PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31058}

Diuna

Dune
7,1 3 514
ocen
7,1 10 1 3514
Diuna
powrót do forum serialu Diuna

Oglądałem jakąś adaptacje Diuny, pod postacią mini serialu w TVP 1/2.
Charakterystyczne rzeczy jakie zapamiętałem.
Czerwień. Film kojarzył mi się z czerwienią. Harkonnen w pomieszczeniu oświetlonym na czerwono wielką łapą z pierścieniami obracał globus.
Pierwszy odcinek kończył się gdy Jessica i Paul wlecieli w samum.
Druga rzecz jaka wryła mi się w pamięć to to że gdy Feud z Paulem walczyli na noże towarzyszył temu "efekt smugi".
Druga część kończyła się wypowiedzią Jessiki ".. a nas nazwie żonami".
To ten film ?
Mogłem sporo pokręcić już po lekturze książki. Jeżeli to to, to wzbudze skandal stwierdzeniem że wtedy gdy to oglądałem, przypadł mi do gustu :)
Z drugiej strony, niewiele z tego filmu pamiętam :)

Jeszcze odnośnie książek. Czy wam Mesjasz i Bóg też tak się dłużył ?
Pierwsza Diuna to bardzo dobra książka, Dzieci też były całkiem całkiem (do momentu nabycia super-mocy ...), na trwałe ryją się w sposobie postrzegania rzeczywistości. Dla odmiany czytając Mesjasza miałem wrażenie że autor pisał pod wpływem narkotyków. Scena z popielaczem skał była bardzo dobra, jest jedyną rzeczą z książki jaką pamiętam obok Ali tłukącej w maszynę treningową. Reszta to niezrozumiałe rozkminy nt. złotej drogi ... Imperatora rzuciłem w połowie, za jakiś czas doczytam go do końca. Podobnie jak w przypadku Mesjasza, mogłem przeczytać kilka stron i nic z nich nie zrozumieć. Słowa których albo nie umiem interpretować, albo są laniem wody. Zwłaszcza pamiętniki Leto. Być może potrzeba dystansu i stosownego wieku, ale chyba zgodzicie się ze mną że to trudna lektura ?

Pirosomack

Że się edytować nie da, to dodam że obawiam się że tak, to jest ten film ... Chyba wyobraźnia uczyniła go lepszym - widziałem fragmenty na YouTube :/

Pirosomack

serial nie był zły ,mnie osobiście bardzej podobał się niż film ,książka jest świetna i jak mawiał feyd flinta w flincie,wszystkie tomy są według tej zasady,i może masz racje trzeba być już w pewnym wieku by w pełni docenić powieść

Pirosomack

Mam nadzieję że przekonałeś się już do Boga Imperatora, dla mnie to najlepsza część, może trochę taki monolit, ale majstersztyk.

-po co cię przysłali Hiwi?
-jestem po to aby cię zniszczyć mój panie

czy jakoś tak.

Pirosomack

Mi się Mesjasza czytało zdecydowanie najszybciej, ale ta część właśnie trochę odstaje od reszty stylem. Boga musiałem przeczytać jeszcze raz (chociaż wszystkie czytałem więcej niż raz)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones