zrozumieniem miałem w podstawówce. Zmienili program nauczania? Wykładają to w szkole wyższej?

Manor

A jednak masz wypaczony prawacki mózg (o ile jeszcze go masz)! Nic nie jest narzucone! Takie jest życie na zachodzie a szczególnie w USA. Gdybyś tam kiedyś był to byś to wiedział, ale wy prawacy i tak tego nie zrozumieją bo wgrane wam programy nie przewidują różnych poziomów ludzkiego doświadczania. Powtórzę - na szczęście od ciebie nie zależy co i jak producenci pokazują w swoich produkcjach!

ocenił(a) serial na 2
pkmodern

Człowieku. Ty na prawdę nie rozumiesz co do Ciebie pisze.
EOT

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones