Doktor Who (2005-2022)
Doktor Who: Sezon 12 Doktor Who Sezon 12, Odcinek 5
Odcinek Doktor Who (2005-2022)

Fugitive of the Judoon

7,1 144
oceny
7,1 10 1 144
Doktor Who
powrót do forum s12e5

Po tym odcinku mam w głowie jedno:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

I na tym właściwie mógłbym zakończyć komentarz, ale... to chyba najważniejszy (bo nie powiem, że najlepszy, choć BARDZO mi się podobał) odcinek New Who, prawdopodobnie też całego serialu. Gigantyczny retcon całej jego historii, Chibnall zrobił coś, czego na co nie odważył się ani RTD ani Moffat.

Serio!? Którym konkretnie Doktorem jest Jodie? 26!?

Jack Harkness, Rani (?) i kompletnie nowy, nieznany wcześniej Doktor to o wiele za dużo jak na mój mały móżdżek. Na chwilę obecną nie jestem w stanie nawet obiektywnie wystawić oceny odcinka, wiem tylko, że przez ostatnie 15 minut odczuwałem ciary na plecach...

Everything you think you know... is a lie!

to chyba było skierowane do widzów, a nie do samej Doktor...

Rexus88

Na chłodniej:

Albo "Ruth" to Doktor z innej linii czasu, albo SPRZED ERY HARTNELLA, albo wogóle nie jest to Doktor... tylko w takim razie, skąd wytrzasnęła TARDIS!?

Za tydzień część druga (?) tego odcinka, mam nadzieję że sporo się wyjaśni.

Rexus88

dobrze było zobaczyć znowu Jacka Harkness po wielu latach. Raczej to doktor z innej linii czasowej, ktoś zmienił bieg wydarzeń dla doktora

ocenił(a) serial na 1
Rexus88

Serio współczuję takiej podniety czymś tak strasznie słabym. Czibnal nie zrobił kompletnie nic, czego już kiedyś nie było. Master? Był za RTD i Moffata. Nieznany Doctor? Finał 7 sezonu. Powrót starych postaci? Moff.

To, co oni wyrabiają z tym serialem i jak spada jego oglądalność widać nawet na filmwebie, bo nowe odcinki komentują aż... dwie osoby xD

Fass_

No, porównując z poprzednim sezonem (który był w Wielkiej Brytanii najpopularniejszym od 2005 roku) rzeczywiście oglądalność jest sporo niższa, fakt że wciąż utrzymuje się na podobnym albo i wyższym poziomie co ostatnie sezony z Capaldim to tylko taki drobiazg :D (Już zresztą wiadomo, że oglądalność odcinka piątego będzie prawdopodobnie dużo wyższa niż poprzednich)

A na Filmwebie to akurat z roku na rok obserwuje coraz mniejsze zainteresowanie dyskusjami o śledzonych przeze mnie serialach, DW nie jest tu żadnym wyjątkiem, a fora czy grupy fanowskie są dokładnie tak aktywne, jak wcześniej.

ocenił(a) serial na 10
Fass_

Fass_ I z powodu Chibnalla wystawiłeś temu serialowi ocenę 1? Gratuluję.


Potwierdzam, sam jestem aktywny bardziej na grupie fanowskiej. Oglądalność jest na razie wyższa niż w seriach z Capaldim ale z odcinka na odcinek spada, choć teraz to kto wie jak będzie.

Co do odcinka to też jestem zdania, że to nie jest Doktor, którego znamy, tylko z innej linii czasowej lub alternatywnego wszechświata. A tego to już nie było - Doktor z innego uniwersum (ale Władca Czasu, nie człowiek). Za tydzień raczej niekoniecznie druga część odcinka, bo tu już Vinay Patel nie jest współautorem, choć myślę że główne wątki mogą się popchnąć do przeodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones