Doom Patrol
powrót do forum 2 sezonu

Właśnie skończyłem 2 sezon i jestem strasznie rozczarowany. Mam wrażenie, że 90% dobrych pomysłów na ten serial zostało wykorzystanych w I sezonie, a w drugim zostało... no właśnie co?
Doom Patrol w I sezonie był absurdalny, zabawny, intrygujący, a przede wszystkim wyróżniał się na tle reszty seriali superhero. W II sezonie jednak dostajemy zwykłą dramę, a klimat I sezonu możemy czuć tylko w kilku scenach (ale jakże świetnych swoją drogą, zwłaszcza odcinek z sex duchami). Jasne, w I sezonie też była drama, ale jakże umiejętnie wyśmiewana przez twórców i niekiedy pokazywana karykaturalnie.
Niestety ale wychodzi na to, że to Mr Nobody odpowiada za sukces I sezonu. Największym minusem jest zastąpienie narratora i skierowanie głównej uwagi na Dorothy, która niestety jako postać nie bardzo sobie radzi. Za cholerę nie poczułem do niej sympatii w przeciwieństwie do reszty bohaterów, a czasami postać bywała wręcz irytująca. Dostaliśmy również fatalnego złoczyńcę - już ojciec Kay był zdecydowanie bardziej lepszym złym charakterem niż Candlemaker. Strasznie żałuję, że głównym badassem nie został Doctor Tyme, bo był rewelacyjny i zdecydowanie sprawdził się w swoim odcinku.
Jedyną postacią, która utrzymała poziom był Cliff - każda scena z nim, każdy dialog (czy monolog) to po prostu mistrzostwo, jak dla mnie to jest serce serialu. Wątek Jane również był ciekawy, choć tutaj też widać wypalenie twórców - w I sezonie przecież największą frajdą było poznawanie nowych osobowości (a że jest ich bodajże 64, więc twórcy mogli więcej nam pokazać niż skupiać się na jednej). Relacja Larry'ego i Rity również jak najbardziej na plus, chociaż obydwoje wymęczono przez cały sezon na siłę - dajcie im w końcu pozytywny wątek! Najgorzej wypadł Cyborg, typowa drama nic niewnosząca do głównej fabuły, a poza tym przewidywalna i mdła. No i Doktorek do którego w sumie nie mam o co się przyczepić.
Z odcinka na odcinek czekałem, aż ten serial wróci na właściwe tory, ale niestety się nie doczekałem... Mam nadzieję, że na 3 sezon twórcy będą mieli lepszy pomysł.
Naciągane 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones