PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684792}

Dolina Krzemowa

Silicon Valley
7,9 21 841
ocen
7,9 10 1 21841
8,3 11
ocen krytyków
Dolina Krzemowa
powrót do forum serialu Dolina Krzemowa

Co myślicie? Z jednej strony straszliwy niedosyt i smutek, że pomimo tylu wzlotów i upadków, historia którą poznaliśmy, zakończyła się na upadku. No bo chyba trudno nie kibicować głównej ekipie. Z drugiej strony, serial od pierwszego odcinka jest trafnym komentarzem tego co się dzieje w branży i chyba trudno o lepszy komentarz jak ukazanie startupu u progu przemiany w giganta, który dla pierwotnych wartości, popełnia sepuku. Nie zrobił tego ani facebook, ani uber ani inni. Tylko wybrały miliardy kosztem tego w co wierzyły. Fb manipuluje wyborami i za nic ma prywatność, uber dawno nie ma nic wspolnego z share economy i bardziej przypomina fabryke do wyzysku mniejszości kulturowych. Najbardziej szkoda Jareda chlip :(

ocenił(a) serial na 8
Elobreko99

Też kibicowałem ekipie Pied Piper, żeby w końcu coś się im udało, więc finał można było rozegrać bardziej pozytywnie, ale nie zmienia to mojej oceny serialu - naprawdę zabawna produkcja trzymająca poziom przez wszystkie sezony.

ocenił(a) serial na 9
Elobreko99

Bardzo dobry finał. Ja się spodziewałem, ze nie pójdzie sytuacja po myśli bohaterów, bo cały serial taki był, że co chwile mieli kolejne problemy. Zrobienie cukierkowego finału byłoby błędne. To jak zakończyli wątki poszczególnych osób i to jak pokazali co robią za 10 lat było super.

Elobreko99

Final nie do konca smutny gdyż jak sami bohaterowie stwierdzili stworzyli to o czym marzyli, mimo ze przybralo to dziwną formę, i dodatkowo uratowali świat i to dosłownie, how good is that?

ocenił(a) serial na 8
Elobreko99

Podoba mi się, że to nie kolejna historia o american dream typu: wcześnie wstawaj, medytuj, a wygrasz życie. I sposób na pokazanie zakończenia historii też super, zwłaszcza Laurie w więzieniu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones