PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607930}

Dziewczyny

Girls
7,2 23 844
oceny
7,2 10 1 23844
7,1 16
ocen krytyków
Dziewczyny
powrót do forum serialu Dziewczyny

Powrót Charliego był zupełnie nieoczekiwany, spędzili z Marni ciekawy dzień :) czułam, że coś jest z nim nie tak, w pewnych momentach był za bardzo pobudzony i że nie skończy się to dobrze.
Szkoda, że taki poukładany chłopak ma teraz takie skomplikowane życie.
Końcowa scena z Desim była taka autentyczna, cieszę się, że Marnie przejrzała na oczy.
Lena dała popis. Świetny odcinek :)

użytkownik usunięty
Camilllla

O tak! Zatkalo mnie po tym odcinku, Lena Dunham zaczyna pachniec naprawde swietna scenarzystka. Ten sezon ma w sobie cos, ciesze sie, ze nie zrezygnowalem z niego.

ocenił(a) serial na 9
Camilllla

Ja chce więcej Charliego, to mój ulubiony odcinek tej serii... jak na razie

ocenił(a) serial na 9
Camilllla

mam najgorszego doła w całym moim życiu a ten odcinek skopał mnie jeszcze bardziej. poezja.

ocenił(a) serial na 7
Camilllla

Mam podobne odczucia! Odcinek świetny, bez jakiś wymuszonych i niesmacznie przekombinowanych scen. Jednocześnie szokuje, wzrusza i przygnębia. Historia Marnie z tego odcinka jest bardzo uniwersalna. Żal mi tylko, że podejmuje tak nietrafione decyzje, byle tylko jakieś podjąć.

Odcinek pomimo smutnego wydźwięku, bardzo na plus :)

ocenił(a) serial na 9
NightCrimson

Zgadzam się! To najlepszy odcinek, choć żal bardzo Charliego. Szkoda tylko, że już w następnym Marnie jest gotowa "współpracować" z Desiem nad piosenką do serialu. To psuje mi cały efekt!!

ocenił(a) serial na 8
Camilllla

Dopóki nie zobaczyłem tego odcinka, myślałem, że "Japan" był najlepszy. Zmieniam zdanie. Marnie po raz pierwszy nie wkurzyła mnie ani razu, a to jak gładko rozstała się Desim było aż piękne. Przygoda z Charliem super.

Wgl 5 sezon zaskakująco dobry! wziąłem się za niego od niechcenia, bo "jak się zaczęło, to trzeba dokończyć", a tu jazda bez trzymanki od pierwszego odcinka.

Camilllla

Jak dla mnie najlepszy odcinek sezonu, czy któryś zdąży go przebić? Byłoby naprawdę miło :)

ocenił(a) serial na 8
Camilllla

Genialny...

Camilllla

jak co chwilę chodził dociągać koks w toalecie to trudno, żeby nie był pobudzony :)

ocenił(a) serial na 8
Camilllla

Dobrze, że oznaczyłaś jako spoiler, to napiszę swoje przemyślenie. Sporo się nasłuchałem o tym odcinku, zanim nie obejrzałem, masę pochwał, dlatego spodziewałem się jakiegoś bum. I z tego powodu przedobrzyłem w swojej interpretacji wydarzeń, bo zdawało mi się, że Marnie w tym odcinku... umarła.

Tak, dobrze przeczytaliście, teraz prześledźmy co mnie skłoniło do tego myślenia. Oczywiście jest to nadinterpretacja, jak się dowiadujemy z następnych odcinków, ale jest moim zdaniem na tyle ciekawa i dziwnie pasuje do wydarzeń z tego epizodu, że się nią podzielę:

1. Ten odcinek jest ostatnią milą Marnie przed śmiercią. Wydaje się trochę abstrakcyjny prawda? Wychodzi z domu, rabują ją, udaje prostytutkę, wpada do jeziora, spotyka swojego dawno niewidzianego chłopaka i razem udają się w surrealną podróż, która jest końcem ich obojga. Nie bez powodu w tej ostatniej drodze jej istnienia towarzyszył jej właśnie Charlie - miłość życia. Nie Ray, nie Desi.

2. Moment śmierci Marnie następuje w momencie wypłynięcia na jezioro. W pewnym momencie razem wpadają do wody i przez chwilę widzimy Marnie w zwolnionym tempie, po czym Charlie ją ratuje. Wszystko po tej scenie to 'afterlife' coś jak w Szóstym zmyśle, a Marnie staje się duchem / obserwatorem rzeczywistości.

3. Następna scena to rabunek. Jest tak bardzo surrealny jak tylko rabunek może być. Warto zwrócić uwagę na zachowanie Charliego w tej sytuacji, który nawet podjudza złodzieja i nie dba o to czy ten mu coś zrobi czy nie. Nie obchodzi go to czy zginie. Oczywiście Marnie już tutaj nie ma, bo nie żyje.

4. Kolejna scena to Marnie i Charlie w jego mieszkaniu. Rozmawiają m.in. o tym, że fajnie byłoby rozpocząć nowe życie, porzucić wszystko, zaszyć się gdzieś tylko we dwoje. Jest to wizja Charliego. Po wszystkim Marnie znajduje igłę i dowiaduje się, że jest narkomanem. W rzeczywistości Charlie poczuł się winny jej śmierci i zaćpał się.

5. Pod prysznicem Marnie spotyka kobietę, z którą rozmawia o dupie marynie. Nie potrafię jej umiejscowić w tej teorii, ale nie jest to istotne, jako iż jest to moja nadinterpretacja.

6. Następna - Marnie bez butów snuje się po mieście, nikt nie zwraca na nią uwagi - bo nie żyje - po czym trafia do swojego budynku. Na schodach widzi Desiego, który jest zrozpaczony. Rozpacza z tego powodu, bo dowiedział się o jej śmierci. W rzeczywistości Marnie nie zjawiła się w tamtym momencie. Co lepsze, w trakcie ich rozmowy Marnie mówi coś takiego: "Nie wiem kim jestem. Jestem jak duch samej siebie. Nie wiem co tutaj robię ani gdziekolwiek indziej.". A Desie takie coś: "Prawdopodobnie zostaniesz zamordowana. Myślę, że tak mało zostało z twojego sensu życia. Po prostu pewnego dnia zginiesz."

7. Finałowa scena. Marnie wchodzi do łóżka Hanny i jej chłopaka i zasypia. Zobaczcie, że Hannah zupełnie nie zwraca na nią uwagi, nie tuli ani nic, a w końcu wiemy jak ich relacja się zmieniła na przestrzeni historii serialu i takie przypadkowe wejścia do łóżka nie są zapewne już codziennością.

Miałem trochę nadzieję, że ta teoria się sprawdzi, a następny odcinek rozpocznie się sceną płaczącej Hanny czy kogoś innego czy coś w tym stylu. Raz jeszcze powtórzę, oczywiście, że to nadinterpretacja, bo Marnie żyje i ma się dobrze, aczkolwiek ciekawy odcinek i jestem ciekaw czy Lenie przeszło to przez głowę czy komuś z Was. Może w ostatnim sezonie doczekamy się twistu i ta teoria się jednak sprawdzi :)

ocenił(a) serial na 8
Pauleta

Szkoda, że ta teoria pozostała tylko teorią... Byłoby ciekawie! Marnie jest strasznie wkurzająca, mogli ją uśmiercić

Pauleta

Wow bardzo interesująca teoria i nie tak daleka od tego co faktycznie mogłoby się wydarzyć. Ponieważ to co się działo było bardzo surrealistyczne, szybkie i tak.. niepasujące do reszty fabuły . Gdyby się wydarzyło, to byłby to niezły punkt dla serialu.

ocenił(a) serial na 6
Karola42

ale w tym surrealiźmie chyba wlasnie był sens, żeby pokazać, że stała się cieniem samej siebie, nie wie co i po co robi, kim tak naprawdę jest, co czuję, czego chce. jej życie to błądzenie jak we śnie i nawet tak niesamowita zbitka wydarzeń jej już nie zaskakuje

ocenił(a) serial na 8
Pauleta

jak Marnie wpadła do wody i ją pokazywali w zwolnionym tempie to też pomyślałam że to może być coś takiego. Albo jej sen i zaraz się obudzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones