PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595770}

Downton Abbey

8,2 37 289
ocen
8,2 10 1 37289
7,6 7
ocen krytyków
Downton Abbey
powrót do forum serialu Downton Abbey

(chyba że jednak pracują nad kontynuacją, a ja nic o tym nie wiem...)

Ale w ostatnim "Świat wiedzy: Historia" trafiłam na ciekawy artykuł. Otóż w latach trzydziestych brytyjskie elity popierały Hitlera, nawet król Edward VIII (którego widzieliśmy w serialu jak księcia Walii) korespondował z nim. Powszechnie obawiano się, że w Niemczech może dojść do przewrotu komunistycznego, a Hitler miał temu zapobiec poprzez wyciągnięcie Niemiec z kryzysu.

Np: Harold Harmsford, właściciel "Daily mail", w 1938 chwalił Hitlera za aneksję Czechosłowacji...

Sęk w tym, że obecnie Wielka Brytania nie lubi się tym chwalić.

To by tłumaczyło brak kontynuacji serialu - w końcu dość wiernie trzymają się historii. W następnych sezonach musieliby pokazać to zainteresowanie elit Hitlerem, a jak widzieliśmy przy okazji zaginięcia Gregsona, a jak widzieliśmy po zaginięciu Gregsona, w Dowtown jest on wręcz znienawidzony. No, chyba że pójdą pod prąd - wszyscy dookoła zachwycają się Hitlerem, tylko oni nie, ze względu na Edith. Ale wyszłoby to dość... Nieszczerze?

Co myślicie?

ocenił(a) serial na 8
singri

W 2019 roku powstał film Downton Abbey o późniejszych losach bohaterów.

ocenił(a) serial na 10
Alee

Wiem, choć jeszcze go nie widziałam. Chodziło mi raczej o to, że na forum pojawiają się głosy "DA powinno być kontynuowane do drugiej światowej". Moim zdaniem powinno, chętnie zobaczyłabym jak Robert przyjął czasy Wielkiego Kryzysu czy też dzieci ewakuowane z Londynu podczas bombardowań.

ocenił(a) serial na 8
singri

Ja akurat nie lubię przeciągania seriali ponad miarę a charakteryzacja ma swoje ograniczenia. Dobrze to ujęli w The Crown. Aktorzy nie mogliby naturalnie grać postaci starszych od siebie o 20 i więcej lat a zmiany aktorów sobie nie wyobrażam. Poza tym, co to za Downton bez Violet?

ocenił(a) serial na 10
Alee

Cóż, Robert starzeje się bardzo naturalnie. Podobnie Cora. Mary i Edith nie tyle starzeją się, co dojrzewają, co w sumie na jedno wychodzi.

Kręcenie serialu swoje trwa, a nie robią aż tak długich przeskoków, by było to kłopotliwe. Mam wrażenie, że aktorzy starzeją się wraz z granymi przez nie postaciami.

Ale argumentem z Violet mnie zaorałaś. Rzeczywiście, bez niej ten serial nie mógłby istnieć. Zwłaszcza, ze jest cudowną przeciwwagą dla mojej ukochanej postaci - Isobel. Niestety, Isobel jest młodsza, więc przeżyłaby Violet i chyba nie chciałabym tego zobaczyć :( obawiam się, że to wpłynęłoby na nią gorzej niż śmierć Matthew :(

singri

Myślę, że Hitler i popieranie jego działań przez arystokrację po prostu nie pasuje do klimatu serialu, który koniec końców jest bardziej przyjemną bajką niż realistycznym serialem historycznym. Nawet jeśli twórcy pokusiliby się o kontynuuację na pewno popieranie Hitlera zostałoby by zmarginalizowane i postacie, które by go wspierały byłyby jednoznacznie negatywne.

Jeśli chodzi o wątek popierania Hitlera przez brytyjską artystokrację (i to z perspektywy służby) świetnie opisał to Kazuo Ishiguro w "Okruchach dnia" (polecam też ekranizację z Anthonym Hopkinsem i Emmą Thompson).

ocenił(a) serial na 9
singri

Trochę będzie mała kontynuacja w 2022. Downton Abbey, Nowa Era.

ocenił(a) serial na 10
KROPKA

Tak, ale z tego co widziałam w trailerze, to skupia się na związku Toma i Lucy. Mam nadzieję, że się mylę, ale obawiam się, że nawet o służbie za wiele nie będzie, a szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones