Dexter
powrót do forum 5 sezonu

Jeszcze wczoraj byłem święcie przekonany, że dojdzie do realizacji 6 Sezonu 'Dextera'.
Przemawiały za tym chociażby wypowiedzi Michael'a C. Hall'a i twórców serialu.
Natomiast natknąłem się na artykuł z amerykańskiego TV Guide i cóż... mam nadzieję, że
się mylę, ale wygląda na to, że Sezon 5 jednak będzie ostatnim i za 4 odcinki pożegnamy
ostatecznie naszego ulubionego seryjnego mordercę.

LINK DO ARTYKUŁU (wersja ang.):
http://www.spoilertv.com/2010/11/dexter-latest-from-tv-guide-19th.html

TŁUMACZENIE PL:

Usiłowanie radzenia sobie ze śmiercią Rity osiągnie swój punkt kulminacyjny w czterech
finałowych odcinkach, jak mówi TVGuide.com Sara Colleton, producent wykonawczy
serialu.

Jak na razie w ciągu tego Sezonu Dexter przechodził przez swoje poczucie winy
pomagając Lumen [Julia Stiles]. Uwierzył, że jeśli zdoła pomścić wyrządzone jej krzywdy,
być może zdoła również dojść do tego, czy jest w stanie odpokutować za swój udział w
śmierci Rity. Jak mówi Colleton "Na to wszystko skupiać się będzie wiele
niebezpieczeństw, których nie mógł przewidzieć nikt, nawet Dexter."

I chociaż producenci nie czują nacisku, by przebić szokujące zakończenie zeszłego
Sezonu, Colleton twierdzi, że chcą mieć pewność, iż wszystkie elementy układanki
składające się na ten Sezon zostaną poukładane w satysfakcjonujący sposób. Oto cztery
kwestie, które powinniście wiedzieć oczekując finału Sezonu 5-go:

4.Sojusz Przeciwników: Zamiast jednego, wielkiego przeciwnika, w tym Sezonie
wystąpiło wielu. Postacie zaczęły się niedawno ze sobą łączyć, kiedy Dexter [Michael C.
Hall] zaczął namierzać tych odpowiedzialnych za napaść na Lumen. "Ostatnie cztery
odcinki przypominają pociąg towarowy, kiedy wszystkie te elementy zaczynają się
wzajemnie składać.", mówi Colleton.

3.Dexer Żągluje Swoimi Dwiema Osobowościami: W odcinku z tego tygodnia, Dexter
rozdzieli swój czas między radzenie sobie z Astor, która uciekła z Orlando, oraz na
dalsze śledztwo w sprawie dziewczyn z beczek. "To zbliża Dextera do poznania Jordan'a
Chase'a [Jonny Lee Miller], a w wyniku tego, Lumen znajdzie się w niebezpieczeństwie
na nowo." mówi Colleton.

2.Quinn Znajduje Cel: Od samego początku Quinn [Desmond Harrington] zaczął
odkrywać sekret Dextera, ale uczucia do Debry [Jennifer Carpenter] oślepiły jego osąd.
To się zmieni. Po tym, jak jego prywatny detektyw zrobił zdjęcia, na których widać, jak
Dexter i Lumen topią w oceanie zwłoki, Quinn podejmie decyzję, która doprowadzi go do
"wielkiej kolizji" z dotychczasowymi planami, jak mówi Colleton.

1.Dexter Dostrzega Alternatywę: jak mówi Colleton, przedostatni odcinek Sezonu,
zatytułowany "Skok na Frachtowiec" postawi pytanie, "Czy nie byłoby miło gdyby dało się
uciec od własnego życia?". A finał? Wspomina jedynie, że jego tytuł został zmieniony na
"The Big One".
"Kiedy zobaczycie ten odcinek, uświadomicie sobie, jaki to wspaniały tytuł."

Źródło: TV Guide

ocenił(a) serial na 7
R3Mi

W którym miejscu pisze o zakończeniu serialu? Widzę tylko plany odnośnie zakończenia sezonu.

Gorgor

Nie powiedziałem, że ten artykuł potwierdza, a jedynie daje podstawy ażeby spodziewać się końca jeszcze w ciągu tych 4 odcinków.

- przede wszystkim punkt 1-szy (przedostatni odcinek postawi pytanie "Czy nie byłoby miło gdyby dało się uciec od własnego życia?")
- tytuły odcinków 11 i 12 raczej też nie są zbyt dwuznaczne (niestety)

R3Mi

I się doczeka jeszcze jednej serii. Jestem pewna, że sezon 5 nie jest ostatni. Liczę na jeszcze jeden sezon. Szósty ostatni, który według mnie powinien się skończyć egzekucją Dextera. Nie wierze by szefowie stacji Showtime nie zdecydowaliby się na nakręcenie jeszcze jednego sezonu nie kiedy mają prawie 2 milionową widownie na płatnym kanale!!! Mam nadzieje że moje przewidywania się spełnią.

użytkownik usunięty
elex

Ja jestem dopiero przy drugim sezonie serialu dopiero zaczołem go oglądać a fanem nie wiem czy zostane ale co raz bardzej mi się podoba.

ocenił(a) serial na 10

A ja chciałbym aby sezon 6 był tym, w którym Dex zostanie złapany za rekę :D
Ale by było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 8
R3Mi

Po obejrzeniu promo 10 odcinka mam wrażenie że zbliża się do finału serialu nie wiem czemu.

ocenił(a) serial na 5
Jurigag

Gdyby 5 sezon miał być końcówką, oznaczało by to, w moim mniemaniu, głupotę tych wszystkich ludzi, którzy się zajmują tym serialem. Mam pytanie: czy w dwóch odcinkach(11 i 12) da się wyjaśnić tyle nieścisłości,jakie nasuwają się widzom , szczególnie z czwartego sezonu,ale i pierwszego? Tak, jeżeli twórcy pójdą na łatwiznę i zrobią durne zakończenie porównywalne w swej głupocie z końcem Lost-ów. Wierzę jednak, że do tego się nie posuną. Akurat ten serial na to nie zasługuje..... no ale cóż, skoro Polacy mogli spierd... Wiedźmina, to dlaczego Amerykanie nie mogliby zepsuć "Dextera"...

ocenił(a) serial na 10
Jurigag

Też mi sie wydaje że po tym sezonie koniec ten prywatny dedektyw cos za bardzo sie przyp....

ocenił(a) serial na 8
rico jonason

To na 100% nie jest ostatnia seria. Nie ma takiej możliwości, bo moim zdaniem nic z 5 serii nie zapowiada na takie nagłe zapięcie całej akcji. po drugie byłby to błąd twórców bo jest jeszcze co robić z Dexterem na conajmniej 1 serię

ocenił(a) serial na 8
modzel94

Jeśli nie będzie końca to pewnie jest dosyć przewidywalne zakończenie - dexter dowie sie o liddym i go dorwie.

Jurigag

W promo było pokazane, że Lumen chce zabić. Może to ona zostanie złapana i jej będzie przypisana cała wina?

admeister

Eloo, admeister mam nadzieję, że tak nie będzie. Po pierwsze Lumen to dla mnie najlepsza postac zaraz po Dexie i oby się jej nie pozbywali, jeśli ma byc 6 sezon. Po drugie było by to powtarzanie tego co już było-sezon 2.
Ogólnie Dexter ma kłopoty, najgorzej z Liddym bo widac w promo, że on nagrywa jak Dexter uczy zabijac Lumen. Druga rzecz to Chase, który już pojął, że Dex na niego poluje. Chase jest inteligenty i jest godnym rywalem dla Dextera, który nie jest w najlepszej formie. W promo było też, że Debra zaczeła dowiedziałą się, że ktoś wybija morderców dziewczyn z beczek. Wydaję mi się, że żeby zakończy cały serial potrzebny jest 6 sezon. Oby ten 6 był ostatnim bo co za dużo to nie zdrowo, ale 5 to za mało xD.

ps-Jeszcze Quinn się nudzii to też zacznie kopac coś na Dexa.

Powiedzcie co sądzicie o Lumen i czy dajecie jej szanse występu w 6 sezonie jeśli by taki miał byc.

Zbych13

Lumen też mi się bardzo spodobała. Jako postać w serialu rzecz jasna :)
Jak na razie jest dobrym dopełnieniem Dextera. Twórcy mieli dobry pomysł. Jedynie mam nadzieję, żeby Dexter i Lumen nie byli jak Batman i Robin. Dwoje psychopatów pilnujących porządku w Miami w wersji hardcore. Ale scenarzyści na pewno przygotowali dla nas coś na co nikt nie jest przygotowany :)

admeister

Kilka odpowiedzi, przynajmniej na te pytania, na które coś już wiadomo konkretnie
KTO NIE CHCE NIECH NIE CZYTA -> POSSIBLE SPOILERS

1.Jeżeli Sezon 6 będzie, to Julii Stiles w nim już na PEWNO nie zobaczymy, o czym mówiła zarówno sama zainteresowana jak i twórcy serialu.
2.Liddy najprawdopodobniej zginie (w 12, ostatnim odcinku Sezonu, bo miał kontrakt ten aktor na 8 odcinków a zaczął pojawiać się od 4-go). Na SpoilerTV są zdjęcia przedstawiające Dextera, który zamierza się na typa bardzo podobnego do Liddy'ego właśnie.
3.Możliwe, że Quinn odczepi się od Dexa, bo wg. opisu fabuły ostatniego, 12-go odcinka Sezonu będzie on potrzebować z czymś pomocy Dextera (chodzi o wmieszanie się w jakieś zabójstwo, jeśli dobrze rozumiem).
4.Sama kwestia tego czy BĘDZIE Sezon 6 czy nie nadal stoi pod znakiem zapytania, choć w/w artykuł wzbudził wątpliwości. Michael Hall ma w kontrakcie jeszcze jeden Sezon, sam twierdził, że w historii Dextera Morgana nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nie wiadomo.
5.Debra na 90% pozna w tym Sezonie tajemnicę Dextera, tj. że jej brat jest seryjnym mordercą. Nie wiadomo natomiast, czy dowie się, że to on zabił Brian'a Moser'a, swojego biologicznego brata.

Mnie osobiście najbardziej w tej serii ciekawi, jak zakończą się wątki:
Dex-Lumen (czy ona zginie?)
Dex-Debra (czy w końcu Debra pozna prawdziwe oblicze swojego brata?)
Dex-Liddy (czy RoboCop zostanie zawinięty w plastikową folię?)

PS: W odcinku 12-tym podobno wróci Cody - ciekawe po jaką cholerę (chociaż przyznaję Astor świetna tym razem - i nawet Harry'ego miło było widzieć).

R3Mi

Masz gdzieś tą wypowiedź twórców, w której mówią, że Lumen będzie tylko w 5 sezonie?

Zbych13

Day: Is Julia Stiles' Dexter character only set to appear in one season, or is there a possibility of her sticking around in the future?
-------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------
(Czy postać Julii Stiles w Dexterze ma być obecna tylko w jednym sezonie, czy może jest szansa, że zostanie na przyszłość?)

Sorry, but it's just too soon to reveal something that juicy. If we told you that, it may ruin the rest of the season...What we can say is that Julia Stiles is in every one of the season's remaining episodes and plays a pivotal part in Dexter's life up until the very end. So stay tuned for now, and as the season nears its end, the answer to your question will become a little clearer.
-------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------
(Wybacz, ale jest za wcześnie by ujawniać tak soczysty szczegół. Gdybyśmy Ci powiedzieli, to mogłoby zrujnować resztę Sezonu. Możemy powiedzieć, że Julia Stiles pojawi się w każdym z pozostałych odcinków Sezonu i do samego końca odgrywać będzie w życiu Dextera zasadniczą rolę. Więc czekaj cierpliwie, a wraz ze zbliżającym się końcem sezonu odpowiedź na Twoje pytanie będzie stanie się trochę jaśniejsza.)

@Dexdeb (via Twitter): Is Dexter is signed for a season six?
--------------------------------------------------------------------------------
(Czy formalnie zatwierdzono Szósty Sezon Dextera?)

Dexter boss Chip Johannesson tells us that "there's no official word," but with the end of season five upon us, expect an announcement from Showtime sometime soon. And if Dexter does receive a sixth season, as expected, Chip says the format of this season (á la no big bad) would likely change. "Season six would definitely not look like it did this year because the events are all different," the show runner explains.
-------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------
(Szef planu DEXTERA Chip Johannessen informuje nas, że w tej sprawie "nie ma oficjalnego słowa" ale przy zbliżającej się do nas końcówce Sezonu Piątego w niedługim czasie możemy spodziewać się ze strony SHOWTIME oświadczenia. A jeśli, tak jak oczekiwano, Dexter otrzyma Sezon Szósty, jego format (brak wielkiego złego mordercy) najprawdopodobniej się zmieni
"Sezon Szósty zdecydowanie nie wyglądałby jak ten tegoroczny, bo wydarzenia są zupełnie inne." wyjaśnia.

PS: To jest z kolei sprzeczne z twierdzeniem samego Hall'a wg. którego historia daleka jest jeszcze końca.

KRÓTKA WYPOWIEDŹ JULII STILES:
----------------------------------------------------------------------------
"I think we'll see a dramatic ending."
"Myślę, że zobaczymy dramatyczny koniec." (o postaci Lumen).

WYWIAD Z JULIĄ STILES
----------------------------------
You’ve just finished shooting the season finale, right? What was it like to say good-bye to this character?
(Właśnie skończyliście kręcić finał sezonu, prawda? Jakie to uczucie pożegnać się ze swoją postacią?)

JS: It was bittersweet. It was nice to complete the thing, but it was sad to say good-bye to everybody. And the last couple of scenes were kind of harrowing.
(Słodko-gorzkie. Miło było to ukończyć, ale jednocześnie przykro żegnać się ze wszystkimi. A ostatnie sceny były trochę wstrząsające.

Is there anything you can tell us about those disturbing scenes without giving the story away?
(Możesz nam cokolwiek powiedzieć o tych niepokojących scenach nie wydając jednocześnie fabuły?)

It’s in episode ten, a few episodes away from the finale. The implications of the scene in terms of what Dexter tells me is pretty shattering.
(Pojawiają się w odcinku 10-tym, kilka odcinków przed finałem. Wnioski z tej sceny pod względem tego, co powie mi Dexter będą rozdzierające.)

Okay, bottom line: Why should we keep watching? What does Lumen have in store for us?
(Dobra, najważniejsza sprawa - dlaczego powinniśmy oglądać dalej? Co ma dla nas Lumen?)

She will surprise you. That feral animal quality we saw when she is first introduced shows that she is not going to take things lying down.
(Zaskoczy Was. Poza dzikiego zwierzęcia, którą widzimy w niej kiedy przedstawiona zostaje po raz pierwszy świadczy o tym , że Lumen nie zamierza przyjmować biegu wydarzeń na spokojnie.)

ocenił(a) serial na 10
R3Mi

No ja tu nigdzie nie widzę czegoś co by mogło wskazywać na brak Lumen w ewentualnym 6 sezonie.

Eric_Theodore_Cartman

Ja też jak to przeczytałem to jednak mam nadzieję na to, że Lumen będzie w 6 sezonie. Czytał ktoś książkę bo jeśli oni jadą zgodnie z książką to powinniście wiedzieć czy to koniec czy nie.

ocenił(a) serial na 6
Zbych13

Twórcy zerwali z książką już od 2 sezonu...

Flying_Dutchman

Rozumiem, czyli mogę spokojnie czytać książkę bo i tak zupełnie co innego będzie w serialu. Jak w ogóle wam się podoba książka. Książka jest tylko 1 Demony Dextera tak??

ocenił(a) serial na 9
Zbych13

Autor książek to Jeff Lindsay zobacz sobie np. w Merlinie jego twórczość. Tylko pierwsza część jest podobna do pierwszego sezonu, reszta nie ma wiele wspólnego. Dexter jest bardziej mroczny w książkach, a siostra wie że jest seryjnym mordercą. Same książki są pisane mało ciekawie i w porównaniu do serialu są słabe. Ogólnie autor miał fajny pomysł ale pisarz z niego marny.

ocenił(a) serial na 5
Fredu


To Twoje zdanie Fredu.Moim, książki,przynajmniej trzy ostatnie, są na wysokim poziomie.

szymus66

Ogólnie książka 1 3 i 4 świetna, 2-ga słaba jak dla mnie, co nie zmienia faktu, że w porównaniu z serialem książki jednak gorzej wypadają, do tego jeszcze Deb wie o skłonnościach Dextera (kategoryczny błąd autora - nie powinien był tak robić, zwłaszcza, że oczekiwanie widza z zapartym tchem aż Deb dowie się o skłonnościach brata to jedna z najciekawszych i najważniejszych kwestii biorąc pod uwagę chociażby więź między Dexem a Deb - tę serialową oczywiście.)

R3Mi

Głos z przyszłości:
To nie był ostatni sezon.

Dlaczego nie wpadasz już na forum? Przy 5 serii robiłeś to dość często. Co myślisz o najnowszym sezonie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Untitled_Gangster_Reboot

No niestety nie mam już tyle czasu, żeby się tu jakoś bardziej aktywnie udzielać.
Wpadam tylko raz dziennie oddać swój głos w temacie BITWA POSTACI, aczkolwiek informacje o Dexterze staram się mimo wszystko śledzić w miarę na bieżąco korzystając z zagranicznych źródeł.

Sezon 7 bardzo mile mnie zaskoczył, choć z początku się obawiałem, jak twórcy sobie poradzą z sytuacją, że Debra już wie. Liczę na to, że Deb nie będzie kryć brata AŻ przez całe dwa ostatnie Sezony, trochę sobie tego nie wyobrażam na aż tak długą metę. Ale jeśli prawdą jest to, że tematem Sezonu 7-go mają być "konsekwencje miłości", to przypuszczam, że najdalej pod koniec tej serii Debs zapłaci jakąś wysoką cenę za krycie zbrodni brata, może wyleci z policji? Who knows. Oby tylko nie zapłaciła za to życiem - jestem jej fanem od 1-go Sezonu i jakoś sobie tego serialu bez Deb kompletnie nie wyobrażam.

Czego mi brakuje? Rozwiązania sprawy Doakes'a (ale ten temat zostanie poruszony w nowej serii i to już w najbliższym, 5-m odcinku). Poza tym chciałbym też, żeby w ciągu tych pozostałych odcinków Sezonu 7-go Debs dowiedziała się, że to właśnie Dex zabił swojego brata i że zrobił to dla Niej. Nie wiem, ale wydaje mi się, że ta informacja jest znacząca dla relacji między nimi i trochę szkoda by mi było, gdyby twórcy do tego jeszcze nie wrócili. W ogóle Debra powinna zacząć bardziej szczegółowo wypytywać Dextera o jego ofiary. Twórcy obiecali, że będzie dociekliwa - mam nadzieję, że słowa dotrzymają. Przy powrocie do tematu Rzeźnika z Zatoki będzie na pytania idealna okazja. Zaś samą tą sprawę z Doakes'em mam nadzieję rozwiążą do końca JESZCZE w tej serii (pod koniec LaGuerta powinna wiedzieć, że jej przyjaciel był niewinny).

Bardzo mi się podobają role Ray'a Stevenson'a (ISAAC) i naszej kochanej (prawie) rodaczki Yvonne Strahovski (HANNAH). Ona jest doskonałym materiałem na Big Bad z krwi i kości, a Isaac to wyrafinowany morderca, nie tam żaden psychopata, z jakimi do tej pory miał do czynienia Dexter. Sądząc po zapowiedziach zrobi się gorąco wokół obu tych postaci.

I jeszcze apropo Sezonu 6-go - nikogo do niczego nie zmuszam, ale naprawdę nie rozumiem, czemu tak wielu ludzi (zarówno u nas jak i za granicą) czepia się tej serii. OWSZEM, miała parę błędów, ale tak na dobrą sprawę nawet genialne Sezony 1-2 je miały (Dex zabił Rudy'ego w JEGO mieszkaniu - w AKTYWNYM miejscu zbrodni, które przez 24 godziny jest pod policyjną obserwacją / Dex poradził sobie podczas szamotaniny z Doakes'em i zamknął go w klatce, a przecież Doakes był szkolony w oddziałach specjalnych. Nie wspominając faktu, że Dex miał KAJDANKI i szamotał się z nim W WODZIE, a i tak dał radę.)
Myślę że Sezonowi 6-u można wybaczyć tych parę błędów. Dla mnie osobiście miał bardzo mocny poziom, którego mi w serialu brakowało. Poruszał ciekawy temat, co takiego Dex chce przekazać synowi. No i świetnie było znów zobaczyć Rudy'ego (NEBRASKA to jeden z moich ulubionych odcinków W OGÓLE. Jedna z jej początkowych scen - w biurze Debry - mistrzostwo. Super było raz jeszcze we wspólnej scenie zobaczyć Michael'a Hall'a, Jenny Carpenter i Christian'a Camargo. Przypomina się świetny Sezon 1) Może jedno, czego Sezonowi 6-u nie potrafię wybaczyć to telefon, który Dex wykonał na policję pod koniec 10-go odcinka, żeby zawiadomić ich o miejscu pobytu DDK. Nikt się nie zorientował na policji, że to Dex dał cynk. Ale twórcy w którymś wywiadzie o tym coś wspominali - możliwe że jakoś do tego wrócą w nowej serii.

Nowej serii bardzo kibicuję i mam nadzieję, że dalej utrzyma swój poziom :)

R3Mi

Jeszcze apropo wątku "miłosnego" między Deb i jej bratem - SAM fakt mnie w ogóle nie rusza, bo Oni NIE są spokrewnieni. Nie widzę problemu naprawdę. Zresztą faktycznie jak prześledzić ich relacje od początku serialu, to trochę zbyt blisko ze sobą są, jak na rodzeństwo, przynajmniej mnie się tak wydaje.
Ale myślę że tłumaczenie twórców w tej sprawie jest troszkę bezzasadne - mówili, że ten cały wątek sprawił, że Debra nie aresztowała brata od razu po odkryciu jego sekretu - wg mnie nie zrobiłaby tego NAWET gdyby wątku miłosnego nie było. Przez tych 6 Sezonów i tak była z bratem na tyle blisko, że tak po prostu nie aresztowałaby go wg. mnie. Niemniej liczę, że do TEGO wątku twórcy też wrócą, bo nie powinien być tak pozostawiony i zapomniany.
Z kolei w Sezonie 7-m twórcy świetnie zakończyli wątek Louis'a. Nie spodziewałem się. Ale też nigdy nie spodziewałem się PO NIM, czy po Ryan (stażystce Masuki) jakiejś WAŻNIEJSZEJ roli w serialu, także nie czułem się w ogóle zawiedziony kiedy zarobił kulkę od Issac'a. Oni oboje od początku byli zwykłymi stażystami. Jedno potrzebowało kasy, drugie miało jobla na tle gier i zagadek. Sporo osób oczekiwało od nich więcej, dlatego się im nie spodobało, jak skończyły się te dwa wątki.

R3Mi

Heh, też zawsze lubiłem Twoje wypowiedzi przy 5 sezonie. Masz bardzo ciekawe i trafne przemyślenia, świetnie się to czyta. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś napiszesz, bo jak widać jest tu grupa fanów R3Mi :)

buldok_

Hehe dzięki wielkie ;) Postaram się tu częściej zaglądać, jeśli nie teraz, to na pewno przy okazji finałowego Sezonu DEXTERA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones