PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94339}

DBZ

Dragon Ball Z
8,5 82 259
ocen
8,5 10 1 82259
9,0 3
oceny krytyków
Dragon Ball Z
powrót do forum serialu Dragon Ball Z

tam mamy ciekawą historie od A do z od samego początku walka ojca Goku Frezerem zapoczątkowała
niesamowitą historie , aż fajnie było patrzeć jak cała ta organizacja przestępcza krok po kroku upadała , cała historia
trzyma w napięciu , a walka Goku z Frezerem to najbardziej emocjonująca walka żadna inna jej nie dorówna , a
sam koniec tyrana który błaga swojego przeciwnika o pomoc po ty wszystkim co zrobił jest uwiecznienie całej historii
a jak wy uważacie ???

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

dla mnie wszystkie sa fajne choc buu jest najsłabsza jak dla mnie

maciej2801

bo ona chyba była na siłę zrobiona ale da się obejrzeć :]

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

też mi sie tak wydaje

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

Saga Freezera faktycznie jest chyba najdłuższa przez co najciekawsza bo rozbudowana w liczne wątki, ale jeśli chodzi o najlepszą walkę to zdecydowanie Gohan vs Cell. Najbardziej spektakularna , no i Gohan jako SSJ2 kozak.

Bourjois

szczególnie przemian Gohan w SSJ2 jest epicka

Bourjois

Żadna mi spektakularna, zbyt jednostronna. Zdecydowanie ciekawsza była walka Goku z Cellem.

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

Dla mnie wszystkie sagi były świetne, ale mam swoja ulubiona i jest nią Saiyan saga.

ocenił(a) serial na 10
Magic1997

ja Saiyan sagę zaliczam poniekąd do sagi Freezera ;) Bo jednak kilkanaście odcinków to jednak trochę za mało by mówić o sadze ;)

ocenił(a) serial na 10
Magic1997

Wszystkie oprócz Garlic Junior Saga ;)

ocenił(a) serial na 10
Cobra93

Tu się zgadzam.

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

Jeśli chodzi o fabułę to saga Freezera była najciekawsza (Goku sie dowiaduje ,że jest kosmitą , poznajemy Vegetę , akcja dzieje się na Namek ) ale jeśli chodzi o walki to najlepsze są w sadze Komórczaka :
Super Vegeta vs Perfect Cell (final flash vegety )
Super Trunks vs Perefetc Cell
Goku vs Cell
no i Gohan.
Po prostu jest to ten poziom Super Saiyan i walk, który lubię najbardziej :)

bobels

najgorsza walka to Trunks vs Frezer tak szybko go pokonała , wielki niedosyt mi został p o tej walce nawet tego walką nie da się nazwać to była egzekucja dla mnie to był najgorszy moment w DBZ

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

hehe :) no szybko sprawę załatwił ale takich 'egzekucji' w DBZ to chyba trochę więcej było :)
Buu vs Dabura
Vegeta vs Kivi
Vegeta vs Dodoria
Goku vs oddział Ginyu (oprócz samego Ginyu)
Goku vs ten ziomek od Babidiego na jego statku kosmicznym
Vegeta vs ten drugi ziomek od Babidiego
i pewnie znalazło by się jeszcze pare innych ;)
Najmniej takich "szybkich numerków" było właśnie w sadze Cell'a. Tam każda walka była na mega kozaku i na poziomie :)

bobels

Ten ziomek ze statku to Yakon . O ile chodzi Ci o tego , co nie latał.

ocenił(a) serial na 10
bobels

Piekło:
Pikkon vs Cell (chyba w piekle stracił forme Super Perfect Cella), to była największa porażka, a potem Goku pokonuje Pikkona będąc SSJ xD

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

Future Trunks vs dorosły Trunks z GT. Nadal otwieram gębę jak zwalili tą postać w 3 serii. Masakra.

Magic1997

nawet nie wspominaj o GT bo niedobrze mi się robi tam wszystko jest tak plastikowe jak móż redaktorów FAKTU I SUPER EXPRESS szkoda słów :/

ocenił(a) serial na 10
Magic1997

W serii GT wszyscy są ukazani jako dużo słabsze osobniki od Goku i na chama stworzenie Vegeta SSJ4 pomijając SSJ3, w ogóle motyw z ogonem do poziomu SSJ4 jest beznadziejny oraz, że kid Goku będąc SSJ4 już nie jest dzieckiem tylko osobnikiem dorosłym. Cholera wie dlaczego Trunks w GT ma fioletowe włosy i wydaje się w dużo gorszej formie niż Future Trunks który zabił Freezera. Nie wiadomo gdzie się podział Mistyczny poziom Gohana.

ocenił(a) serial na 10
Cobra93

Nie tylko chodzi o jego sile, choc zgadzam sie, zbeszczescili te postac, robiac z niego cipe. W Z, byl bad-assem.

ocenił(a) serial na 10
bobels

i jeszcze jedna walka w sadze Cella była mega - Piccolo vs C17 (chyba w ogóle najlepsza walka Piccolo w całym uniiversm).

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

Mi się wszystkie Sagi bardzo podobają,ale najlepsza moim zdaniem jest Buu :).

patryk250

była najbardziej zabawna aż kipiała od śmiesznych scen , ostatnio odświeżyłem sobie tą sagę i dawno się tak nie ubawiłem , ale ta saga ma dziwny klimat poprzedniczki miały bardziej mroczny klimacik a ta saga jest taka radosna

ocenił(a) serial na 10
SeBo47

No nie wiem czy nazwałbym radosną sagę, jedyną w której wymordowano całą ludzkość i zniszczono ziemię

SeBo47

Cell saga.

Jak już koledzy zauważyli - najlepszy poziom walk.
Nie tylko między Super Saiyanami ale tez np. Piccolo vs C17 (chyba w ogóle najlepsza walka Piccolo w całej serii).

SeBo47

Fabularnie najlepsza jest saga z Frezerem, ale najlepszy poziom walki ma saga Cell. Najsłabsza w obu przypadkach jest saga Buu, w której większość walk jest komiczna (Gotenks czy Vegito zamieniony w cukierka), a fabuła niemiłosiernie rozlazła.

ocenił(a) serial na 10
Bialy_Pielgrzym

Jak dla mnie najciekawsza była saga Frezera, najlepsze walki były w sadze Cella, co do Buu Sagi nie była taka najgorsza, było dużo przemian samego przeciwnika, śmieszna walka Gotenksa, dobre wejście Vego, walka Goku ssj3 i końcówka z Kulą Vigoru zebraną od wszystkich ludzi to było dość ciekawe rozwiązanie.

ocenił(a) serial na 8
ostry666

Pozwolę sobie wymienić plusy i minusy każdej sagi:
1) Saiyan
+ ujawnienie prawdy o pochodzeniu Goku
+ przemiana Piccolo pod wpływem Gohana
+ przemiana Gohana z zapłakanego dzieciaka w małego wojownika
+genialna praca zespołowa w walce z Vegetą
- kiepskie rysunki i dialogi
- postać Raditza została zbyt szybko wyeliminowana z fabuły. To był rodzony brat Goku zatem postać bliska bohaterowi, więc zasługuje na więcej niż 3 odcinki
-żenująca śmierć Yamachy
- Piccolo niszczący księżyc (WTF)

2) Freezer
+ dobrze przemyślana strategia zebrania smoczych kul
+ męczeńska śmierć Vegety i jego profil psychologiczny
+ kreacja świata Nameczan
+ postać kapitana sił specjalnych
-wydłużająca się w nieskończoność walka Goku i Freezera
- planeta wybuchająca kilka godzin zamiast przewidywanych paru minut
- zbyt szybkie rośnięcie w siłę bohaterów, którzy dorównywali poziomem mocy każde wcielenie Freezera mimo, że na początku nie byli w stanie pokonać jego sługusów,

3) Garlic Jr.,
+ przemiana Piccolo, który przestał być podatny na siły zła
- saga całkowicie wyjęta z kontekstu i zbędna

4) Cell Saga
+ świetne walki z Androidami i Gohana czy Goku z Cellem
+ polowanie Cella na Androidy,
+ uczucia między Goku a Chi chi
+ współpraca w czasie walki z Cellem
- nieścisłości związane z podróżowaniem Future Trunksa w czasie
- zbyt szybka przemiana Gohana w SSJ1

5) Buu Saga
+ walka Gotena i Trunksa
+ sceny między Gohanem a Videl
+ walka Goku i Vegety
+ bohaterski wyczyn Mr. Satana
+ duży ładunek emocjonalny
- zbyt szybkie dorównywanie sobie poziomem mocy
-walka Vego cukierka z Buu (niedorzeczna)
-wyeliminowanie z akcji pozostałych wojowników
- nierównomierne poświęcenie uwagi poszczególnym bohaterom

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones