PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=579043}

Duch Eleny

El Fantasma de Elena
7,8 461
ocen
7,8 10 1 461
Duch Eleny
powrót do forum serialu Duch Eleny

Tzn. zauważyłam kilka znaczących podobieństw:
-Chyba 3 aktorów z tego serialu grało w osaczonej
-Służącą jest ta sama aktorka co w Osaczonej również grała służącą
-Pojawia się motyw złych bliźniaczek które są bogate a tak na serio ich matką jest
służąca/niania która je wychowywała .. w ,,osaczonej'' była marfil i debora tutaj dali Elenę i
Danielę
-W osaczonej'' psychiczna Sharon próbowała lub nawet podpaliła dom , identyczna sprawa
w duchu eleny'' gdzie psychiczna bliźniaczka również podpala xd

kopia xd

pati1109

Tak, wiem, napisałaś to prawie rok temu, ale prędzej czy później to przeczytasz :). Idąc Twoim tropem myślenia, porównam "Dom po sąsiedzku":
-co najmniej 4 aktorów (Gerardo Riverón, Alexandra Pomales, Ariel Texido i Henry Zakka) z tego serialu grało w "Dom po sąsiedzku" (LCDAL)
-ogrodnikiem w LCDAL jest ten sam aktor, który grał ogrodnika w "Duchu Eleny" (EFDE), i również zmarł, bo za dużo wiedział
-dwaj bliźniacy: w LCDAL początkowo sądzono, że zmarł Adolfo, a Leonardo żył, a w rzeczywistości to Leo został zabity przez własnego brata, który go zaczął udawać. W EFDE jest podobna sytuacja.
-w LCDAL Ignacia wzięła ponownie ślub, myśląc, że jej poprzedni mąż (Adolfo), nie żyje (tak samo bylo z Eduardem w EFDE.

I można wymieniać wiele podobieństw. Oczywiście LCDAL zostało nakręcone później niż EFDE, więc można powiedzieć, że to właśnie LCDAL jest kopią, aczkolwiek LCDAL jest remakiem innej telenoweli.

Przez to chcę Tobie uświadomić , że EFDE nie jest żadną kopią Osaczonej, bowiem podobieństw pomiędzy poszczególnymi telenowelami można zauważyć wiele. W Zbuntowanym Aniele Milagros i Ivo mieli wspólną siostrę, pomimo, że to dwoje nie było ze sobą spokrewnionych. Podobna sytuacja miała miejsce w remake'u Cristiny "Triumf miłości"-Maria i Max mieli wspólną siostrę pomimo, że nie byli ze sobą spokrewnieni.

Gdyby było tak, jak Ty mówisz, to każda telenowela byłaby "kopią" innej, która z kolei byłaby "kopią" kolejnej, i tak w kółko.

lucre

Zapomniałam dodać, iż w EFDE Benjamin za pomocą kamerek podglądywał domowników, tak samo robił Emilio w LCDAL.

ocenił(a) serial na 7
lucre

wiem,ze telenowele są podobne ale te akurat oglądałam jedna po drugiej i naprawde strasznie sie rzucały w oczy te wszystkie podobieństwa.

pati1109

A, jak oglądałaś jedna po drugiej, to tak ;).

lucre

Dokladnie. Np. Karla monroig zagrala w LCDAL oraz ktos cie obserwuje podobny watek. Gdzie uciekala. Miala wypadek samochodowy i byla sparalizowana od pasa w dol bo poznala prawde. W kilku telkach znajdziemy podobienstwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones