Dobre miejsce
powrót do forum 4 sezonu

Zakończenie

ocenił(a) serial na 8

Idealnie zakończyli ten serial. Jestem z nich dumny :D

ocenił(a) serial na 8
Filip10

Zgadzam się!

aniamedeah

Czyli co, warto obejrzeć? Bo już się znudziłam 3. sezonem i ten powrót do rzeczywistości mnie też męczy. Nie nudziło Was?

ocenił(a) serial na 10
Filip10

A mnie się właśnie samo zakończenie nie podobało. Mam odczucie, że decyzja Eleanor została wymuszona przez decyzję Chidi'ego. A on z kolei zaskoczył mnie swoim egoizmem. Może mogli to jakoś lepiej pokazać? A wyszło tak jakoś... niezręcznie. Do tego sama koncepcja raju z furtką mi nie odpowiada. Mieliśmy z chłopakiem, po obejrzeniu ostatniego odcinka, kłótnię prawie "rozwodową", na temat tego czy to ma sens i czy chcielibyśmy z czegoś takiego skorzystać.

ocenił(a) serial na 8
zosanka

Nie wiemy ile tysięcy lat oni tam spędzili (biorąc pod uwagę, że Tahani zdążyła opanować do perfekcji tyle umiejętności - raczej sporo). W związku z tym mi ich decyzje wydawały się naturalne, po prostu wynikały z upływu czasu. Chociaż nie miałabym nic przeciwko gdyby serial zakończył się na scenie, kiedy Chidi i Eleanor siedzą na tarasie w oczekiwaniu na wspólną wieczność.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Tyle że wspólna wieczność w gruncie rzeczy brzmi jak tortura, której by się nie powstydził Shawn. Właśnie moim zdaniem serial wspaniale ukazał, że naszą śmiertelność możemy traktować jako wybawienie, tylko dzięki niej nasze czyny mają jakiekolwiek znaczenie.

ocenił(a) serial na 8
zosanka

Dla mnie decyzja Eleanor właśnie wynikała z decyzji Chidiego, ale w sposób naturalny - by ponownie potrafiła żyć sama i znaleźć w tym spokój. W przeciwieństwie do pozostałych z głównej czwórki, "samotność" była częścią/przyczyną jej problemów na Ziemi, a in the afterlife można liczyć generalnie jako czasy z Chidim u boku, więc nie miała kiedy się z tym zmierzyć w pełni.

ocenił(a) serial na 8
zosanka

Nie sądzę, że decyzja Eleanor wynikała z odejścia Chidiego. Nie był egoistą, chciał dla niej zostać, mimo, że był gotowy odejść. Ona koniec, końców mu na to pozwoliła. Poza tym od jego przejścia przed drzwi minęło znowu sporo czasu. Eleanor zrobiła przez ten czas jeszcze wiele rzeczy, pomogła Michaelowi i Mindi, po czym sama była gotowa przejść przez drzwi.

ocenił(a) serial na 7
Filip10

Twórcom udało się uniknąć sztampy. Fajnie to wymyślili. W ostatniej scenie świetlik leci i wraca na Ziemię. Coś, jak koło życia w pewnej znanej animacji.

Fajnie tez, że do końca 4-go sezonu trzymali poziom humoru i że w całym serialu nie stosowali typowych "sitcomowych" sztuczek*. Dzięki temu serial trzyma wysoki poziom.

*co niestety dotyka niektóre dobrze zapowiadające się seriale komediowe.

ocenił(a) serial na 6
Filip10

Moim zdaniem serial powinien się zakończyć jak przyleciał balon i mieli udać się do dobrego miejsca. Ich celem było właśnie to od samego początku. Nawet jak wiedzieli, że czeka ich złe miejsce, to byli dobrzy i to była ich nagroda - tak właśnie powiedziano im przed wejściem do balonu. Wizja tego, że dobre miejsce nie było idealne, że znowu napotkały ich przeciwności zaburza u mnie cały sens tego serialu. Przez te sezony pragnęli czegoś, co okazało się nie być doskonałe i każdy z nich opuścił to miejsce w nieznaną przestrzeń. Do końca miałam nadzieję, ze jednak 4 sezon okaże się kolejną próbą, czy eksperymentem.

Poloosia

Raczej nie w nieznane. W końcu przestawiali istnieć. Po tylu latach, tysiącach lat śmierć ostateczna jest prawdziwym wybawieniem.

ocenił(a) serial na 10
Filip10

Również się zgadzam, choć miałem potem mały kryzys egzystencjalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones