PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 593
oceny
8,2 10 1 36593
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

AUTOR JULIA BARRET "ZAROZUMIAŁOŚĆ" . JEŚLI COŚ WIĘCEJ WIECIE O TYM TO PROSZĘ ODPISZCIE MI.

ocenił(a) serial na 10
kasiakp1

a ja slyszalam ze kontynuacja jest ,,Pemberlay"

kasiakp1

Ja czytałam książkę,która teoretycznie( i tylko w teori) miała być dalszą częścią DiU, jej tytuł to 'Niedobrana Para" i powiem tak :CO ZA NĘDZNA !! Autorka nigdy chyba nie czytała orginału, szczególnie biorąc pod uwage oś czasu!! Gdyby Austen tak pisywała ,to nie było by tego forum. Od tamtej książki zaprzestałam czytywania dalszych części pisanych przez innych pisarzy! I tobie też to radzę, strata czasu i nerwów! Jane Austen była jedna i pisywała w XVIIIw.

kasiakp1

Aha i z tego co słyszałam to ta Barret to jakaś w sumie krewna Austen.

ocenił(a) serial na 10
kasiakp1

wlasnie znalazlam na necie info
Dalsze losy bohaterów "Dumy i uprzedzenia" w książce Julii Barrett "Zarozumiałość". Inna kontynuacja w dwóch książkach Emmy Tennant "Pemberley" oraz "Niedobrana para".
ale to nie to samo co Austen nawet nieprobuje

kasiakp1

powstała powieść Emmy Tannent "Pemberly" i " Niedobrana Para", te książki są kontynuacją Dumy i uprzedzenia "Pemberly" podobno opowiada o dalszych losach Lizzie i Darcy a " Niedobrana Para" o ich dziciach tak wyczytałam w interneci . Napiszcie mi co znajduje się w tych książkach

katarzynakp1

Ja powiem tak, po przeczytaniu tych książek zastanawiam się czy ich autorka wogóle widziała na oczy orginał............ W 'Pemberly' pani Tannent zapomniała ogólnie, że trzeba zachować jakieś realne odstepy czasu, a nie walić je na oślep. Ogolnie akcja dzieje sie rok po ślubie, a jedna z bohaterek w ciagu tego jednego roku ma już jedno dziecko i w książce opisany jest drugi poród (no chyba, że nie wiem ile trawa normalna ciąża)(albo chyba,że jedno zostało poczęte pół roku przed slubem, ale z ksiazki wynika, ze w tedy jeszcze nie byli razem,) ogolnie jest domniemana zdrada, okazuje sie ze jeden z panów ukrywa nieślubne dziecko, a i chyba ktos jeszcze z rodzicow juz nie żył.......Normalnie Dynastia. Nieciekawy styl, taki w stylu Pana Collinsa:) Książka Nie podobała mi sie i uwazam, ze kazdym prawdziwy wielbiciel Jane Austen, bedzie bardzo niezadowolony i zniesmaczony... A Niedobrana Para w sumie nawet nie pamietam co tam sie działo i chyba nawet calej nie przeczytalam....... Jesli mozesz ja wypozyczyc to jesli chcesz to to zrob. Jesli kupic szkoda pieniedzy!

Legalna_Paulinka

Okej zastanawiam sie nad tym w bibliotece jej nie było

Legalna_Paulinka

Kto ukrywa nieślubne dziecko ? Collins wydaje mi się mało prawdopodobny, ale kto wie.

ocenił(a) serial na 10
NoX_4

ja czytałam "Pemberley" E. Tannent.. straszne.. okropny styl.. Jeszcze Darcy zwraca się do Elżbiety, Elżuniu.. hahaha ale to chyba akurat wina tłumacza, który pewnie przetłumaczył Lizzy na Elżunie. A dziecko przed ślubem z Jane miał Bingley. Najlepsze, że Elżbieta myślała, że Darcy ją zdradza czy coś takiego, czy to, że jego dziecko. Już nie pamiętam dokładnie, pokręcone to było. A i jeszcze Elżbieta chciała zajść w ciąże czy coś. I na końcu jest właśnie w ciązy. Książka straszna.. nie polecam.. pozostaje tylko niesmak..

ocenił(a) serial na 10
martus139

Tak jest zawsze, jak dopisują ciąg dalszy do klasyki:) Np. "Scarlett" jako kontynuacja "Przeminęło z wiatrem" - tez tragedia:)
"D i U" jest super:) Serial też:)

ocenił(a) serial na 8
kasiakp1

Jest jeszcze ksiazka 'Śmierć przybywa do Pemberley' autorstwa P.D.James. Rzecz dzieje sie jakies 5-6 lat po zakonczeniu 'Dumy i uprzedzenia'. Powstala tez ekranizacja tej ksiazki. Calkiem niezly kryminal.

ocenił(a) serial na 10
kasiakp1

Tez nie lubie jak dopisują dalsze części, ale jest jedna wersja która nawet jest ok. Tytuł to „Pamiętnik Pana Darcy’ego” Amanda Grange, i trzeba przyznać ze jest zbliżona do książki. To coś w stylu perspektywy Darcy’ego i jego myśli. Nawet Angielscy fani Austen powiedzieli ze książka nawet spoko i tez tak uważam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones