Deadloch
powrót do forum 1 sezonu
El_Kupa_Kabra

Też się zastanawiam...

El_Kupa_Kabra

Nie rozumiem tej niskiej oceny. Moim zdaniem świetny serial kryminalny, trochę humoru ale nie tego głupiego. Ja się wykręciłam i polecam, oczywiście ocena subiektywna. Warto obejrzeć chociaż pierwszy odcinek i wyrobić sobie własne zdanie

El_Kupa_Kabra

Moim zdaniem serial jest po prostu nudny. Humor jest słaby, faceci są przedstawieni jako troglodyci a główna bohaterka żyje w lesbijskim związku. Między kobietami nie ma za bardzo chemii, właściwie to sceny z nimi nic nie wnoszą, więc równie dobrze mogłoby ich po prostu nie być. Wątek kryminalny nie za ciekawy. Właściwie to nic mnie tam nie zaciekawiło. Plusem są ujęcia. Serial pod tym względem jest ładnie zrobiony. Można to sobie włączyć w tle... Wypowiadam się po 1 odcinku, może trzeba wytrwać dłużej.

ocenił(a) serial na 10
Odium_

najwiekszy minus wg ciebie znafco to fakt, ze glowna bohaterka zyje w lesbijskim zwiazku? marnujesz sie! powinienes pisac recenzje filmowe zawodowo! juz nie mogę się doczekać kolejnych recenzji twojego lekkiego pióra!

smertin

Nie... podaje przyczyny tak niskiej oceny. To, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to Twój problem. Odpowiedziałam po prostu na pytanie. Sama nie widzę w tym żadnego problemu, co możesz zauważyć przeglądając mój profil. Tematyka LGBTQ, jest mi bliska, to nie znaczy, że jest bliska innym osobom, stąd też sugerowałam powód tak niskiej oceny. I może gdyby ta relacja była chociaż ciekawie zbuntowana to przeciętny homofob by przez to przebrnął. Serial z mojej perspektywy jest po prostu nudny. A ty jesteś przewrażliwiona. 

smertin

A że tak się spytam.

A według ciebie czemu ten serial zasłużył na 10? Czy za to że "wg ciebie znafco to fakt, ze glowna bohaterka zyje w lesbijskim zwiazku?"

W sumie może bym i ten serial sobie obejrzał na Amazonie, skoro poprzedniczka dała jaką iskierkę nadziei że przeciętny homofob powinien przez ten serial przebrnąć...

El_Kupa_Kabra

Czekam na kolejny odcinek - nie jest to gniot na jaki wskazuje ocena. Każdy ma swoje poczucie humoru - dla mnie ok. Ktoś pisze że nudny - no może nie ma pościgów, strzelanin i częstych nagłych zwrotów akcji ? Wszechobecny wątek LGBT jest, ale do strawienia, po co pokazywanie jakiejś chemii - przecież z założenia to kryminał a nie psychologiczne studium. Kryminały są różne - "Skradziona kolekcja" na podst. książki Chmielewskiej to również kryminał. Szału nie ma , ale 6 mogę dać.

El_Kupa_Kabra

Może ludziom się już znudziły po prostu feministyczne zagrywki?

użytkownik usunięty
El_Kupa_Kabra

ja osobiscie nie uwazam, by bylo to takie zle. Humor, podobnie jak w produkcjach brytyjskich jest dosc specywiczny. Niektore zarty sa takie wtf (jak w pierwszym odcinku piosenka zespolu). Niektore robia zarty z tego, jak miasto sie zmienilo odkad je lesbijki opanowaly wiec nie uwazam by byla to jakas ukryta propaganda. Nawet w niektorych odcnikach z zony pani policjant sie nabijaja jak caly dzien stala i cwiczyla swoja cierpliwosc z ta tam wiedzma. Mi sie podobalo. Czy obejrze drugi raz jak sie sezon zakonczy? nie- Wedlug mnie jest to serial ciekawostka bo wielu austraijskich nie ogladam. Fabula w miare ciekawa z humorkiem wiec nie narzekam. Dla mnie 6/10

ocenił(a) serial na 10
El_Kupa_Kabra

Co człowiek to opinia. Wg mnie to idealna propozycja na odmóżdżenie. Ja osobiście bardzo się wciągnęłam w oglądanie tego serialu.

ocenił(a) serial na 7
El_Kupa_Kabra

Słabe oceny wynikają z odważnego wątku lesbijskiego. Tak sądzę. Bo ogólnie serial ma bardzo fajne poczucie humoru, wątek lgbt jest przedstawiony z dystansem, więc nie razi propagandą. A wszystko spaja sensowna intryga kryminalna.

Bemowiak

Pełna zgoda, serial z, humorem zawiłym wątkiem kryminalnym, ciekawymi bohaterami, fakt pierwszy odcinek nie do końca mnie przekonał ale im dalej tym lepiej. Za to na filmweb.pl homofobią ma się doskonale.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones