PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 577
ocen
8,2 10 1 36577
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Płakać mi się chce

ocenił(a) serial na 10

I nie wiem czy to dlatego, że serial powstał 21 lat temu i Colin Firth już się zestarzał. Więc tym bardziej nie ma szans na zrobienie jakiejkolwiek dodatkowej sceny z ich dalszego życia w Pemberley. Pomijam, że to by już nie współgrało z książką, ale to nie ważne, w tym jednym odcinku można było zawrzeć dopełnienie najgenialniejszej roli Colina Firtha. Teraz to niemożliwe. I nikt o to wtedy nie zadbał. Tak niesprawiedliwie można coś zaprzepaścić. To pierwsza sprawa. Druga sprawa to.. chyba i tak pierwsza sprawa, historia przepiękna.. w zestawieniu z tymi aktorami, czemu nikt do cholery nie wykorzystał tego w 1995 roku. Czuję jakby z ostatnią karocą, która odjechała, odjechało to co już nigdy nie nadjedzie. I mamy tylko książkę, kilka tych cholernych kadrów z filmu i wielki niedosyt. 21 lat temu - dlatego bardzo chce płakać.

Kirowa

Za to przeuroczy jest widok tych samych aktorów w "Jak zostać królem", gdzie grają małżeństwo. Wyobraźnia od razu zaczyna pracować.

ocenił(a) serial na 10
skaltka

W "Jak zostać królem" nie grają małżeństwa. On gra jąkającego się króla a J.Ehle gra żoną logopedy zresztą dużą starszą więc szkoda, że musieli tą piękną aktorkę mocno postarzeć...

ocenił(a) serial na 10
mih000

Colin Firth jest jedynym aktorem którego starzenie budzi we mnie bunt i agresję :)!!!!!

ocenił(a) serial na 10
gabigabi7

Jako wielbicielka Colina masz satysfakcję, że rola Darcyego była dla niego odskocznią do świetnej kariery. Ja facet, fan Jennifer Ehle ubolewam, że z kolei ta aktorka wręcz uciekając od popularności "D&U" nie zrobiła wielkiej kariery w filmie kończąc co najwyżej na rolach drugoplanowych. Rozwijała z sukcesami karierę teatralną na deskach Broadway-u czy Londynu, ale to nie miało rozgłosu międzynarodowego. Może byłoby inaczej gdyby nie zrezygnowała z jednej z głównych ról w "Grze o tron".
Historię Jennifer może trzeba opisać w osobnym wątku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones