PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31058}

Diuna

Dune
7,1 3 510
ocen
7,1 10 1 3510
Diuna
powrót do forum serialu Diuna

Księżna to żona księcia, a w książce Jessica nie była żoną Leto, tylko konkubiną? Zmieniono to w serialu? Kolejna wada do kolekcji.

ocenił(a) serial na 8
lifter67

A może chodzi tu o najzwyklejsze podlizywanie się kobiecie pryncypała? Z resztą może mieszkańcy Arrakis na początku nie wiedzieli że ta pani obok Leto, to nie żona?

ocenił(a) serial na 5
Lucas207

Musiałbym w książce sprawdzić. Poza tym - którzy mieszkańcy Arrakis? Na początku oni mieszkają w mieście, stykają się głównie z miejscową szlachtą, żołnierzami i kupcami, którzy się orientują dość dobrze. Nazwanie Jessiki tytułem należnym żonie byłoby obrazą dla potencjalnej przyszłej małżonki księcia. Potem uciekają do Fremenów, a ci w ogóle nie wiedzą, kim oni są. Tam bardzo szybko Jessica zostaje Matką Wielebną (i tak ją nazywają), a zresztą w chwili ucieczki książę Leto już nie żyje. Jeśli chodzi o filmowe adaptacje dobrych książek, to ja jestem bardzo upierdliwy.

ocenił(a) serial na 8
lifter67

W sumie to tak... Nieświadomie założyłem, że chodziło o dialog ze służbą pałacową, która, z racji niskiej pozycji, nie musi być o wszystkim informowana. Dla Fremenów później syn i matka stają się zupełnie wyjątkowymi postaciami, ponadto, dzięki wysiłkom Paula, oraz osobistym zasługom, ba, wręcz legendzie akcji ze żniwiarką Leto uzyskuje również quasi-mityczny status.

BTW: Fajny awatar.

ocenił(a) serial na 5
Lucas207

Animowany nawet, tyle że tego nie widać w miniaturce :)

ocenił(a) serial na 8
lifter67

Rzeczywiście świetny :)

lifter67

ani w książce ani w serialu Jessica nie jest księżną

fajera

A może chodzi o to że na diunie nie znają pojęcia "konkubiny" dla nich jest matką księcia więc księżną.
Zresztą matką proroka. Wiec tym bardziej z wysokiego rodu jak mówi książka.

ocenił(a) serial na 5
madhuan

1. Księżna to ŻONA księcia. 2. Fremeni znają pojęcie konkubiny, ale nie nazywają Jessiki konkubiną ani księżną, bo u nich jest Matką Wielebną.

ocenił(a) serial na 8
lifter67

Jak byś obejrzał produkcję to byś nie zadawał debilnych pytań

ocenił(a) serial na 10
marcueus

Tak, Jessica sama siebie nazywa kochanka Leto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones