PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 593
oceny
8,2 10 1 36593
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Zastanawiam się ostatnio, czy BBC nie zacznie ekranizacji ,,Dumy..."... wiem, wiem, jest ten film kinowy z 2003 roku, no i niezastąpiony Colin w tej wersji, ale w nowej ekranizacji kinowej brakuje mi wielu wątków, jest zbyt okrojona, a chętnie podziwiałabym kostiumy i wielowątkową fabułę ,,Dumy..." w nowej ekranizacji BBC. W końcu ostatnio jesteśmy świadkami wielu nowych projektów, jak ,,Emma", ,,Rozważna i romantyczna", i te mnie udane, jak ,,Mansfield Park". Gdyby BBC porwało się na taki plan, to chętnie zobaczyłabym efekt, bo przecież oni są niezastąpieni w adaptacjach angielskich powieści:)

przechodzien

Przepraszam, chodziło mi o ekranizację z 2005 roku, z Knightley i Macfadyen`em:)

użytkownik usunięty
przechodzien

wiem ze zalożyłeś temat baaaaardzo dawno, ale dopiero teraz na niego natrafiłam :) Wydaje mi się, że BBC jeszcze bardzo długo nie podejmie się kolejenej ekranizacji "Dumy...", bo poprzednia wersja (ta z 1995 roku) jest już właściwie kultowa i twórcy będą się bali porównań, krytyki itp. Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10

Przypuszczam, że szybciej powstaną miniserialowe nowe wersje BBC Mansfield Park i Perswazji gdyż te ostatnie wersje telewizyne 90-minutowe mocno okroiły powieści(zwłaszcza Mansfield Park z 2007 - połowa powieści pominieta!)

agatkaa2

Zgadzam się oczywiście, że wersja z 1995 roku jest kultowa, ale... no cóż mam ochotę na świeże spojrzenie i to nie będzie koniecznie duma i uprzedzenie i ząbi:) A jeśli chodzi o Mansfield Park to oczywiście uwielbiam jak inne choć czuję do niej chyba najmniejszy sentyment, ale oczywiście mam nadzieję, że filmowcy z BBC nie próżnują;) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
przechodzien

Myślę, że na razie jest przesyt "Dumą i uprzedzeniem". O ile uwielbiam książkę to chyba bałabym się włączyć "nowsiejszą" wersję. Film z Knightley i Macfadyenem to była prawdziwa katorga. I nie tłumaczy twórców nawet ograniczenie czasowe, bo najnowsza "Jane Eyre" z Wasikowską i Fassbenderem wyszła moim zdaniem przepięknie.
Z drugiej strony BBC zna się na jak nikt na ekranizacjach klasyków literatury, więc myślę, że nigdy by nie spaprali tematu tak jak Joe Wright. Ale mam wrażenie, że jeśli chodzi o kostiumowce to na razie dali odpocząć Austen i wzięli się za Dickensa.

ocenił(a) serial na 10
przechodzien

Nie za bardzo widzę sens robienia drugi raz takiego samego serialu, bo po co, w końcu ten jest perfekcyjny. Chyba że pokombinowaliby jak z Sherlockiem i zrobili współczesną wersję :-D

ocenił(a) serial na 10
ewej

'The Lizzie Bennet Diaries' jest podobno współczesną wersją 'Dumy i uprzedzenia', ale nie jest to produkcja BBC. ;)

użytkownik usunięty
agatkaa2

To byłoby wspaniałe, gdyby BBC zekranizowało pozostałe powieści Jane Austen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones