PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 36 593
oceny
8,2 10 1 36593
7,8 6
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

O to mój prywatny ranking ekranizacji

Pozycje warte obejrzenia
1.Duma i Uprzedzenie 1995 10/10
2. Emma 2009 10/10
3. Rozważna i Romantyczna 2008 9/10
4.Rozważna i Romantyczna 1995 8/10
5. Perswazje 2007 9/10
6. Opactwo Northanger (2007) 8/10

Można zobaczyć:

1. Emma 1996 7/10 (ta z czarnymi włosami)
2. Emma 1996 6/10
3.Mansfield Park 1999 5/10
4.Mansfield Park 2007 5/10

Wystrzegać się:
1. Duma i uprzedzenie 2005 4/10
2. Opactwo Northanger 1986 2/10
3.Perswazje 1971 1/10
4. Rozważna i Romantyczna 1981 1/10

ocenił(a) serial na 9
Robert83

Nie zgodziłabym się z 1szą pozycją w "wystrzegać się" :) Moim zdaniem, ten film jest bardzo dobry. Wiadomo, w serialu o wiele łatwiej przedstawić wszystko bardziej szczegółowo, ale - w porównaniu z innymi ekranizacjami ( nie tylko twórczości Jane Austen) - bardzo mało w nim pominięto czy zmieniono. Poza tym, szczerze mówiąc, o wiele bardziej przemawia do mnie Pan Darcy z filmu niż z serialu . Aczkolwiek ten serialowy również pozostaje niedoścignionym ideałem :)
Ogólnie rzecz biorąc, trudno robić tutaj porównania, bo inne są warunki. Nie oglądałam filmu stworzonego z serialu , ale też czytałam, że nie jest tak dokładny jak pierwowzór. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nigdy żaden polski reżyser nie weźmie się za ekranizację tego, albo nie nakręcą tego w 3D :)

ocenił(a) serial na 10
MrsPorta

Moja dawna opinia o filmie Duma i uprzedzenie 2005 :-):

Moim nieszczęściem było przeczytać 2 razy książkę i tyle samo serial bbc. Po tak świetnym serialu nie wiem po co kręcili film?po co?Pomijając już fakt,iż aktorzy są o wiele gorsi niż w serialu, to nie które sceny są żenujące. Weźmy scenę pierwszych oświadczyn Darcy'ego. Niby Lizzy mu odmawia a jednak wygląda to tak jakby się chcieli pocałować.No ludzie przecież ona go nie nawidziła do tego momentu. Może reżyser książki nie czytał.Albo końcowa scena w nocy zjawia się Lady Katarzyna (no bez przesady...)a rano zjawia się Darcy bez konia.Chyba na piechotę przyszedł z Pemberley?Takich przykładów niedociągnięć jest wiele. Ktoś pisał kto lepiej zagrał Lizzy?No ludzie jak można się w ogóle o to pytać. Ehle jest świetna , ma fantastyczną mimikę i ogólnie postać przez nią grana ma ręce i nogi. Tymczasem w tym filmie postać grana przez Kairę jest jakaś nie opanowana trochę jak jakaś podlotka,podczas gdy w rzeczywistości była to osoba bardzo inteligentna i trudno było ją wytrocić z równowagi. Ojciec grany przez Sutherlana wygląda jak nieogolony pijak.Po obejrzeniu tego filmu pomyślałbym że postać ojca jest tak samo beznadziejna jak matki,co przeciez jest nieprawdą. Czytam te komentarze,patrzę notę i oczom nie wierzę. No jaki trzeba mieć gust by dać temu filmowi 8? Collins słyby,Wickham to w ogóle cieżko coś porównywać bo go prawie nie ma,Bingley jakiś młodzik na żelu itd. itd. O taka luźna wersja dla widzów mniej myślących co to książek nie czytają. Najważniejsze by ładne buźki aktorów były i film już się podoba.Żenada

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones