PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558571}

The Legend of the Legendary Heroes

Densetsu no Yūsha no Densetsu
7,4 456
ocen
7,4 10 1 456
Densetsu no Yūsha no Densetsu
powrót do forum serialu Densetsu no Yūsha no Densetsu

SPOILERY!! NIE RADZĘ CZYTAĆ!
W ogóle nie zrozumiałem o co tutaj chodzi... masakra jakaś... wytłumaczył by ktoś?
Zacznijmy od początku:
Kim był sion? Co to za jakiś drugi sion?
O co chodziło z tą opowieścią w finale?
Kim był brat głównej bohaterki?
Czy Rayner zginął w jednym z odcinków?!?
O co chodziło w tych scenach rodem ze znów z Miranem?!
Ogólnie proszę o wyjaśnienie o co chodziło w anime bo nic nie rozumiem!

ocenił(a) serial na 8
Artemisek

Sion to młody król marzący o królestwie idealnym, wręcz nierealnym. Wciąż ściera się z niepochlebną historią poprzednich monarchów i, choć stara się walczyć z tym, co wydaje się być jego fatum (z tymi samymi pokusami, którym ulegali jego poprzednicy), to obecność drugiego Siona - prawdopodobnie jego ukrytych ambicji - dowodzi, że nie jest to dla niego łatwa walka. Brat głównej bohaterki najprawdopodobniej jeszcze ujawni swoje prawdziwe oblicze w drugiej serii (ogólna budowa fabuły świadczy o konieczności jej powstania). Na razie można stwierdzić, że może on być nowym wcieleniem kogoś w rodzaju demona, opcjonalnie któregoś z tytułowych legendarnych bohaterów. W każdym razie jest osobą, która nie powinna istnieć, a istnieje. Ryner nie zginął, na końcu serii ucieka, lecz postanawia powrócić któregoś dnia, gdyż czuje, że coś złego stało się w Sionie, jakaś potworna przemiana, która niszczy cały jego światopogląd z młodości. Opowieść w finale zapowiada wielką legendarną walkę, która rozpoczęła się na końcu serii pomiędzy dwiema osobowościami Siona i Rynerem, a której kontynuacja znajdzie się w serii drugiej.
Ogólnie serial opowiada o determinacji fatum Siona, który nie może uciec od pragnienia bycia królem - zdobywcą, o losie osób odrzuconych i pogardzanych przez społeczeństwo i usiłujacymi dokonać zmian w tym stanie rzeczy (tu chodzi o Rynera), a ponadto o niespotykanym powiązaniu tych dwóch elementów pod postacią przyjaźni Siona i Rynera. Dokładniejsze wyjaśnienie wymaga więcej miejsca, gdyż ten film to dramat z elementami artystycznymi, a takie filmy mają mnóstwo wieloznaczności.

JaiRii

Istnienie 2 ja Siona mogło się też wiązać z "otwarciem drzwi" w pokoju(dojo) Lucille Eris, gdzie dostał dziwną moc "przyjął demona" (w jednym z odc. kaszląc zamiast krwi pojawiła się jakaś żółta substancja, a jak dobrze wiemy prawie w ogóle nie spał co też się mogło z tym wiązać). Chodzi pewnie o ten odcinek gdy dostaje sztyletem w serce od swojego ojca, jest to rodzaj pieczęci która nie do końca wiadomo od czego go chroni czy przed popadnięciem w szał czy demonami(pieczęć uaktywniła się gdy przybył Lucille w czasie walki Sion vs. Ryner).

ocenił(a) serial na 8
Hitman21

Z tym szyteletem to chodzi o Rynera, prawda? Nie przypominam sobie, że Sion dostał w serce, a na pewno bym zapamiętała :0

Rachel3

Szkoda, że tak późno podjęłaś dyskusje, niestety miną już rok odkąd oglądałem te anime i nie za dobrze je już pamiętam. Ale wydaje mi się, że pisząc to byłem świeżo po serii i też nie wyssałem tego z palca:) Jednak jeśli to co napisałem jest niezgodne z anime, to przyznaje się do błędu.

ocenił(a) serial na 8
Hitman21

Podjęłam teraz, bo dopiero co obejrzałam XD Sorki za wyciąganie tematu, ale uznałam, że może ktoś inny będzie to kiedyś czytał i warto zwrócić na to uwagę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones