PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=501625}

Druga szansa

Life Unexpected
7,4 5 774
oceny
7,4 10 1 5774
Druga szansa
powrót do forum serialu Druga szansa

Witam ponownie. Kolejny odcinek i kolejne wrażenia. Serial podąża w bardzo dobrym kierunku. Rozwija się akcja, rozwijają się bohaterowie a wraz z nimi emocje - ich własne jak i widzów. Jak już wspominałem, bardzo dobrze, że tempo serialu jest takie powolne. Zamiast zrzucić cały ciężar napięcia i niespodzianek na pilota - zostały one podzielone na maleńkie porcyjki i dawkowane po trochu. Dzięki temu łatwiej nam się nacieszyć każdą drobnostką, prawie nieistotnym faktem. W tym odcinku poznajemy kolejne postacie bardzo mocno związane z fabułą (nie zdradzam jakie). Sytacje napotkane w trzecim odcinku wydają się oczywiste i przewidywalne i nie oszukujm się - takie są. Trudno w tej dziedzinie wymyśleć coś nowego i nieobliczalnego (to nie LOST). Cały urok polega na lekkości i wiarygodności, z jaką zostały one ukazane. Jesteśmy w stanie zrozumieć i wczuć się w poszczególne postacie. Wzruszać się i zaśmiać razem z nimi (a jest kilka naprawdę uroczo przezabawnych momentów). Rozwój poszczególnych postaci również nie jest dla nas żadnym zaskoczeniem. Robią to naturalnie i w sposób bardzo oczywisty dla przeciętnego widza (by nie było - to zaleta). Chyba mam najlepszą premierę tego sezonu (klamka zapadła). Czekam kolejny tydzień na dalsze perypetie Lux i jej nowych rodziców.

PS. Dopiero spostzregłem genialny dobór muzyki do filmu. Stanowi ona nienachalne tło dla wydarzeń, ale idealnie współgra z emocjami, jakie towarzyszom bohaterom i dopingującym im widzom. Wielkie brawa za to.

ocenił(a) serial na 8
Immortal_2

Jestem świeżo po 3 odcinkach i muszę przyznać, że się nie zawiodłem :). Za serial zabrałem się dzięki Twoim recenzją Immortal_2, za co dzięki. Twoje recenzje są interesujące, potrafisz zaciekawić odcinkiem, a jednocześnie nie dajesz spojlerów (co jest ogromnym plusem).

Polecam zapoznać się z serialem każdemu, wchodzi bardzo przyjemnie. Może się spodobać, choć trzeba przyznać, że jest przesłodzony, co nie każdemu przypadnie do gustu.
Czy jest to dramat? Ja na razie tego nie widzę. Bardziej komedio dramat, a może nawet komedia familijna, gdyż główną bohaterkę poznajemy w niezbyt dramatycznym momencie jej życia ;). No ale zobaczymy co będzie dalej...

PS- Czy komuś udało wzruszyć się na tyle by się rozpłakać? Kiedyś na hatak.pl wyczytałem zapowiedź, że ma być to dramat chwytający za serce. Jestem ciekaw czy to się twórcom udało ;).

Immortal_2

Mi osobiście serial się nie podoba. Liczyłam na więcej realizmu, więcej prawdziwych uczuć. Serial jest lekki i przyjemny ale moim zdaniem nie jest wiarygodny.
Zgodzę się z tym, że muzyka jest bardzo ładna.

ocenił(a) serial na 8
carolotta

I ja się z Tobą zgadzam - co do realizmu :). Life UneXpected jest tak słodki, że aż niemożliwy. Bajeczka, produkt wydawało by się idealny na Amerykański rynek ;) (zresztą chyba na każdy). Myślę, że dzięki temu ma dużą szansę się tam przyjąć.
Jako fan seriali już do tego przywykłem. Czy dajmy na to House M.D. jest pod tym względem lepszy? Nie, to rozrywka na podobnym poziomie realizmu (chodzi o interakcje społeczne, bo medycyna tam to już w ogóle kosmos :) ).

Zdaję sobie sprawkę że oglądając go odmóżdżam się nie mniej niż ludzie oglądający M jak miłość ;).. Tutaj jednak mam profesjonalizm: ładne ujęcia, dobre aktorstwo, pięknych ludzi i ciut większy budżet co cieszy oko :).

Gdy już zaakceptuje się oczywistą prostotę, można czerpać zwykła przyjemność.

ocenił(a) serial na 6
WicioP

Teraz wiekszość seriali odbiega od realizmu, większość ludzi ogląda seriale i filmy żeby oderwać się choć na chwile od szarej, codzinnej rzeczywistości. Dlatego większość seriali odbiega od rzeczywistości i ma ogladalność

ocenił(a) serial na 6
kasian1990

Mi się ten serial podob, lekki, przyjemny, fajnie się ogląda, fajnie dobrani aktorzy, ogólnie super

ocenił(a) serial na 8
kasian1990

Apropos popłakania się... <podnosi rączkę nieśmiało> Odcinek 4. Łzy w oczach. Może nie popłakałam się dosłownie,ale miałam szklane oczy. Ale to chyba wina PMS :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones